Автор Тема: Тъпата федора ...не мога отворя файлове писани на кирилица  (Прочетена 2726 пъти)

dir_Name

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Отново поредната спънка , поредният трън в окото , седнах днеска да гледам един сериал със субтитри, и неще и неще , вади ми само йероглифи ,  пробвах с  пет плеара и с какви ли не настройка на енкодинга на субтитрите и  нищо продължава да си вади странните знаци....дори и гедит ги вади така ...е бати и простотията , тея недодялани юникс системи направо в лудница могат да те вкарат ,  ся кво една седмица да се рова по форуми и статии да си пусна едни келяви  субтитри на български е бати и простотията...после що хората предпочитали джама !   
Активен

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Ако ти не познаваш/не умееш да боравиш с конкретната операционна система, не значи че тя е "тъпа", проблема е в задклавиятурното устройство. И не разбирам хората които крещят как линукс/юникс не струва и уиндоус рулирал, пък седнали да работят с тъпата ОС. Нямам нищо против никоя ОС, за всяка си има потребители.

Иначе за кирилицата пробвай:

# yum search xorg-x11-fonts-cyrillic
виждаш пълното име на пакета и след това:

# yum install xorg-x11-fonts-cyrillic********

Успех и следващия път потърси преди да обвиняваш ОС  :)


п.с - Дори не си си направил труда да видиш в коя секция пускаш темата, тази е за *BSD  ???
« Последна редакция: May 23, 2011, 22:04 от dakev »
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Що да е тъпа бре? Голямо шоу и забавление е с unix-like os's.
Любимия лаф на един колега: когато имаш работа, пусни си виндовс, свърши си я и после пак си играй с линукс :)
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Ех, къде отидоха старите времена, където нещата бяха ясни - Debian за майсторите, Mandriva за обикновенните потребители и Suse за германците [_]3
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3422
    • Профил
Е**ти и тъпата федора. >:( А с преинстал пробва ли? ???
 
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Според мен не си е инсталирал драйверите за кирилица :D
Активен

dir_Name

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Ако ти не познаваш/не умееш да боравиш с конкретната операционна система, не значи че тя е "тъпа", проблема е в задклавиятурното устройство. И не разбирам хората които крещят как линукс/юникс не струва и уиндоус рулирал, пък седнали да работят с тъпата ОС. Нямам нищо против никоя ОС, за всяка си има потребители.

Иначе за кирилицата пробвай:

# yum search xorg-x11-fonts-cyrillic
виждаш пълното име на пакета и след това:

# yum install xorg-x11-fonts-cyrillic********

Успех и следващия път потърси преди да обвиняваш ОС  :)


п.с - Дори не си си направил труЯКда да видиш в коя секция пускаш темата, тази е за *BSD  ???


Направих първото

Код:

[root@PC ~]# yum search xorg-x11-fonts-cyrillic
Loaded plugins: langpacks, presto, refresh-packagekit
Adding en_US to language list
=================== Matched: xorg-x11-fonts-cyrillic ====================
xorg-x11-fonts-cyrillic.noarch : Cyrillic fonts for X.
[root@PC ~]#



Сега какво трябва да направя.....


Ако ти не познаваш/не умееш да боравиш с конкретната операционна система, не значи че тя е "тъпа", проблема е в задклавиятурното устройство.


Според мен една система трябва да е удобна и лесна за ползване , а не за всяка дреболия да се чудиш , да питаш и да четеш бумащини за да си решиш проблема , аз лично съм ползвал джама 6-7 години и не съм имал никакви сериозни затруднения , даже не си спомням да съм питал по форумите за каквото и да било.Тука от два месеца ползвам , федора и направо брадясах , на всякя крачка съм като в небрано лозе ....в крайна сметка ос са направени за да ни улесняват и помагат , а то в някои случай става точно обратното.


п.с - Дори не си си направил труЯКда да видиш в коя секция пускаш темата, тази е за *BSD  ???
Тва пък BSD изобщо не ми е ясно кво е яде ли се пие ли се?
Активен

c111100101

  • Гост
Скоро бях на бетата на Федора 15 и не съм имал никакви проблеми с кирилицата. Федора е прекрасна дистрибуция и нямам търпение да излезе финалната версия, предполагам някъде утре вечер и в сряда ще я инсталирам. Предпочитам обаче версията с KDE някак си най ми допада тази графична среда. :)
Активен

dir_Name

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Скоро бях на бетата на Федора 15 и не съм имал никакви проблеми с кирилицата. Федора е прекрасна дистрибуция и нямам търпение да излезе финалната версия, предполагам някъде утре вечер и в сряда ще я инсталирам. Предпочитам обаче версията с KDE някак си най ми допада тази графична среда. :)

Можеш ли да ми дадеш едно рамо , при инсталация на шрифтове за федора , тука намерих една страница ама не мога да се оправя 

http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f10.html#ttf
Активен

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
$ su
/парола root/
# yum install xorg-x11-fonts-cyrillic.noarch

Всяка операционна система си има прилежно написана документация. И не няма нищо наготово, трябва да седнеш и да четеш  :)
Уиндоуса няма да го коментирам, само ще кажа че линукс не е уиндоус и ако очакваш това от него, си сбъркал много. Аз много обичам да шофирам, ама ако се кача да пилотирам хиликоптер, едва ли ще е същото, но и няма да имам очаквания че едното има нещо общо с другото.

Относно:
Цитат
Тва пък BSD изобщо не ми е ясно кво е яде ли се пие ли се?
Съветвам те да започнеш с четенето, ако не сега, то поне утре, защото не може просто така да плйосваш теми нямащи връзка с раздела, на никого не е приятно да търси нещо свързано с проблема му, а да попада на съвсем други неща  :)

Активен

dir_Name

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
$ su
/парола root/
# yum install xorg-x11-fonts-cyrillic.noarch
Инсталира се ама пак същата работа , интересно че под убунто същите файлове си ги отваряше както трябва.

Всяка операционна система си има прилежно написана документация. И не няма нищо наготово,
Абе да ти кажа при джама  си е асъл наготово , тя и за тва е толкова разпространена , повечето хора възприемат компютрите ,като всяка една друга техника ,примерно като телевизори ...как си представяш някой който си е купил наскоро телевизор да седне да чете с дни някаква документация та да може да си настрои тунера за да хваща примерно бтв.Ама айде стига съм спамил  ;D

Съветвам те да започнеш с четенето, ако не сега, то поне утре, защото не може просто така да плйосваш теми нямащи връзка с раздела, на никого не е приятно да търси нещо свързано с проблема му, а да попада на съвсем други неща  :)

За постването на темата се извинявам , просто се бях нервирал , че не мога да изгледам един филм с български суб....

*BSD
На пръв поглед , стигам до извода че всички тези разновидности са една голяма манджа с грозде  ;D
 ...толкова ли не могат общностите да се организират , и да направят една или две ос , то така само се размиват нещата , а това изобщо не им помага за популяризирането
Активен

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
/офтопик
Май пак нищо не си разбрал, *BSD не е линукс  :)

Използвайте бутончето "информирай модератор", за да може такива теми да бъдат преместени на правилното място по-бързо :)
bop_bop_mara


п.с - После като се прибера заради теб ще си кача на някоя машина федора и ще видя какъв е тоя проблем с кирилицата  [_]3
« Последна редакция: May 24, 2011, 12:12 от bop_bop_mara »
Активен

dir_Name

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
/офтопик
Май пак нищо не си разбрал, *BSD не е линукс  :)

Използвайте бутончето "информирай модератор", за да може такива теми да бъдат преместени на правилното място по-бързо :)
bop_bop_mara


п.с - После като се прибера заради теб ще си кача на някоя машина федора и ще видя какъв е тоя проблем с кирилицата  [_]3

Мерси много за помощта  [_]3 , значи аз инсталирах едни неща  от тук

http://fedoraproject.org/wiki/SystemConfig/language


И се оправи  :)

(Па хубаво че има такива като теб дето да дават съвети ,иначе до сега да съм отсвирил тотално федори , убентовци и т.н. )
Активен

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Аз преди малко сложих един 120Gb твърд диск на лаптопа ми и инсталирах Fedora 14, единствено инсталирах този шрифт xorg-x11-fonts-cyrillic.noarch и гном плеъра (и разни други програмки :) )и всичко работи нормално  ::) За НЕ ползващ линукс, мога да изкажа много добро мнение за тази дистрибуция  [_]3



п.с - Радвам се че си се справил но не се досещам защо при теб не е било както трябва?
« Последна редакция: May 24, 2011, 21:34 от dakev »
Активен

dir_Name

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Още веднъж мерси  [_]3

Иначе и аз смятам че е добра дистрибуция не че разбирам ама да си кажа  ;D
Активен