Автор Тема: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP  (Прочетена 22546 пъти)

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #30 -: Dec 22, 2017, 12:53 »
Става въпрос само и единствено за безплатни интернет магазини:
Единия от интернет магазините няма вградена възможност да изпраща Welcome е-мейли, но аз чрез търсене в техните безплатни Адд-они, намерих такъв, чрез който пише че могат да се изпращат такива е-мейли и го инсталирах, но не изпрати нито един такъв е-мейл. Питах в техния форум, те ми казаха да си купя платен Адд-он, който уж можел да изпраща (моето финансово положение е критично - имам пари за 2-3 месеца напред и не мога да плащам нищо друго освен на булсатком за интернет и търся начин да изкарвам по 300-350 лв/месец затова са всичките ми опити за интернет магазини и други.... ).
Другият интренет магазин си има вградена възможност за изпращане на е-мейли, но и чрез него не можах да изпратя е-мейл до нито един мой е-мейл адрес.
Тогава реших да чета от базата данни на магазина новорегистрирани потребители чрез PHP-код и да изпращам такива е-мейли независимо от софтуера на електронния магазин. Тези опити също се провалиха.
През цялото време на моите опити с мейли на хостинга изглежда те са били блокирани от Spamhaus ZEN и затова не е било възможно.
Единствено чрез PHP-код от домашния ми компютър успях да изпратя няколко е-мейла до мои е-мейл адреси, което води до необходимостта да свалям данните за регистрирани потребители от хостинга на домашния ми компютър и да изпращам от тук е-мейли.
« Последна редакция: Dec 22, 2017, 14:10 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #31 -: Dec 22, 2017, 15:21 »
Съжалявам, колега, за финансовото ти състояние. Понеже знам, какво е да нямаш пари за сметки, ще ти напиша най-евтиния начин за правилно вдигане на малък онлайн магазин.

Намираш си споделен хостинг за под, или около 10лв на месец. Той трябва да предлага:
1. cPanel
2. Добър лимит на процесорно време (ако няма - найдобре :) ) , както и лимит 50+ изпратени мейли на час.
3. Възможност за добавяне на адон домейни.
4. Let's Encrypt  безплатни сертификати.
5. Softaculous

От там си насочваш по NS домейна към тях. След като пропагейтне, ако не е автоматично, им казваш да ти инсталират Let's Encrypt  безплатни сертификат. 

Отваряш Softaculous и си инсталираш желан от теб безплатен магазин. За настройка даваш https://
 
Отваряш админа на въпросния CMS и намираш настройки на smtp сървъра. Ако няма такива, четеш кой плъгин или как се добавят. Слагаш настройките, които изваждаш от cpPanel-a.

От там нататък си девелопваш :)

За повече онлайн магазини, повтаряш процедурата, като добавяш addon домейни.

Просто тези безплатни хостинги не са предвидени за това.

« Последна редакция: Dec 22, 2017, 15:25 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #32 -: Dec 23, 2017, 17:44 »
Благодаря!

  Разгледах внимателно статистиката за БлякЛистнатия спам и се оказа, че той е направен около 4 месеца преди аз да си регистрирам безплатния хостинг, което доказва, че провайдъра на безплатен хостинг ме е натопил съзнателно или несъзнателно, че уж съм спамер и аз съм бил обречен от самото начало.
Пуснах им един Тикет, да ми предоставят чист IP-адрес, ако предоставят - добре, ако не - ще мина на платения вариант за около 10 лв/месец.
  Дори същия провайдър предлага такъв за 12-13 лв/месец cPanel, без ограничения за процесорно време и без ограничения за е-мейли, възможност за добавяне на ад-он домейни, Softaculos, но няма сертификат за Let's Encrypt - не знам дали си заслужава.
« Последна редакция: Dec 23, 2017, 18:04 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #33 -: Dec 23, 2017, 19:12 »
Не искам да ти развалям настроението, но не виждам защо провайдър на безплатен хостинг ще се занимава да ти сменя IP-то. Отделно със споделеният хостинг, независимо дали е платен или не, винаги го има филма с постоянното влизане в спам списъците. Не е задължително защото хората, с които делиш сървъра са злонамерени. Просто някой решава да сложи нещо там, дето някой друг пък го пробива и репутацията на IP адреса отива по дяволите.

Не съм сигурен, но предполагам има външни услуги, които могат да изпращат вместо теб и към тях ще се обръщаш просто със скрипт изпълнен от твоя страна. Това ти е най-сигурният вариант. Не мога да кажа какво и къде да ползваш защото нямам конкретен опит с такава ситуация и постановка.

И с риск да прозвуча като хейтър. Сигурен ли си, че е необходимо всичко това за продажбата на стоката ти - хостинг, домейн. С тях си идват ангажименти и отговорности. Сигурен ли си, че за твоят случай няма да е по-практично да продаваш през отвърдени платформи, където не е необходимо да се чудиш как да докараш хората при себе си :)

Все пак пожелавам успех в начинанието :)
Активен

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #34 -: Dec 23, 2017, 19:26 »
В ужасна джунгла се е превърнал интернет изглежда ....
Там пише нещо от сорта: Ако не сте провайдър на услуги и IP на провайдъра е БлакЛист-нато, свържете се с провайдъра ....
В края на краищата, IP-адреса е бил компрометиран, преди да го получа от провайдъра и само той може да го премахне от Блак-листа или да ми даде нов чист IP ...
Явно има още какво да се търси по отношение на външни услуги....
Аз нямам моя стока, има собственици на стока, които дават търговска отстъпка ако успея да продам таяхна стока - имам такава позната, ще видим дали ще си удържи на думата или всичко е ала-бала ...
Няма нищо сигурно на този свят ;D

Благодаря!
« Последна редакция: Dec 23, 2017, 19:48 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #35 -: Dec 24, 2017, 12:31 »
Там пише нещо от сорта: Ако не сте провайдър на услуги и IP на провайдъра е БлакЛист-нато, свържете се с провайдъра ....

В случая ти си провайдера на услугите. Нали им правиш електронна търговия?

Това е пуснано например за такива крайни потребители, които ползват Е-маил, обаче им се върнало писмо, че е блокирано ИП-то или са разбрали че са влезли в черният списък. Това казва да се обърнат към този който администира Е-майла.

Интересно ми е към кои платформи за ел. търговия си се насочил?..Изобщо в БГ кои се използват.

Аз едно време търсих и стигнах до извода че само PrestaShop или Summer Cart стават за нещо.....Незнам защо сега не мога да открия много информация за Summer Cart...Все си мисля че едно време беше свободна ??? Клонинг ли е на някоя друга?

Изобщо да се печели от Интернет в БГ е мисия невъзможна. Никой не го е еня. Еня ги е да гледат Шушана в тубата и да мажат по фейса. Освен това българите сме малко на брой та и пазарът е много мижъв.

Обаче да продаваш нещо, което е уникално и не може да се намери по магазините може и да има смисъл.


« Последна редакция: Dec 24, 2017, 12:43 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #36 -: Dec 24, 2017, 13:55 »
Здравей отново :)

Блокирането на IP адресите е автоматично. Собственикът на сървъра не го прави, за да се гаври с теб. Обикновено и неговото желание е този адрес да си остане чист и с добра репутация, но е достатъчно един сайт да е хакнат и да се праща спам през него, за да се срине всичко постигнато до момента.

Мога да ти препоръчам да ползваш mailgun (https://www.mailgun.com/). Позволяват ти да пращаш 10000 писма на месец безплатно. Трябва да си направиш регистрация при тях и да си въведеш карта за плащане и допълнителни данни. Няма да те таксуват ако не си надвишил лимита, независимо от това, че са ти искали карта за плащане.  Добавяш си домейна при тях, следваш стъпките за добавяне на ДНС записи, за да верифицираш домейна и да следваш правилата за пращаме на писма. Първоначално ще имат лимит на писма на час/ден. Ще трябва да отвориш тикет и да ги помолиш да махнат дневния лимит. Те ще поискат да им пратиш линкове кам страниците, където имаш описани правилата за пращане на писма и за включване кам мейлинг листи, линк към форма за регистрация и т.н.

След като им предоставиш тези данни, те ще премахнат лимита за ден и това е. Взимаш данните на смтп сървъра от панела и ги ползваш в твоя сайт. След като си направил всичко това ще имаш работеща функционалност за пращане на писма.

Друго решение е да ползваш твой gmail или yahoo адрес и да пращаш през тях. Това решение работи, но все пак си има тънкости и трябва да си настроиш правилно нещата. Те също имат лимит за брой писма, които могат да се пратят на ден от един акаунт.

Поздрави и успех!
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #37 -: Dec 24, 2017, 13:57 »
Нака, от това което съм видял до сега, най-вече се ползва Магенто. По мое наблюдение престашоп загуби доста от популярността си последните години.
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #38 -: Dec 24, 2017, 14:34 »
Когато не знаех че провайдъра ми и аз сме в BlackList за спам: 
- Първо инсталирах Abante Cart, не можа да изпрати е-мейл - деинсталирах платформата.
- После инсталирах CubeCart - инсталирах му безплатен Адон за е-мейл - не можа да изпратти, питах във форума - казаха да си купя платен Адон.
- После инсталирах osCommerce - той също не можа да изпрати е-мейл, макар че има вградена възможност.
- Май по едно време бях инсталирал и Преста Шоп най-новата версия, за нея не помня дали изобщо съм опитвал да пращам е-мейли.
- Мисля, че имах още няколко инсталирани но не се задълбочих с тях.
Нямам достъп нито съм собственик на уникални стоки. Ако бях собственик, щях да съм капиталист и нямаше да се притеснявам за бъдещето ми.
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #39 -: Dec 24, 2017, 14:36 »
Здравей отново :)

Блокирането на IP адресите е автоматично. Собственикът на сървъра не го прави, за да се гаври с теб. Обикновено и неговото желание е този адрес да си остане чист и с добра репутация, но е достатъчно един сайт да е хакнат и да се праща спам през него, за да се срине всичко постигнато до момента.

Мога да ти препоръчам да ползваш mailgun (https://www.mailgun.com/). Позволяват ти да пращаш 10000 писма на месец безплатно. Трябва да си направиш регистрация при тях и да си въведеш карта за плащане и допълнителни данни. Няма да те таксуват ако не си надвишил лимита, независимо от това, че са ти искали карта за плащане.  Добавяш си домейна при тях, следваш стъпките за добавяне на ДНС записи, за да верифицираш домейна и да следваш правилата за пращаме на писма. Първоначално ще имат лимит на писма на час/ден. Ще трябва да отвориш тикет и да ги помолиш да махнат дневния лимит. Те ще поискат да им пратиш линкове кам страниците, където имаш описани правилата за пращане на писма и за включване кам мейлинг листи, линк към форма за регистрация и т.н.

След като им предоставиш тези данни, те ще премахнат лимита за ден и това е. Взимаш данните на смтп сървъра от панела и ги ползваш в твоя сайт. След като си направил всичко това ще имаш работеща функционалност за пращане на писма.

Друго решение е да ползваш твой gmail или yahoo адрес и да пращаш през тях. Това решение работи, но все пак си има тънкости и трябва да си настроиш правилно нещата. Те също имат лимит за брой писма, които могат да се пратят на ден от един акаунт.

Поздрави и успех!
Благодаря за тази информация, в най-скоро време ще се възползвам.
« Последна редакция: Dec 24, 2017, 14:57 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #40 -: Dec 24, 2017, 17:32 »
За домейна при добавяне на DNS записи двата TXT ги прие успешно.
Обаче още на първия MX ми съобщава:  Error occured: Invalid value in dnsrecord
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #41 -: Dec 24, 2017, 18:06 »
MX записите са важни да сочат към тях единствено и само ако искаш да ползваш mailgun за получаване на писма за този домейн. На базата на това трябва да решиш дали да настроиш МХ записте да сочат към тях или не.

Пример:

Имам домейн mydomain.com, за който искам да имам email адреси и решавам за целта да ползвам google apps или office365 (платени услуги) или пък моят текущ хостинг сървър с инсталиран панел за управление на пощенски адреси. В този случай МХ записите трявба да сочат сървърите на тези повайдери. Ако МХ записите не сочат техните сървъри, то тогава няма да можеш да получаваш писма там.

До колкото си спомням, mailgun не позволява създаване на пощенски адреси, а е по-скоро за мейлинг листи и идеята да настроиш МХ записите към тях е единствено ако искаш да получаваш върнатите писма при проблеми и да ги виждаш в техния панел. Във всеки случай трябва да решиш сам какво точно искаш да постигнеш за писмата, които евентуално ще получаваш на този домейн.
« Последна редакция: Dec 24, 2017, 18:08 от Ali Nebi »
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #42 -: Dec 24, 2017, 18:54 »
Остава да чакам:
Код:
4. Wait For Your Domain To Verify
Once you make the above DNS changes it can take 24-48hrs for those changes to propagate. We will email you to let you know once your domain is verified.
Между другото получих потвърдителен е-мейл и завърших процедурата по регистрацията.
« Последна редакция: Dec 24, 2017, 19:30 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #43 -: Dec 24, 2017, 21:16 »
Обикновено ДНС верификацията също е бърза и актуализацията на ДНС записите, в повечето случаи, става в рамките на 1-2 часа.
« Последна редакция: Dec 25, 2017, 10:59 от Ali Nebi »
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Не мога да изпратя e-mail чрез PHP
« Отговор #44 -: Dec 25, 2017, 10:18 »
Ти директно ли пращаш до реципиентите, или релейваш през друг мейлер (примерно на ISP) ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.