Автор Тема: Строй се, преброй се!  (Прочетена 9121 пъти)

hal

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #60 -: Feb 09, 2011, 14:09 »
Да, няма нужда - целта на този въпрос, вероятно, е да се провери вътрешната миграция на населението. Никой не се интересува на кой точно адрес си живял преди 10 години.

Иначе точно заради примера с безработижата се правят подобни изследвания и точно затова не могат да се вземат (и не се вземат целенасочено) данни от други ведомства. Ако всички си попълнят въпросника вярно, ще се разбере колко са верни данните на социоалните и какво е действителното положение с безработицата. Ше се знае на колко места работят българите и от колко места получавата доходи. И т.н.

Нищо от това не засяга директно живота ни.

Както казах, българите реагират заядливо на подобни изследвания. Виждал съм го.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #61 -: Feb 09, 2011, 15:05 »
Ти защо се регистрира във форума изобщо? Заради тази тема ли?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #62 -: Feb 09, 2011, 15:42 »
backtolife, те повечето хора се регистрират когато искат да напишат нещо в дадена тема. Това мисля че не противоречи на правилата на форума. Там също не пише че новите потребители трябва да се съгласяват с тези с над 3000 мнения :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #63 -: Feb 09, 2011, 15:48 »
backtolife, те повечето хора се регистрират когато искат да напишат нещо в дадена тема. Това мисля че не противоречи на правилата на форума. Там също не пише че новите потребители трябва да се съгласяват с тези с над 3000 мнения :)

E-деее. Аз така каго го гледам се е регнал защото е видял, че плюем по електронното преброяване и сигурно е нямал какво да прави. Ама нека си пише...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

hal

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #64 -: Feb 09, 2011, 15:55 »
Сега - да, влзох само да ти отговоря. За мен въпроса е важен, защото държавата е политическа форма на обществото. Ако хората не желаят да участват в нещо дето не му коства нищо и отнема 30 мин. максимум, как биха реагирали когато трябва да се направи някаква реформа? Това не ме вълнува само от днес, затова се намесих. Не съм видял такова отношение на Запад, ако искаме нашата държава да е като техните, трябва да се държим по като тях.

Преди години имах регистрация тук, но я забравих - така се случи, че престанах да работя с Линукс. Иначе влизам и чета статии редовно, затова видях темата.

Желая ти прятен ден и лека работа!
Активен

Recku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
  • Distribution: Debian Stable
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #65 -: Feb 09, 2011, 16:13 »
Да им *** и преброяването, като ще те ограничават да избираш от предложените професии, поне да бях иззели информация от Националния класификатор на длъжностите, ако няма от длъжност от изброените, която да отговаря макар частично на тази, която заемаш да бяха сложили "друга професия" (или каквото беше там) като вариант в главния раздел, не в подраздел на длъжности от родословието на Чистачи и не знам още какви...

А бе, цялото преброяване си е един ***. Изненадващо ще е, ако се окаже, че населението в страната е 6 млн.  :D
Активен

This aptitude does not have Super Cow Powers.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #66 -: Feb 09, 2011, 16:18 »
Изненадващо ще е, ако се окаже, че населението в страната е 6 млн.  :D

Не съм сигурен, че ще го обявят ако се окаже така. Това ще има ефекта на атомна бомба в главите ни.
Активен

Без правила няма игра

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #67 -: Feb 09, 2011, 17:38 »
Изненадващо ще е, ако се окаже, че населението в страната е 6 млн.  :D

Не съм сигурен, че ще го обявят ако се окаже така. Това ще има ефекта на атомна бомба в главите ни.
Едва ли, без това никой няма да им повярва, каото и да кажат  ;D ;D ;D
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #68 -: Feb 09, 2011, 22:53 »
Хора, айде помагайте, че тука не можем да си оправим кой какъв е на главата на домакинството и на главата на семейството.
"Неженен син/ неомъжена дъщеря не може да бъде в брак/ в съжителство без брак."  :o ??? (swear) (swear) (swear)
Активен

dvasilev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
  • Distribution: Kubuntu, Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #69 -: Feb 10, 2011, 00:11 »
Цитат на: hal
Иначе точно заради примера с безработижата се правят подобни изследвания и точно затова не могат да се вземат (и не се вземат целенасочено) данни от други ведомства. Ако всички си попълнят въпросника вярно, ще се разбере колко са верни данните на социоалните и какво е действителното положение с безработицата. Ше се знае на колко места работят българите и от колко места получавата доходи. И т.н.

Не знам дали си наясно, но НСИ на всеки три месеца провежда изследване на работната сила. Вярно, че е извадково, но все пак извадката е достатъчно голяма, че да връща числа, на които да се вярва. Това е и източникът за оценка на безработицата в страната. Никой не би тръгнал да прави сериози анализи на база данните от бюрата по труда.

Цитат на: hal
Мейлите всъщност нямат никакво значение - паролата се показва веднага след натискане на бутона за потвърждение, а кода - веднага след завършване на въпросника. Така, че няма нужда всъщност да се чакат мейлите и тя явно се редят на опашка за изпращане.
Някакъв младеж от Пловдив мислеше като теб и някак си покрай това улеснение от страна на НСИ не е обърнал внимание как три пъти си е оплескал e-mail адреса и вместо неговият е въвел моя. В резултат на това съм се обзавел с 4-ри броя ЕГН-та, адреси, родствени връзки и всякаква друга интересна информация.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #70 -: Feb 10, 2011, 11:33 »
Е, каквото беше - беше. Който се преброил - преброил. Хубаво, лошо - мина. Сега като тръгнат КЛАСИЧЕСКИТЕ преброители да видим как ще се ЗАРАДВАТ на разпечатаните ни номерца.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

hal

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #71 -: Feb 10, 2011, 13:28 »
Цитат на: hal
Иначе точно заради примера с безработижата се правят подобни изследвания и точно затова не могат да се вземат (и не се вземат целенасочено) данни от други ведомства. Ако всички си попълнят въпросника вярно, ще се разбере колко са верни данните на социоалните и какво е действителното положение с безработицата. Ше се знае на колко места работят българите и от колко места получавата доходи. И т.н.

Не знам дали си наясно, но НСИ на всеки три месеца провежда изследване на работната сила. Вярно, че е извадково, но все пак извадката е достатъчно голяма, че да връща числа, на които да се вярва. Това е и източникът за оценка на безработицата в страната. Никой не би тръгнал да прави сериози анализи на база данните от бюрата по труда.

Цитат на: hal
Мейлите всъщност нямат никакво значение - паролата се показва веднага след натискане на бутона за потвърждение, а кода - веднага след завършване на въпросника. Така, че няма нужда всъщност да се чакат мейлите и тя явно се редят на опашка за изпращане.
Някакъв младеж от Пловдив мислеше като теб и някак си покрай това улеснение от страна на НСИ не е обърнал внимание как три пъти си е оплескал e-mail адреса и вместо неговият е въвел моя. В резултат на това съм се обзавел с 4-ри броя ЕГН-та, адреси, родствени връзки и всякаква друга интересна информация.

Мейлите са несъществени, в смисъл че няма нужда да ги чакаш за да работиш със системата. Разбира се, че трябва да внимаваш какво въвеждаш.

Това преброяване е пълно, както маркетинговите фирми регулярно преброяват всички магазини в страната - не на региони, а пълно и един по един. Освен това никога статистиката не взема данни от други ведомства - никъде.
Активен

hal

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #72 -: Feb 10, 2011, 13:42 »
Иначе данните и от извадкови и от пълни изследвания са една и съща боза - като входните данни не са верни няма как другояче.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #73 -: Feb 10, 2011, 18:45 »
hal, няма ли да отговориш на
Ти защо се регистрира във форума изобщо? Заради тази тема ли?
Или поне да се представиш и да споделиш връзката си с Линукс и свободния софтуер...
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #74 -: Feb 10, 2011, 19:39 »
Е, каквото беше - беше. Който се преброил - преброил. Хубаво, лошо - мина. Сега като тръгнат КЛАСИЧЕСКИТЕ преброители да видим как ще се ЗАРАДВАТ на разпечатаните ни номерца.
Няма никак да се зарадват,защото паричките им ще са по-малко.Иначе на човек се полага по около 1.30лв.,докато за преброен по интернет по-малко ;)
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!