Автор Тема: Unity  (Прочетена 20427 пъти)

edmon

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #75 -: May 07, 2011, 20:05 »
Инсталирах си 11л04 на флашка и това което видях само като първо впечатление е перфектно за десктоп!
Какво е нужно повече на ПОТРЕБИТЕЛ? Не знам колко в стабилно но предлага съвсем нова концепция и е много лесно разбираемо!
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #76 -: May 07, 2011, 20:11 »
Никой не ви кара да ползвате тази графична среда, след като видимо още не е готова за работа.

Аз извращението Unity не ползвам.Говоря за стандартния гном.И той е фрашкан с бъгове в новото убунту.Просто досега толкова проблеми с графичната среда не съм имал с нито една по-предна версия досега.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #77 -: May 07, 2011, 20:22 »
Аз си оправих проблема хардуерно. Махнах старата видеокарта Radeon 9200 и сложих друга стара - Radeon 9550 (напомням, че новото ядро поддържа по-нови от Radeon 9500).
И Unity тръгна от раз.

Това ще рече, че причината едно и също нещо да работи на един компютър и да не работи на друг може да бъде и чисто хардуерна.
Активен

bot

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #78 -: May 07, 2011, 21:49 »
Никой не ви кара да ползвате тази графична среда, след като видимо още не е готова за работа.

Аз извращението Unity не ползвам.Говоря за стандартния гном.И той е фрашкан с бъгове в новото убунту.Просто досега толкова проблеми с графичната среда не съм имал с нито една по-предна версия досега.
така е, Unity излезе голем GUI и не само то ами новото Ubuntu
Активен

shashka

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #79 -: May 08, 2011, 12:03 »
И аз го пробвах новото убунту, както много други и аз има проблем със видео драйверите. Пише : Nvidia driver activated but not currently in use. Много хора се оплакват от същото http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1386207
Казват че това е бъг в unity и драйвера си работи точно във което вярвам защото и unity си тръгва без проблем и 3D игри. Но видимо самата работна среда лагва, прозорците като ги местя по екрана някак си насичат все едно съм под windows без драйвери за видео, като разглеждам страници също е некомфортно. А компютъра ми не е много слаб, xeon W3520 4.2Ghz, 6GB corsair DDR3, Nvidia GTX470. Мисля че проблема е в самия unity.
Въобще unity не ми хареса, особенно това ОГРОМНО меню, немога да си сложа глезотийките в горното меню както в гноме и т.н.
Та отказах се от идеята да свиквам с убунту-то, сложих си чист дебиан и се родих:)
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #80 -: May 08, 2011, 15:12 »
offtopic. Май само на мен ми харесва това utily. :)
Активен

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #81 -: May 08, 2011, 19:29 »
offtopic. Май само на мен ми харесва това utily. :)
Ставаме двама.
И май сме само двама :)

Естествено е нещата да не са наред в първата му версия. Така както не бяха наред и с новото КДЕ. В момента Unity няма никаква функционалност и пак е напълно използваемо. Представям си следващата му версия като се разрешат потребителските настройки...
Активен

mat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #82 -: May 08, 2011, 20:02 »
Пак съм аз с един offtopic въпрос. Досега не бях обръщал внимание на Linux Mint, но покрай всичките тези проблеми се замислих дали да не мина на нещо друго докато Ubuntu се стабилизират. Прочетох интересни неща за Linux Mint, особено че новата версия която ще излезе скоро ще е със стария ГНОМ.

Да ми кажете нещо за Linux Mint? Плюсове и минуси?
Активен

malin

  • Гост
Re: Unity
« Отговор #83 -: May 08, 2011, 20:33 »
Ментата не знам какво и правят , но винаги ФФ се стартира малко по-бавно . Предвид , че излиза месец , месец и половина след Ubuntu - повечето бъгове са оправени . Има собствени програмки за настройка на външния вид , ала Ubuntu tweak . Ако ще е 32 бита - по-добре УСУ мини .
Активен

renji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #84 -: May 25, 2011, 11:44 »
Някой може ли да ме "светне", защо лентата с иконите от ляво понякога не иска да се прибира  и как можем да я накараме....
Благодаря !
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #85 -: May 25, 2011, 14:10 »
Някой може ли да ме "светне", защо лентата с иконите от ляво понякога не иска да се прибира  и как можем да я накараме....
Благодаря !
Ако не си отворил програма която да закрива целия десктоп като например терминала или други ще ти седи лентата, но ако я максимизираш, лентата ще ти се скрие и обратно. Дано си ме разбрал какво се опитах да ти кажа.
Активен

renji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #86 -: May 25, 2011, 14:53 »
Да, това ми е ясно, но в моят случай явно е някакъв бъг, защото когато ползвам мозила или офис-а понякога лентата не иска да се скрие и много ми пречи, тъй като не мога да работя нормално :(
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #87 -: May 25, 2011, 15:19 »
С мозилата не съм пробвал, работя с chromium и такива проблеми нямам. Я виж дали има ъпгрейди може и да ти се оправи странния проблем.
Активен

renji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #88 -: May 25, 2011, 15:41 »
То не е само при мозила. Когато се появи този проблем е постоянен и не мога да използвам мозила, офис, домашна папка и т.н пълноценно. А иначе си го имам още от както излезна 11.04 и постоянно обновявам когато има нов ъпдейт, така че явно ще се чака... :)
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Unity
« Отговор #89 -: May 25, 2011, 23:09 »
Да, на мен също ми се случи, можеш да я скриеш като избереш нещо от лентата, в началото си мислех, че натискам случайно win бутона, но уви и с esc не се скрива. Бъг е, трябва да се докладва, ето https://launchpad.net/ напиши бъг рипорт, или се присъедини към съществуващ и дай линк към бъга, да отбележим, че и нас ни засяга.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast