Автор Тема: Програмисти за складова програма  (Прочетена 119755 пъти)

tyuio

  • Гост
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #60 -: Jul 21, 2009, 01:01 »
някой с впечатления от openbravopos?
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #61 -: Jul 21, 2009, 14:12 »
Пишем си сами сериозен проект за малка да речем ERP. Ползваме знанията от текущия ни търговски софтуер. Преминахме през 3-rd парти решения от типа на INTRAWEB  за Делфи, надстройка с TMS, но накрая след 1.5 години битки с програмистите на ТМС си се върнахме на стандартно Делфи с ФАЙЪРБЪРД с боза апи.

Лично се заех да го пусна под Wine - работи перфектно всичко до момента (доставки, склад, продажби, поръчки, експедиция, счетоводство, вкл подкарах и автоматизирах ползването на касови апарати на ТРЕМОЛ без грижи под УБУНТУ). Проекта е обаче със затворен код.

Разказах това ако все пак някой търси прилични решения за бизнес софтуер.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #62 -: Jul 21, 2009, 14:23 »
не че нещо де ама кой ползва делфи за нови проекти? А и решения с затворен код дал господ
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #63 -: Jul 21, 2009, 17:00 »
Ми който си познава Депфи той.

за затворените решения - да така е.

Но ако ти се спори на тема езици за програмиране и теория за СИНТЕЗ И АНАЛИЗ НА АЛГОРИТМИ И ПРОГРАМИ съм насреща, както и по въпроса как е изведен езика ПАСКАЛ от теорията, и кой друг език има такава теоретична подложка ;)
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #64 -: Jul 21, 2009, 19:46 »
не, не ми се спори. Аз не съм на вътре в тези неща, програмирам само за удоволствие :)
все пак делфи губи нещо надпреварата мисля а и самата му висока специализираност към Уиндоус не ми харесва. Всеки език си има силни и слаби страни само че  е добре да го знаеш какъвто и да било той . Познавам доста хора на които любим език е паскал но въпреки това не знам да пишат нещо на него, а ползват какво ли не друго.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #65 -: Jul 21, 2009, 23:07 »
Ми за съжаление е така, но до някъде. Има добра реализация в същност няколко на паскал за Unix / Linux - най-позната е lazarus.

Но паскал не е уеб език и за това няма силна подкрепа в опън сорс средите.

За радост обаче Делфи реализациата му и ИДЕ -то са и си остават водещи. Ако се огледаш доста среди вкл на СЪН и ИБМ подражават на Делфи, оставям на страна М$ глупостите.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #66 -: Jul 22, 2009, 00:56 »
по мое му проблема на паскал е друг. Прекалената му образователност и не само в опън сорс средите не току така С е в основата на доста езици а не паскал освен това и езици които не са замислени като опън като джава и отрочето на майкрософт са стъпили а него а и той самия още дълго време ще се ползва за какво ли не .
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #67 -: Jul 22, 2009, 09:23 »
Не - -има разлика.

Паскал произлиза от while системите, които пък се извеждат от някоко основни математически камъка като теория на множествата например. За това ти казвам, че ако има език който е най-близко до математиката като основа - това е паскал. Той е много чист и напълно структурен. Освен това много добре е развита и концепцията за обектно-ориентираното програмиране. В същност от него тръгва вълната на ООП реално.

Що се отнася до С - само факта, че той е основата на преносимостта на UNIX му дава умопомрачаващ старт.
Друг е въпроса ако седнеш да напишеш нещо сериозно и да видиш как се пише на паска вс С.

Друг + на паскал е страшно добре оптимизирания изходен код на компилаторите. В края на 80-те мой приятел си отдели 6 месеца да пренапише и оптимизира направо на асемблер един наш интерпретатор обхождащ рекурсивни мрежи на преходите.

Сравнението след тези 6 месеца на асемблер версията срещу паскат (турбо 5 тогава) даде подобрение в стотни от процента при доста големи мрежи (правец 16 ги обхождаше за около 30 минути).

Лично за мен джава е еманация на С погледната през ООП и ВЕБ. Много е логична, дълго време съм си мечтал за преносимостта върху пи-код например.

По въпроса за отвореността - тя е политически ход които в последствие може да даде ползотворно влияние въпрху проекта, но само по себе си отварянето на сорса на проект по никакъв начин не гарантира неговото качество.
Активен

dvasilev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
  • Distribution: Kubuntu, Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #68 -: Jul 22, 2009, 10:37 »
// офтопик
предвид, че тази тема е малко привилегирована и седи най-отгоре в съответния раздел поради причини обяснени някъде в началото и, мога ли да ви помоля да си отворите друга тема, в която да коментирате езиците за програмиране. Не ме разбирайте погрешно, нещата, които казвате са ценни, но ако тази дискусия се разрасне, то темата ще отиде в тотален офтопик.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #69 -: Jul 22, 2009, 11:19 »
съгласен съм и се извинявам :)  [_]3
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #70 -: Jul 22, 2009, 11:24 »
и аз се извинявам  :(

Ще оммисля да пусна една нова тема.

 [_]3
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #71 -: May 04, 2011, 14:42 »
не е точно така , сметките които се дефинират за клиент ,артикул , доставчик са подразбиране.
 По време на въвеждането на документ фактура може да промениш сметката на доставчика , клиента и на артикула ако искаш. Само ДДС сметката не може да промениш по-време на въвеждане на документ.

 Модула банкиране всъщност е парични сметки. Може платиш или получиш пари от която искаш парична сметка.

 Като ходим в банката ,  да си плащаме тока. Всичко е web базирано и затова си потърсих подобно решение. Пробвах поне 10 опен сорс: openbaravo , tynyerp ,sql-ledger ,weberp . Това ми пасна най-много на начина на работа.

В основата на всяка счетоводна програма стоят стаиите и сметкоплана! Това са главните правила, фреимуорка! Сметкоплана се дефинира свободно от юзера и нивата на дефиниране са сметка и подсметка(партида). Статията е 1 дебит срещу 1 или няколко кредита, като сумата от сбора на кредитите е равна на сумата по дебита. Може и да бъде обратно, 1 кредит към няколко дебита и отново двете суми еднакви. Дебит и кредит са приход и разход на несчетоводен език! Всяка операция, продажба, покупка, теглене на пари, местене на стока от един склад в друг и всичко което се сетиш е документ който създава счетоводни статии. Справките са счетоводни отчети с атрибути "натрупан дебит", "натрупан кредит" за период и "крайно салдо" което може да бъде кредитно или дебитно, а натрупания дебит и натрупания кредит е "оборота" по съответната сметка. При подходящо дифиниране, на системната логика, всеки документ може да влезе в правилото 1 докумунт  - 1 статия и евентуалната счетоводна програма може да бъде абсолютно универсална за всеки вид бизнес, а чистите и конкретни бизнес процеси за различните бизнеси да си бъдат отделен модул който накрая дава конкретни цифри за счетоводния или нещо принципно като добавките към браузерите, но опериращи с отделна база която взема и връща резултати към главната.
Преди време, с един програмист започнахме да пишем наша си складово-счетоводна система на Делфи и ФБ база, проекта го докарахме до няккакво ниво с което може да се започне реална работа в моето производство, а после да се доризчиства и доразвива, но ми започнаха разводните проблеми и го отебах, а сега мисля за връщане отново към това, но в опенсорс и евентуално пренаписване, но и мултиплатформенност, та май ще е добре да е моно/нет и MySQL, но си мисля, че на Микроинвест Warehouseopen, с малко преработка и доработка може да му се вкара тази логика и да се развие като отделен форк.
Ако има заинтересовани, мога да се ангажирам с един такъв проект! Имам опит в реалния бизнес с боравенето на такъв тип софтуер и на доста продукти са ми познати предимствата и недостатъците. Имам и доста счетоводни познания, а и разбирам от работата на програмистите, поне колкото да не давам невъзможни за реализация идеи!
Мога и да осигуря една или няколко виртуални машини при мен, достъпни по rdp денонощно и от всяка точка на земното кълбо! Та евентуалния проект да бъде на "собствен си компютър" и ако има повечко желаещи, да могат да се включат и работят само с един нов юзер на машината.
« Последна редакция: May 04, 2011, 15:03 от backinblack »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #72 -: May 04, 2011, 17:12 »
тва rdp-та, нативни клиенти си е една голям кръпка и проблемация за поддържане. Лашкай един LAMP сървър и остави хората да си работят през браузър.

Така няма да разкарваш и данни нагоре-надолу, няма да имаш проблеми с версии на Уиндоуси, DLL-и и, различни версии на клиентите (че някой не ги е обновил ), честотни летни (за RDP например), вирусясали сървъри.
Ако си цар на Java-та - един Tomcat и някоя опън сорс база - всичко в една кутийка.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #73 -: Jan 21, 2012, 03:38 »

Демо мога да ви дам тук:
http://buldecor.simetro.com/
user: guest - това е потребител с админ права
pass: guest


При мен линка ти не работи, а ми се искаше да видя.

Аз плащам за да ми се прави подобно нещо php mysql за областа на логистиката в сащ.
Помага ми едно момче от бг бачка по проекта, справя се добре, но имам проблем с бавното развитие. Става така че му казвам с и-мейли какво конкретно искам да се направи и той действа, но някой неща пропуска и после пак пиша мейли за същото нещо и почвам да лудвам.

Мисля че първо трябваше да разработим софтуер който да давам задачките и да "висят" неизпълнени докато не ги аз отметна за изпълнени. Като за всяка задачка слагам цена.

Защтото кака става се протакат нещата, плащам му на месец твъдо, и ми се струва че има размотаване. Аз съм много заето и понякога нямам време по цяла седмица да му дам задачка.

Ако мякой е брал мойте ядове да каже има ли решение ?

Тенкю :)
« Последна редакция: Jan 21, 2012, 18:18 от Bogo »
Активен

live free or die хард :)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #74 -: Oct 05, 2013, 15:56 »
А за това какво е кажете - става и за складова програма
http://www.xtuple.com/postbooks
http://www.youtube.com/watch?v=-i62AdRML94

то май докато се за/наприказваме и те хората я написаха тая програма а ние още я бистрим...
Активен