Автор Тема: Поправка на PC-Online  (Прочетена 5243 пъти)

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Поправка на PC-Online
« -: Nov 06, 2011, 20:57 »
Здравейте колеги.Имам един въпрос,баща ми си е скапал компютъра и трябва да го погледна,проблема е че сме на разстояние.И двамата сме с Убунту,има ли някакъв начин да вляза в неговия компютър и да погледна какво е направил.Благодаря.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #1 -: Nov 06, 2011, 21:23 »
По принцип е възможно, но до колко е скапан!? Стартира ли изобщо? Зад рутер ли е!? До колко му стига багажа с обяснения по телефон или друг начин да пипне тук и там по компа за да направи някакви настройки които да ти дадат достъп!?
Активен

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #2 -: Nov 06, 2011, 21:29 »
По принцип е възможно, но до колко е скапан!? Стартира ли изобщо? Зад рутер ли е!? До колко му стига багажа с обяснения по телефон или друг начин да пипне тук и там по компа за да направи някакви настройки които да ти дадат достъп!?
Има достъп до интернет.Всъщност проблема е,че си е изтрил долната лента и менюто горе в ляво:Aplicationes Places System
« Последна редакция: Nov 06, 2011, 21:30 от loshia21 »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #3 -: Nov 06, 2011, 22:02 »
А ти знаеш ли как се добавят менюто и долния панел!? Като си представя ситуацията, че не може да отиде до никакви настройки след като го няма менюто, май най-лесния начин е, че и единствен е по телефона. По телефона би трябвало лесно да му обясниш как да си добави аплета меню!
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #4 -: Nov 06, 2011, 22:29 »
Доста си пресилил проблема. десен бутон върху панела и добавяш потребителско меню, или основното меню на гном. Пак с десен бутон върху оцелелия панел задаваш да се създаде нов панел. Само върху долният панел трябва да добавиш лентата на задачите. Ако не се оправиш до утре ще ти кажа кой точно файл да изтриш в потребителската директория, за да се върнат настройките на панелите по подразбиране. Сега не съм с Gnome и мога да напиша някоя глупост.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #5 -: Nov 06, 2011, 22:31 »
А ти знаеш ли как се добавят менюто и долния панел!? Като си представя ситуацията, че не може да отиде до никакви настройки след като го няма менюто, май най-лесния начин е, че и единствен е по телефона. По телефона би трябвало лесно да му обясниш как да си добави аплета меню!
Левче на минута,международен разговор.Не мисля,че е добра идея  :)
Активен

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #6 -: Nov 06, 2011, 22:33 »
Доста си пресилил проблема. десен бутон върху панела и добавяш потребителско меню, или основното меню на гном. Пак с десен бутон върху оцелелия панел задаваш да се създаде нов панел. Само върху долният панел трябва да добавиш лентата на задачите. Ако не се оправиш до утре ще ти кажа кой точно файл да изтриш в потребителската директория, за да се върнат настройките на панелите по подразбиране. Сега не съм с Gnome и мога да напиша някоя глупост.
Знам как да го направя,но искам да имам достъп до компютъра му за напред.Така,че като ми се оплачи другия път направо да действам  :)
« Последна редакция: Nov 06, 2011, 22:36 от loshia21 »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #7 -: Nov 06, 2011, 22:35 »
А ти знаеш ли как се добавят менюто и долния панел!? Като си представя ситуацията, че не може да отиде до никакви настройки след като го няма менюто, май най-лесния начин е, че и единствен е по телефона. По телефона би трябвало лесно да му обясниш как да си добави аплета меню!
Левче на минута,международен разговор.Не мисля,че е добра идея  :)

Не е добра идеята, но разсъждавам, че щом не може да си добави аплет за менюто, няма да може и да стартира браузер или скайп или да инсталира нещо като няма меню.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #8 -: Nov 06, 2011, 22:46 »
Доста си пресилил проблема. десен бутон върху панела и добавяш потребителско меню, или основното меню на гном. Пак с десен бутон върху оцелелия панел задаваш да се създаде нов панел. Само върху долният панел трябва да добавиш лентата на задачите. Ако не се оправиш до утре ще ти кажа кой точно файл да изтриш в потребителската директория, за да се върнат настройките на панелите по подразбиране. Сега не съм с Gnome и мога да напиша някоя глупост.
Знам как да го направя,но искам да имам достъп до компютъра му за напред.Така,че като ми се оплачи другия път направо да действам  :)

Това вече е друга тема! За целта му обясни тогава по скайпа как да си инсталира тиим вю и да ти даде достъп код и парола за моментен достъп и след като го получиш, система->предпочитания-> стартирай отдалечено работно място и си му дай настройките които те удовлетворявата, а после влез в рутера разреши му web gui ли там кво беше и разреши външна връзка. Направи port forwarding на порт 5900 към неговото вътрешно ИП. Направи си регистрация в dyndns.com и я сложи и нея в рутера и след това със всеки vnc клиент като избереш за компютър tvoeto_ime.dyndns.info:5900 и влизаш директно в неговия.
Активен

kiko_99319

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
  • Distribution: openSuse 11.4
  • Window Manager: Gnome 2.32
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #9 -: Nov 07, 2011, 00:16 »
За какво му е да качва някакви други пакети като си има вградено в Убунту, ако е с по-старо демек с Гном му казваш през скайп System -> Preferences -> Remote Desktop, там да нацъка отметките за разрешаване на достъп и готово.
Или просто му прати тази статия : http://www.howtogeek.com/howto/ubuntu/allow-remote-control-to-your-desktop-on-ubuntu/
или каквато намериш подобна.
Инфо в нета по темата има много, нещо не виждам обаче да се дават най-правилните решения и съвети тук.


Успех !
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #10 -: Nov 07, 2011, 03:25 »
За какво му е да качва някакви други пакети като си има вградено в Убунту, ако е с по-старо демек с Гном му казваш през скайп System -> Preferences -> Remote Desktop, там да нацъка отметките за разрешаване на достъп и готово.
Или просто му прати тази статия : http://www.howtogeek.com/howto/ubuntu/allow-remote-control-to-your-desktop-on-ubuntu/
или каквато намериш подобна.
Инфо в нета по темата има много, нещо не виждам обаче да се дават най-правилните решения и съвети тук.


Успех !

И аз над твоето мнение да не би да съм го посъветвал друго!? Само дето е с допълнение как да влезе от вън във вътрешната мрежа.
Чети и мисли преди да се изказваш толкоз гръмогласно!
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #11 -: Nov 07, 2011, 16:45 »
също и ssh върши добра работа ако му разбираш обаче.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #12 -: Nov 07, 2011, 18:23 »
В допълнение на това, което ти е писал backinblack, в TeamViewer (http://www.teamviewer.com/en/download/index.aspx) можеш да си настроиш група, участниците в която могат да влизат във връзка, без да задават всеки път идентификатор и парола. Освен това имаш и файл-трансфер, т.е. обединява няколко инструмента. Успех!
Активен

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #13 -: Nov 07, 2011, 19:05 »
Изтеглих Team viewer.Между другото тои също трябва да инсталира тази програма нали  :).И с команда (ifconfig) му намирам ID-то.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Поправка на PC-Online
« Отговор #14 -: Nov 07, 2011, 19:27 »
И с команда (ifconfig) му намирам ID-то.

 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше