Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 81   Надолу

Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 54858 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3270
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #840 -: Feb 19, 2024, 17:50 »
Проблемът е откъде да намериш добра почва, а и в саксийка става един хилав и дребен и само с една две скилидки на глава... А аз обик. изяждах по една връзка на ядене  ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5328
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #841 -: Feb 19, 2024, 18:25 »
Е, все ще имат и чесън наоколо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3270
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #842 -: Feb 19, 2024, 19:10 »
Е, все ще имат и чесън наоколо.

Имат ама е дърт/стар и генно модифициран от оня големия китайския а аз обичам младото и свежото  ;D

П.П. Е има и органик ама е все стар т.е. от белия а не от зеления

да не говорим че според (някой) местни green garlic е е те т'ва (маринован)
https://www.shutterstock.com/image-photo/pickled-garlic-vinegar-green-garliclaba-2202107593

ей го е - забележете че на второто пак (гази лука и) вади от първото лука вместо чесъна (който го няма)
и само да вметна че leeks е праз(-лук) че на тия малки снимчици изглежда малък и понеже листата са плоски може да излъже че е чесън (ама не)
https://www.walmart.com/search?q=green+onions
https://www.walmart.com/search?q=green+garlic
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 19:15 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #843 -: Feb 19, 2024, 20:03 »
Добре де, по дворовете пръскат с препарати, но не можеш ли да си събереш в една торба малко пръст, да речем, край пътя извън града? Едва ли ще пръскат навсякъде, а пък за няколко чесъна ти стигат 5-6 кг пръст в плитка кофа?

П.П. Аз съм си набучил в момента вкъщи в кофички от кисело мляко с пръст едни пръчки от лоза, не знам името на гроздето, едно дребно черно, но нито се пръска, нито го ядат врабчетата, заради дебелата ципа на зърната, чакам го да пусне листата и да го садя под асмата на село.
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 20:07 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6259
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #844 -: Feb 19, 2024, 20:31 »
Имах предвид някъде на диво да си го набереш, Ремо.

Ник, зная го това грозде. С дебела, но и здрава ципа. Ако го притиснеш с небцето, не със зъбите и с дупчицата от дръжчицата навътре към устата ти, вътрешността на гроздовото зърно ще изкочи в устата ти. Вкуса му е невероятен, както и аромата. Не дъвчеш, а гълташ, че има семки, а и като го здъвчеш, този приятен аромат и вкус някъде изчезва. Ципата, разбира се, я плюеш.
Страхотно е за вино. Но и колко съм изяждал от него …  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3270
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #845 -: Feb 19, 2024, 21:28 »
Колко ли време ще му трябва на това да стигне до България... ама да му мислят ония с нахапаните ябълки, а Гога?
https://www.theregister.com/2024/02/15/cybercriminals_stealing_face_id/
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 22:46 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #846 -: Feb 19, 2024, 21:28 »
Да, дребни черни зърна, сока му цапа като вино, дебела ципа. Заради дебелата ципа врабчетата го избягват, но косерите го мелят яко- гълтат зърната цели, щото са дребни. Баба ми на това грозде му казваше "диво", Идеално е и за вино, и за ракия,  не се пръска, устойчиво на паразити, за ядене е кофти, заради дебелата ципа, дребните зърна и големите семки.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3270
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #847 -: Feb 19, 2024, 21:43 »
Добре де, по дворовете пръскат с препарати, но не можеш ли да си събереш в една торба малко пръст, да речем, край пътя извън града? Едва ли ще пръскат навсякъде, а пък за няколко чесъна ти стигат 5-6 кг пръст в плитка кофа?

П.П. Аз съм си набучил в момента вкъщи в кофички от кисело мляко с пръст едни пръчки от лоза, не знам името на гроздето, едно дребно черно, но нито се пръска, нито го ядат врабчетата, заради дебелата ципа на зърната, чакам го да пусне листата и да го садя под асмата на село.

Е, че аз 5-6 стръка няма да ми стигнат за едно ядене, даже и за половин няма да стигнат. А то тъдява няма диво почти всичко е застроено (само погледнете Илинойс през нощта от космоса - тъмно петно няма) има по на запад в Уисконсин ама там па всичко е ферми (и там яко пръскат и слагат табели кой откъде зарежда химии - не самo биг фарма е биг ами има и биг фарм вадят химия-трепач) а което е останало извън или е защитен парк или гори т.е. почвата не става за земеделие. Тази по магазините е пълна с пластмаси, та.. затова предпочитам напр. зелен лук да ми го карат от Мексико (обаче краставиците само от Канада, бай мексиkaнец ги прави някак си по.. тиквени)

И още един пример - от живия живот, беше отдавна още по времето когато се пътуваше до работа, всеки ден минавах покрай паркинг който по едно време го закриха и разрушиха там около него старите сгради, та бая време седя гол стогодишен паркинг, целия в масло, бензин, дизел и др. петна с неизвестен произход...
Докато по едно врме не го взе някой черен под аредна (предполагам черен и/ли мексиканец щото беше в такъв квартал) и какво направи сложи отогре една педя чакъл, отгоре и 4 пръста пръст и си направи зеленчукова градина - голяма, явно с цел продажба, след няколко месеца сложи и табела там био-намсикво си с пари по нам си ква си прогмрама, вероятно и зареждаше околните магазини... А то колко му трябва на едно растение да прорасте една педя и четири пръста и да засмуче отдолу под чакъла масълце, бензинец и др. екстри. Иначе ставаха големи домати, чушки, зелки.. не знам с какво ги тореше

П.П. даже май точно тоя беше паркинга - точно посредата се вижда малко от оригиналната настилка (колкото за сравнение колко е повдигнато нивото от почвата отгоре)

- само си пуснете сателитния изглед, също има и street view

П.П. Между другото в онуй видео за първи май дето го пусна Гогата - ето го паметника - и оттам съм минавал по работа, мнисля че на една от плочите пишеше че площада не бил баш там (ами май е останал под магистралата до него), но... това беше много отдаван преди още да "намразя" гръцкия квартал отдясно (т.е. запад), едно че гръцката им кухня наполовина българска ами и не могат да готвят (т'ва една мусака да не могат направи като хората, а салатата им снежанка дето уж собствено производство си личи от 100км че купешка, и и викат tzatziki, а па е мна т'ва му викат grilled cheese - но поне кашкавала не е само палмово масло и не се стапя целия на тоя огин /истината е че го панират предварително/)
« Последна редакция: Feb 19, 2024, 22:48 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #848 -: Feb 20, 2024, 20:14 »
То ще е супер био, от тоя паркинг, преправен на градина.
Имам една позната в Чикаго,  любителка на "био" - некви си там био ябълки имало, био незнам си какво още.. всъщност тая думичка "био" за плодове от нея я чух първо преди години, и даже я питах кво ще рече тоя купешки термин, то било плодове, гледани без торове и в обикновена градина. Викам й- абе то без торове няма да станат такива красиви и лъскави (снимки ми е пращала, на био-ябълки и др, плодове), пък ако не ги пръскат с препарати, червеите ще ги изядат тия ябълки още зелени.. не, био били. Явно е мода. Лепваш едно етикетче "био" и ти си човека :)
А един познат пак там, в САЩ, ама на юг- ся не помня в кой град и кой щат, Аризона ли беше, Ню Мексико ли, някакво не много голямо градче, ми е разказвал, че били там 5-6 българи, единия си засадил смокини, тръгнали и почнали да дават плод. Дал на тоз-оня комшия от американците там, харесали им, и впоследствие почнал да ги продава.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3270
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #849 -: Feb 20, 2024, 23:29 »
Мдам.. единствено има смисъл май при месата, най-вече пилешкото (в см. че при бройлерите най си личи), имаше едни навремето - аз още от БГто съм ги запомнил май бяха Perdue еко/меко и пр. отгледани и то си им личи де като купиш цяло пиле, не са баш наполовина но са много по-малки от един бройлер и много по вкусни. По случaйност и тук ги има и са също така по-добри от всичко останало, но... аз по принцип не обичам пилешко. А за плодове и зелечуци е така - всичко е "пластмаса", но има и био-пластмаси  :P А бе от смокини не ставаше ли хубава ракия - отиде му ракията на човека  :'(
« Последна редакция: Feb 22, 2024, 00:43 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #850 -: Feb 21, 2024, 08:41 »
Става супер ракия от смокини, аз си варя къде всяка година, къде през година. Имам такива дръвчета на село, но не дават всяка година (примерно миналата година някаква слана ги опука и почти нямаха плод). Даже е био-ракия отвсякъде, щото единствените грижи, които полагам за тия дръвчета, е да мина с машината тревата и храсталаците покрай тях и да поорежа издънките, да не става генгерлик и да се берат лесно, никакви торове, никакво пръскане с препарати ;D
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3270
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #851 -: Feb 22, 2024, 20:04 »
Има някой неща над които все още не се замисляме но...
https://security.apple.com/blog/imessage-pq3

на първата картинка повечето хора гледат само къде (по)пада тяхното приложение (отдолу), а за тоя надпис още никой не се замисля, но ще дойде ден некой банки....

Harvest Now, Decrypt Later
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6259
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #852 -: Feb 22, 2024, 22:29 »
Не бих се доверил на тази статия.
Телеграм например е Е2ЕЕ. Мета таговете не са. Което създава известен проблем.
Сигнал е Е2ЕЕ от ден първи.

Точно на Ябълката не  бих се доверил, колко им било криптирано приложението. Със сигурност има задна вратичка за който трябва.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #853 -: Feb 22, 2024, 23:14 »
Точно на Ябълката не  бих се доверил, колко им било криптирано приложението. Със сигурност има задна вратичка за който трябва.

Едното не изключва другото. Всъщност е задължително. Само „оторизирани“ гадове да слушкат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6259
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #854 -: Feb 23, 2024, 01:27 »
Ами изключва го.
Ако могат да слушкат, има две възможности.

Или криптирането е толкова слабо, че онези могат да го пробият достатъчно бързо, че да слушат в реално време и на практика нямаш криптиране, както твърдят, или не е Е2ЕЕ, а ключовете ги раздава Ябълката.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 81   Нагоре
« назад напред »