Автор Тема: Проблем със стереото - засега решен  (Прочетена 850 пъти)

ttrsbg

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
 Здравейте, тази седмица за първи път си сложих Убунту 11.04. За нищо нямах проблеми освен за изкарване на стереото. Просто не иска и не иска да ми се появи звук на Аналогов Стерео Дуплекс. Имам ALSA-на другите формати 4.0 -излиза но при гледане на филми не ми излиза говора на актьорите, 4.1; 5.1.... излиза но като пусна някоя песен ми насича звука и въобще не може да се слуша. Вече трети ден се мъча но не мога. Надявам се вие да ми помогнете да го оправя звука.

Звуковата карта е Audio'97 Realtek.

От сайта на Alsa получих информация за системата която е на адрес http://www.alsa-project.org/db/?f=c031d715e032aacbf8b33beda03ca589897f1d92
« Последна редакция: Jul 26, 2012, 15:09 от ttrsbg »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Проблем със стереото
« Отговор #1 -: Jul 26, 2012, 09:48 »
Е включи стерео от самите плеъри, или даунмикс то стерео на многоканалните филми. Иначе, защо 11.04, вече има 12.04.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

ttrsbg

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Проблем със стереото
« Отговор #2 -: Jul 26, 2012, 15:08 »
Здравейте, признавам си, че съм пълен лаик на тема Убунту.

Тръгнах да търся как да направя даунмикс, защото не знам как да си пусна стерео звук от VLC плеъра  и на един от многото форуми случайно се натъкнах на това да си инсталирам CMT (computer music toolkit).

Код:
sudo apt-get install cmt

и след това в alsamixer отключих и увеличих силата на звук на всички колонки които можах.

Отново не можах да изкарам звук от Аналог стерео дуплекс или от някоя опция с 2 канала която е, но сега пък на опция Аналогов пространствен 4.0 Output при тестване на високоговорителите - предните и задните тонколонки си размениха местата (от положението както бяха тази сутрин и преди).

Не искам да подвеждам някого и може между двете неща да няма нищо общо но факта е, че засега успях да изкарам звука на актьорите при гледането на филми. Пробвах 2 филма с VLC и засега няма проблеми.

Първия път си инсталирах Убунту 12.04, но там за първи път видях проблема със звука, след това сложих 10.*, защото казваха, че е била най-стабилната - проблема си остана, обнови ми се до сегашната версия и те така... По някое време ще си сложа 12.04.
Активен