Автор Тема: [Решен] Проблем с OwnCloud Windows client  (Прочетена 2886 пъти)

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Здравейте,

Тъй като проблема е свързан с Уиндоус и не попада в горните теми го написах тука.

Настроих си OwnCloud на Убунту 12.04, всичко си тръгна както трябва, т.е. работи уеб интерфейса с обикновенно и защитено свързване.

Настройвам две папки, които да се синхронизират и те се синхронизират без проблем, с десктоп клиента.
При опит да задам трета папка обаче, още в магьосника ми казва че папката, който съм избрал от диска няма права за запис. Папката е създадена от потребителя, който се опитва да я синхронизира, не е с права Read Only, потребителя може да чете, трие и записва файлове в нея.

Уиндоуса е ХР, на NTFS файлова система, явно проблема е с правата на папката обаче не зная къде да ровя.
Като дам Properties на папката и от там на Security tab-a, всички акаунти, според мен, които имат отношение са с отметка Full Control.

Рових в гугъл, ама явно не знам как да питам и не ми излиза нищо подобно.

Ако някой има идея да сподели. Към момента копирането на съдържанието на папката в друга такава не е вариант, тъй като е голяма 16GB пък харда е малък и няма място.
« Последна редакция: Jan 23, 2014, 17:01 от mimosh »
Активен

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
[Решен] Проблем с OwnCloud Windows client
« Отговор #1 -: Jan 23, 2014, 17:00 »
Излъгах го

Направих си същата папка на другия дял на харда, т.е. със същото име и й дадох да се синхронизира.
След това отидох в Documents and Settings в конфигурационния файл на тази папка и просто промених името на дяла, рестартирах клиента и тръгна.

Малко грозно решение но все пак е решение  :).
Активен