Автор Тема: Видео поток в реално време  (Прочетена 1199 пъти)

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Здравейте,

 търся си някакво решение за stream на видео и звук в реално време със сървър и клиент.
Идеята ми е, че имам 56 мегабита канал на който се хоства сайт чрез който потребители да могат да гледат потока в реално време. И тъй като искам да предавам една конференция, която е в друг град ( Пловдив ) ми се иска всички потребители да минават през сървъра ми, който е в Стара Загора, а не към мен към Пловдив, тъй като от там ще ползвам бавен интернет ( VIVACOM най-вероятно) и ако се вържат 10 човека и ще запушат канала.

Та въпроса ми е има ли някакъв вариант за стриим на видеото от Пловдив към сървъра ми в Стара Загора и съответно всички потребители да точат трафика на сървъра в Стара Загора? До някъде изпълнение с RED5 върши работа, но е доста счупено изпълнение. За съжаление времето малко ме притиска и за това питам директно, а не си търся решението сам :) Ако някой си има на идея и е прибягвал към някакво решение различно от RED5, моля да сподели  [_]3

И тъй като малко куцо обяснявам:


« Последна редакция: Apr 14, 2011, 16:08 от runtime »
Активен

mavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Видео поток в реално време
« Отговор #1 -: Apr 16, 2011, 08:52 »
VLC player има вграден рестриймър. Преди за тази цел от videolan бяха разработили отделен сървър - VLS, но той вече не се поддържа откакто вградиха тази функция в плейъра. И аз наскоро разпитвах, дали няма по-професионално решение и ми отговориха, че VLC всъщност си е много хубав.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Видео поток в реално време
« Отговор #2 -: Apr 16, 2011, 16:56 »
Благодаря!
Всъщност аз със VLC го правих, но от недоглеждане не съм обърнал внимание на тази функционалност. Благодаря ти още веднъж  [_]3
Активен