Автор Тема: Хипер странен проблем с Debian Lenny  (Прочетена 3349 пъти)

d3v1ous

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
    • Профил
Здравейте, от известно време насам забелязвам нещо много странно. Не мога да се вържа към домашния ми сървър. Заявките, ми без значение за коя и да е апликация завършват с TimeOut. Проблема е, че това нещо се случва само в случаите когато във вътрешния лан няма никакъв трафик.

Да кажем така, машината се ползва за рутер и когато има някой в къщи и прави трафик няма проблем да се вържа към рутера от вън (когато съм в офиса например), но когато няма никой вкъщи има проблем (TimeOut или apache 503). Определено проблема не е в спирането на ток-а тъй като гледам uptime на машината и няма проблем.

Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Хипер странен проблем с Debian Lenny
« Отговор #1 -: Mar 08, 2010, 16:31 »
Машината ти дропи връзката ако няма изходящ трафик.

Затова задаваш на PPPoE-то или каквото там използваш да не дропи връзката НИКОГА.

Виж опциите demand, idle в /etc/ppp/options
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

d3v1ous

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
    • Профил
Re: Хипер странен проблем с Debian Lenny
« Отговор #2 -: Mar 08, 2010, 19:16 »
Проблема е, че съм си с лан ... и друго странно нещо забелязах, в логовете имам дупка, все едно машината ми заспива.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Хипер странен проблем с Debian Lenny
« Отговор #3 -: Mar 08, 2010, 20:45 »
Наистина е много странна ситуацията, досега за такова нещо не съм чувал. Като има някакъв трафик от LAN-а - машината работи, като няма - спира, че и логове не прави. И то, ОТ ЕДИН ПЪТ, явно преди това е работило всичко нормално. А поне PING-ове до нея имаш ли от офиса, когато е ЗАСПАЛА ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Хипер странен проблем с Debian Lenny
« Отговор #4 -: Mar 08, 2010, 21:57 »
Проблема е, че съм си с лан ... и друго странно нещо забелязах, в логовете имам дупка, все едно машината ми заспива.
Ми.. може и да заспива, я hibernation, я suspend...
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

d3v1ous

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
    • Профил
Re: Хипер странен проблем с Debian Lenny
« Отговор #5 -: Mar 08, 2010, 22:15 »
Нямам пинг.. timeout..

Стига бе, как да заспва, suspend.. аз май ги нямам компилирани тия модули в ядрото.
Активен

alex95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
  • Distribution: Fedora, Debian, Gentoo
  • Window Manager: Gnome,IceWM, Moblin
    • Профил
    • WWW
Re: Хипер странен проблем с Debian Lenny
« Отговор #6 -: Mar 24, 2010, 23:45 »
Сигурно не е това но да спомена, сигурен си че машината е хардуерно ОК? Моят сървър застиваше по същия начин, със дупка в логовете, после се оправяше, пак заминаваше докато тотално не умря. Проблема бяха надути кондензатори по дъното, и след смяната си работи наред.
Леко е поостаряла тази тема..
« Последна редакция: Mar 24, 2010, 23:47 от alex95 »
Активен

Debian, up 190 days :)

d3v1ous

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
    • Профил
Re: Хипер странен проблем с Debian Lenny
« Отговор #7 -: Mar 25, 2010, 08:15 »
Сигурно не е това но да спомена, сигурен си че машината е хардуерно ОК? Моят сървър застиваше по същия начин, със дупка в логовете, после се оправяше, пак заминаваше докато тотално не умря. Проблема бяха надути кондензатори по дъното, и след смяната си работи наред.
Леко е поостаряла тази тема..

Мисля, че машината е наред, защото това по никакъв начин не се отразява на uptime.
Активен