Автор Тема: Ubuntu 9.10 разлика между linux-image и linux-image-generic  (Прочетена 3131 пъти)

ntenev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
 Привет, опитах се да разбера каква е разликата между тези два пакета (linux-image и linux-image-generic) в Ubuntu 9.10 но не успявам. По-точно не успявам да разбера защо е необходим и метапакета linux-image, като linux-image-generic си инсталира собствените зависимости (linux-firmware) и при dist-upgrade също премнава към последната налична версия на ядрото. Някакви идеи ?
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Идеята на linux-firmware е да увеличи (или подобри) хардуерната поддръжка на ядрото В смисъл имаш модул за LAN картата с който работи ядрото Ако се подобри поддръжката на въпросната LAN-ка (т.е. подобри се фунционалността на модула) тогава е достатъчно да обновиш linux-firmware а не да прекомпилираш ядро или модули В този смисъл linux-firmware е външен пакет за ядрото и не той определя вътрешните му зависимости
Активен

ntenev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
 Това го знам, но не ми е ясно следното:
защо, след като linux-firmware така или иначе е зависимост на linux-image-generic и двата пакета се инсталират винаги заедно, съществува и метапакет linux-image който не прави (май) нищо друго освен да инсталира linux-image-generic и linux-firmware като собствени зависимости.
Активен

edmon

  • Гост
ми защото примерно АЗ и/или още МННОГО други хора не желаем евентуално да ми се обнови кърнела от 2.6.26 до 2.6.30.
За това махаме linux-generic, който както сам си забелязал е метапакет!
Сеш ли се?
Активен

ntenev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
@edmon linux-image-generic също е метапакет, който по собствената си дефиниция е:
Цитат
"This package will always depend on the latest generic kernel image available."
Така че ако ТИ и/или още МНОГО (каквото и да означават главните букви) други хора не искате да ви се обновява ядрото трябва да махнете и двата метапакета linux-image и linux-image-generic и да си инсталирате някой пакет който е към конкретна версия (linux-image-х.х.хх-хх-ххх) ... както казваш ти:
Цитат
Сеш ли се?

а аз продължавам да търся каква е разликата между метапакетите linux-image и linux-image-generic
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
drive image za linux
Настройка на програми
gavrail 3 2412 Последна публикация Oct 08, 2003, 14:48
от kolio_kolev
конвертиране на cd image с k3b
Настройка на програми
vic_semionov 6 3111 Последна публикация Sep 14, 2004, 13:23
от vic_semionov
Как се прави ISO image на CD-ROM?
Настройка на програми
varbancho 5 5292 Последна публикация Nov 20, 2004, 17:51
от
Работа с image файлове
Настройка на програми
dual_OS 3 2665 Последна публикация Oct 30, 2005, 17:06
от vstoykov
Cd-image емулатор
Настройка на програми
Naminator_X_ 2 2495 Последна публикация Mar 18, 2007, 23:46
от bobibiturboto