Автор Тема: Unity  (Прочетена 20402 пъти)

xfirebg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
  • Distribution: openSUSE 11.4
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #30 -: May 01, 2011, 17:17 »
То, ако беше само рамта проблема... Най-важно е как работи процесора и видеото с тези системи.
Рам паметта, вече не знам защо още се говори за нея. По принцип от 2006 почнаха да произвеждат компютри настолни и лаптопи с минимум 1gb.
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #31 -: May 01, 2011, 17:26 »
То, ако беше само рамта проблема... Най-важно е как работи процесора и видеото с тези системи.
Рам паметта, вече не знам защо още се говори за нея. По принцип от 2006 почнаха да произвеждат компютри настолни и лаптопи с минимум 1gb.
Нямам никакви проблеми с натоварването на видеото и процесора! Всичко е в рамките на нормалното! Не знам кой внушава тези глупости.
Активен

xfirebg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
  • Distribution: openSUSE 11.4
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #32 -: May 01, 2011, 19:02 »
То, ако беше само рамта проблема... Най-важно е как работи процесора и видеото с тези системи.
Рам паметта, вече не знам защо още се говори за нея. По принцип от 2006 почнаха да произвеждат компютри настолни и лаптопи с минимум 1gb.
Нямам никакви проблеми с натоварването на видеото и процесора! Всичко е в рамките на нормалното! Не знам кой внушава тези глупости.
Не говоря специално за теб, забравих да цитирам, отнася се за:
Намалих си иконите в старт панела (Dock bar-а) на 32 пиксела (както исках) и стана трепач!
Премахнах глобалното меню с sudo apt-get remove indicator-appmenu appmenu-gtk и сега всичко си дойде на мястото. На мен лично ми допада главното меню да е в горната лента когато прозореца е максимизиран. А и свикнах с левите бутони, така че няма да ги местя в дясно.

Вчера пробвах "алтернативата" - КДЕ т.е. Kubuntu от Live CD-то. Ами какво да ви кажа... около 30 минути през които го пробвах процесора беше твърдо на 100%. Предполагам че беше на повече от 100%, ама то ми показваше 100 :) . Дори когато затворих абсолютно всички прозорци, пак си стоеше на 100% и то доста време - поне 10 минути го чаках да се кротне, но уви - не слезe под 100%. Процесора ми е на 2.13GHz с 1GB RAM. И понеже е лаптоп вентилатора се скъса да върти. После сложих Live CD-то на Xubuntu. Вентилатора веднага спря. Натоварването беше около 7% при отворени 5 програми. С Unity натоварването е 10-15% при същите условия. При него вентилатора ми се включва по-често отколкото с Xfce.
Нещо не ти е в ред. Може да е имало проблем с диска. Кубунту-то си работи доста добре, въпреки, че гълта доста ресурси - над 230 МБ при никакво натоварване и изключен Nepomuk. Това последното ти препоръчвам да го направиш, защото тази смотана програма гълта около 100МБ от RAM паметта и кой знае на кави извращения подлага процесора.
Активен

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #33 -: May 01, 2011, 19:16 »
А пък аз искам да ви кажа, че спирам с експериментите - Unity ми допада. Започвам да си преинсталирам компютъра начисто и оставам само Unity.

Допада ми и идеята графичната среда на една Линукс дистрибуция да се създава от една и съща софтуерна компания. Това гарантира голяма съвместимост и стабилност. Едно е сам да си напишеш софтуера (особено като си с опит), друго е да ползваш софтуер на трети страни и да го нагаждаш според твоите изисквания. Знам че Unity стъпва върху Gnome, но все-пак е нещо по-различно. Мисля че Убунту ще дръпне напред с този си ход именно откъм стабилност и си струва да се свикне с по-странния интерфейс.
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #34 -: May 01, 2011, 19:33 »
А пък аз искам да ви кажа, че спирам с експериментите - Unity ми допада. Започвам да си преинсталирам компютъра начисто и оставам само Unity.

Допада ми и идеята графичната среда на една Линукс дистрибуция да се създава от една и съща софтуерна компания. Това гарантира голяма съвместимост и стабилност. Едно е сам да си напишеш софтуера (особено като си с опит), друго е да ползваш софтуер на трети страни и да го нагаждаш според твоите изисквания. Знам че Unity стъпва върху Gnome, но все-пак е нещо по-различно. Мисля че Убунту ще дръпне напред с този си ход именно откъм стабилност и си струва да се свикне с по-странния интерфейс.

Споделям твоето мнение, мисля да положа усилия и аз да свикна с новата среда, определено много си заслужава и си личи, че доста са мислили, за да направят средата оптимална. Има смисъл и в глобалното меню и в това, че бутоните са отляво.
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #35 -: May 01, 2011, 21:47 »
Малко полезни бутони http://www.omgubuntu.co.uk/2011/04/become-a-natty-power-user-in-no-time-using-this-unit-keyboard-shortcuts-wallpaper/
Активен

Voklav

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #36 -: May 02, 2011, 00:05 »
 :D Здравейте форум. Това е първия ми пост (ще си позволя малко отклонения)
Минах на тази OS преди седмица и почти нищо не съм пипал още  ::) (имам и Win7)
Тъй като не съм се сбъсквал с други Linux среди (освен андроидчето)... няма от какво да се оплача хехе.
Упдейтна ми се успешно - сега ще разгледам линковете в темата за комбинациите и настройките да видим до къде ще я докарам с разучаването :)
Много ми харесва като цяло.

Единствените драйвъри които съм слагал са на ати картата, който системата сама засече.
За сега имам три проблема :D Машинката е лаптоп Acer Aspire-5738G.
Проблема е, че не знам от къде да си настроя 5+1 колоните... когато ги използвам(т.е. когато съм в къщи)
Не можах да се ориентирам в тези настройки? Някакви идеи ?

За другите проблеми не съм търсил отговори още, но ще ви ги споделя :D.
Искам да се науча да работя с конзолата на линук (за момента нямам опит с други конзоли (win)) и се чудя от къде да започна. Всъщност ще ми трябва някакъв списък със всичките команди ... от къде произлизат съкращенията им(за да мога да ги запомня) и евентуално някакви елементарни примери (къде/как се използват)
И другото е, че не знам кои програми са най-добри :D
Но ще чета и ще пробвам  ::)


Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #37 -: May 02, 2011, 00:08 »
Малко из отгоре прочетох всички мнения преди мен, но нещо с друго се сблъсках пък аз!
Имам един лаптоп със тантелени параметри и го ползвам за тест на хардуер и като се опитах да инсталирам новоизпекан диск с  Убунту 11.04 и като разделя диска ръчно и се опитам на съответния дял да му задам(както в старите версии) /VirtualMachines и ... нъц! Приема за място за монтиране само това което си е от падащото меню! Същото е положението и с Lubuntu!
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #38 -: May 02, 2011, 00:18 »
Малко из отгоре прочетох всички мнения преди мен, но нещо с друго се сблъсках пък аз!
Имам един лаптоп със тантелени параметри и го ползвам за тест на хардуер и като се опитах да инсталирам новоизпекан диск с  Убунту 11.04 и като разделя диска ръчно и се опитам на съответния дял да му задам(както в старите версии) /VirtualMachines и ... нъц! Приема за място за монтиране само това което си е от падащото меню! Същото е положението и с Lubuntu!
Нещо не мога да загрея.За да ти тръгне инсталацията трябва да направиш /root дял,/swap дял и евентуално /home дял.То това за виртуалната машина го няма там.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #39 -: May 02, 2011, 00:28 »
Малко из отгоре прочетох всички мнения преди мен, но нещо с друго се сблъсках пък аз!
Имам един лаптоп със тантелени параметри и го ползвам за тест на хардуер и като се опитах да инсталирам новоизпекан диск с  Убунту 11.04 и като разделя диска ръчно и се опитам на съответния дял да му задам(както в старите версии) /VirtualMachines и ... нъц! Приема за място за монтиране само това което си е от падащото меню! Същото е положението и с Lubuntu!
Нещо не мога да загрея.За да ти тръгне инсталацията трябва да направиш /root дял,/swap дял и евентуално /home дял.То това за виртуалната машина го няма там.

Да, няма го в падащото меню, ама аз в старата версия съм си го направил дяла при разделянето и си му дава точка на монтиране /VirtualMachines(пиша си го ръчно, щото го няма в падащото меню) и след инсталиране на системата, намирам си папката в / и си и променям правата за собственност и си е един нов дял, съвсем отделен от /home, дето при следваща преинсталация не се форматира и инфото в него си остава - без значение каква нова ОС инсталираш!

П.С. Ама щото имам и Ундоус на този комп дето често го преинсталирам - имам и отделен /boot дял, та да не ми се бърка с ундоуса!
« Последна редакция: May 02, 2011, 00:32 от backinblack »
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #40 -: May 02, 2011, 00:35 »
То също и /home директорията,ако не я форматираш си остава всичко в нея след преинсталл.А такъв дял можеш да си направиш и след като инсталираш дистрото.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #41 -: May 02, 2011, 00:40 »
То също и /home директорията,ако не я форматираш си остава всичко в нея след преинсталл.А такъв дял можеш да си направиш и след като инсталираш дистрото.

Ами ако искам преди да инсталирам системата да си направя дяловете - какво да правя!? Ами ако са ми направени дяловете от предишна инсталация - като media дялове ли после да ги вижда!?
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #42 -: May 02, 2011, 00:44 »
Ако искаш преди инсталацията да си направиш дяловете.Като заредиш LiveCD-то стартираш Gparted и си ги правиш.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #43 -: May 02, 2011, 00:54 »
Ако искаш преди инсталацията да си направиш дяловете.Като заредиш LiveCD-то стартираш Gparted и си ги правиш.

Да, но след като там в падащото меню, няма опция да напишеш /VirtualMachines, как при инсталацията ще укажа, че точно този дял не е SWAP,/, /home, .... или някой друг от вградените, а /VirtualMachines!?

П.С. Между другото, новия GRUB се инсталира и върху btrfs дял!
« Последна редакция: May 02, 2011, 00:59 от backinblack »
Активен

e01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
  • Distribution: slackware, ubuntu
  • Window Manager: xfce 4.8/kde4.6
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #44 -: May 02, 2011, 01:12 »
Да, но след като там в падащото меню, няма опция да напишеш /VirtualMachines, как при инсталацията ще укажа, че точно този дял не е SWAP,/, /home, .... или някой друг от вградените, а /VirtualMachines!?

И аз се опитвах (понеже при мен са на /media/store1...n),  нестава и нестава, просто неможеш да пишеш в полето, решението е след като инсталираш да си ги добавиш сам във /etc/fstab

Относно юнитито, не е кой знае каква болка, настройва се доколкото има възможност, има малък недостиг на функционалност, но ще се оправи ;)
« Последна редакция: May 02, 2011, 01:20 от e01 »
Активен

1.6(64)am2,athlon/alivenf6g/2gb ddr2 (hate edition)
dell optiplex gx240
dell mini 9 (1.6/1gb/16gb SSD) (the new guy)