Автор Тема: Съвет за програма за записване на десктопа ?  (Прочетена 2715 пъти)

federalen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Здравейте, не мога да намеря хубава програма за записване на десктопа под Linux. Да знаете някоя направо през терминала да си я гепя ? Или ако не, няма проблем да дадете и други програми.
« Последна редакция: Aug 07, 2012, 23:15 от federalen »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Prt Sc
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

federalen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Снимане ли казах ? Имах предвид записване/правене на клипове.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
@federalen kazam , има PPA за и можеш да ползваш директно пакет за Ubuntu или да свалиш сорса през bzr.
Ето PPA-то: ppa:kazam-team/unstable-series ( добавя се с sudo apt-add-repository ppa:kazam-team/unstable-series, после sudo apt-get update и sudo apt-get install kazam ). Това е unstable релийза, вече ползват gstreamer и можеш да записваш в webm или mp4. Преди време бях правил промени по сорса да бачка с ffmpeg ( пакета го имаше някъде из nau4i.me, но не знам дали ще сработи с новото ubuntu ... това само в случай, че с оригиналната имаш проблем, иначе няма смисъл да ползваш модификации ( особено които са мое дело :) ) ).
Други варианти са recordmydesktop ( gtk-recordmydesktop) и ffmpeg. Recordmydesktop по принцип има проблеми с кодирането, за това не го препоръчвам, с ffmpeg се постигат много добри резултати, но пък трябва да се оправяш с конзола, за това най-добре първо пробвай с kazam и ако не стане търси алтернативи.

п.с. И не мога да разбера каква е тази мания да се пише с bold-нат шрифт?
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

federalen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
В момента съм с Kazam, но пак изникна някакъв проблем. Звука спира по - средата на това, което съм казал, а видеото продължава и толкова много нацепва, че клипчето свършва, а аз съм мръднал мишката само 300 px. Идеи ?

П.П. Само един път успях да настроя ffmpeg след това не успях. Някакви параметри изисква, а аз като си нямам хал хабер от тия параметри нищо не постигам .
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
На каква машина се мъчиш да записваш?
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

federalen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Acer ASPIRE - Лаптоп.
На Linux-а не знам откъде да видя информацията.
Иначе е доста мощен, като цяло.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Интересно ... при мен на i5-ца си върви добре kazam ( без насичане ) . Опита ли с gtk-recordmydesktop?
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

federalen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Опитах и гледам всичко е бързо и това, което правя изпреварва звука. Сложих и encode on the fly, но проблема остава.Звука е нормален, но това, което съм записал все едно съм го пуснал на бърз кадър.
« Последна редакция: Aug 08, 2012, 17:51 от federalen »
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
encode on fly?

имате ли процесорна мощ изобщо???
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

federalen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Да, имам. С Camtasia на Windows 7 няма проблем, но на Linux-а ми прави този проблем. Както казах само със ffmpeg е добре, но ако може някой да ми разясни функциите да я стартирам успешно.
Активен

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Изпробах Kazam с настройка GStreamer - H264/MP4 и 24 фрейма. Върви много гладко и резолюцията е много добра.
Само едно питане имам - има ли бързи бутони за пускане и спиране на запис?
Активен

icoalexandrov

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
нищо не става при мене нито разбирам дали се е инсталирала нито ако се е инсталирала как да си я пусна....





Активен

tux_1989

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: slackware 13
  • Window Manager: fluxbox
    • Профил
Аз ползвам ffmpeg това е редът
 ffmpeg -f x11grab -r 30 -s $(xwininfo -root | grep 'geometry' | awk '{print $2;}') -r 30 -i :0.0 -f alsa -i hw:0,0 -vcodec ffv1 -acodec pcm_s16le -vcodec libx264 -vpre lossless_ultrafast -ac 2 -ar 48000 video.avi
Активен

Once you get Slack you'll never get back

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ползвал съм istanbul. По-старите версии са доста зле, имаха навика да крашват и да правят кофти мизерии, по-новите са си доста по-стабилни. И е доста просто за ползване като позволява да снимаш и само регион от десктопа (доста полезно).
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon