Автор Тема: Съвет за избор на лаптоп  (Прочетена 13871 пъти)

danaildr

  • Гост
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #15 -: Dec 22, 2010, 08:44 »
Причината е в промяната на географската локализация на производителите. От Ниппон и Доичланд - към Тян Ся /Поднебесната империя/. Според китайците, само там природните сили са уравновесени и извън нея се раждат само глупаци и варвари.
Пък аз все си мислех че само в България природните сили са уравновесени .....
А за черните серии .. ами като са ги пуснали на по-биска цена, наще търговци що да не вземат второ (или трето) качество продукти и да ги продават на цената на първо.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #16 -: Dec 22, 2010, 08:56 »
Какви черни серии? Та Jar Computers още продават Виста за около 160 лв. Гледах да си купя Win 98, но вече нямат на склад  :D . Продават всичко, което някой ще се излъже да купи.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Opaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 268
  • Рънъта прай борбъта
    • Профил
Активен

ръца-пръца

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #18 -: Jan 11, 2011, 13:45 »
За да изполвам темата, да не отварям друга :) какво мислите за този лаптоп ?

http://pcstore.bg/laptopi/LENOVO-9/Lenovo-ThinkPad-Edge-NVL6WBM-Black-15-inch-4GB-%D0%A0%D0%90%D0%97%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%94%D0%90%D0%96%D0%91%D0%90-%D0%9F%D0%9E%D0%A1%D0%9B%D0%95%D0%94%D0%9D%D0%98-%D0%91%D0%A0%D0%9E%D0%99%D0%9A%D0%98-1058

Ми на мен поне много добре ми звучи... Само батерията ако можеше да е 6 клетъчна, грешка нямаше да има...
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #19 -: Jan 11, 2011, 13:54 »
Ей, не се спря народът да поддържа пазара на лъскавите екрани, та когато човек реши да си потърси нещо, с което да върши работа, изборът му да е силно орязан от огледала.
Opaa, ти работа ли ще вършиш на този лаптоп или ще си оправяш грима с него, влачейки акумулатор от ТИР със себе си, когато решиш все пак да поработиш? Търси нещо с матов екран, за да не псуваш като каруцар, когато излезеш навън и нищо не виждаш на екрана (на тези без допълнителна подсветка) или когато батерията ти свършва само за поддържане на екрана видим (на тези с допълнителна подсветка).
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

ръца-пръца

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #20 -: Jan 11, 2011, 14:05 »
Ей, не се спря народът да поддържа пазара на лъскавите екрани, та когато човек реши да си потърси нещо, с което да върши работа, изборът му да е силно орязан от огледала.
Opaa, ти работа ли ще вършиш на този лаптоп или ще си оправяш грима с него, влачейки акумулатор от ТИР със себе си, когато решиш все пак да поработиш? Търси нещо с матов екран, за да не псуваш като каруцар, когато излезеш навън и нищо не виждаш на екрана (на тези без допълнителна подсветка) или когато батерията ти свършва само за поддържане на екрана видим (на тези с допълнителна подсветка).

Абе не съм съвсем съгласен за лъскавите екрани - работя на два dell-a - едно лично востро 13" с лъскав екран и служебен latitude 15" с матов. Мога да кажа, че на слънце лъскавият екран се вижда по-добре. Може и това да важи само за dell де, ама не ми се вярва.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #21 -: Jan 11, 2011, 14:36 »
ръца-пръца,
викаш гланца се държи по-добре от матирания дисплей... и то на слънце  ;D

Бягайте далеч от тия гланцирани джамове - личен съвет.Аз НИКОГА повече няма да си купя такъв, дори да имам опрян пистолет на челото  ;D
 [_]3
Активен

ръца-пръца

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #22 -: Jan 11, 2011, 14:56 »
Еми няма смисъл да навлизаме в излишни спорове (иначе така характерни за този форум ;) ), поне моят опит е такъв:
* подсветката на лъскавият dell е пркалено силна и в тъмна стая вади очи, на слънце няма никакъв проблем от това, че е лъскав
* подсветката на матовият dell  е прекалено слаба и на слънце нищо не се вижда. Фактът, че е матов изобщо не му помага. Просто грейва целият екран по-равномерно ;)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #23 -: Jan 11, 2011, 15:16 »
А за ъгъла на видимост нещо ще кажеш ли. Може би при Dell изображението се вижда при по голям ъгъл при лъскавият екран. Такова чудо не бях виждал и чувал. Някой да е работил и с двата екрана и да е по- доволен от гланцовият. Аз също съм работил с гланцов и матов дисплей, но на лаптопи HP и FS и там просто гланцовият дисплей е много зле. Като гледам тези в магазините за техника са същите буклуци.
А за яркоста използвам Fn+F9; Fn+F8. Поне досега не съм работил с линукс, който да не ми разпознава клавиатурата.
« Последна редакция: Jan 11, 2011, 16:15 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #24 -: Jan 11, 2011, 16:04 »
cybercop,
не само на HP, a ВСИЧКИ гланцови панели са пълен та..к  >:(
Дори и с анти-рефлексен филтър за нищо не стават !
ръца-пръца,
Нямам идея с никого да се заяждам - само споделям лично мнение.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #25 -: Jan 11, 2011, 16:44 »
Така и не можах да я разбера тая философия на гланцовите екрани.  ::)
Активен

Без правила няма игра

ръца-пръца

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #26 -: Jan 11, 2011, 18:19 »
А за яркоста използвам Fn+F9; Fn+F8. Поне досега не съм работил с линукс, който да не ми разпознава клавиатурата.

Аз говоря за мин стойност на подсветката на восторото и съответно макс на latitude-a.

Както ще де, Opaa, според мен най-добре намери някакво подобно леново с инсталиарна OS на него и го пробвай - явно си е въпрос на вкус...
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #27 -: Jan 11, 2011, 19:26 »
Философията на гланцовите екрани я хващам горе- долу. Всеки търговец се стреми да налага продукти с висока норма на печалба, всеки производител - продукти с по- ниски разходи за производство. Не мога да схвана  защо е така, но според мен им е по- изгодно да правят точно такива екрани и затова ги налагат на пазара. По принцип търсенето определя предлагането, но поне от 20-30-те година на 20в. насам с развитието на маркетинга е точно обратното.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3406
    • Профил
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #28 -: Jan 11, 2011, 22:20 »
Да попитам... Как се познава модел с лъскав екран? Пише ли нещо в рекламата/спецификациите му?

Има ли и монитори с лъскав екран или това е само за лаптопите?
« Последна редакция: Jan 11, 2011, 22:32 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: Съвет за избор на лаптоп
« Отговор #29 -: Jan 11, 2011, 22:42 »
Зимайте с Уиндоус, че да тероризирате съпорта. И без това що е Инспирон не е много стока.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg