Автор Тема: Modem Alcatel One Touch X500D  (Прочетена 8935 пъти)

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #15 -: Nov 19, 2013, 22:32 »
Странна работа. Врътни някакво Live CD (каквото имаш под ръка) и пробвай модема да видим дали ще се свърже  :)
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #16 -: Nov 20, 2013, 18:39 »
Преди седмица запитах Виваком "Ползвам ОС под Линукс (Дебиан/KDE) и имам проблеми с ползването на мобилния интернет. Системата ми показва, че липсва сигнал." Прикачих им и файла, който прикачих и тук.
Днес получих отговор: "Във връзка с Вашето оплакване, искаме да Ви уведомим, че няма данни за несъвместимост на ползвания от Вас модел модем с версии на операционна система Линукс, но Ви съветваме да тествате устройството на друг компютър."
Е, аз ползвах модема на др. компютър, под Виндовс - работи.
Николай, какво по-точно предлагаш? Може ли по-подробно да обясниш?
Благодаря ти за коментара.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #17 -: Nov 20, 2013, 18:54 »
Преди седмица запитах Виваком "Ползвам ОС под Линукс (Дебиан/KDE) и имам проблеми с ползването на мобилния интернет. Системата ми показва, че липсва сигнал." Прикачих им и файла, който прикачих и тук.
Днес получих отговор: "Във връзка с Вашето оплакване, искаме да Ви уведомим, че няма данни за несъвместимост на ползвания от Вас модел модем с версии на операционна система Линукс, но Ви съветваме да тествате устройството на друг компютър."
Е, аз ползвах модема на др. компютър, под Виндовс - работи.
Николай, какво по-точно предлагаш? Може ли по-подробно да обясниш?
Благодаря ти за коментара.
изтрий или направи конфигурацията на нетуърк мениджъра валидна само за твоя потребител, създай друг, логни се и конфигурирай, мениджъра и сподели резултата. няма никаква причина да не работи. просто няма.
п.с. пробва ли sakis3g?
Активен

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #18 -: Dec 03, 2013, 19:57 »
satir, БЛАГОДАРЯ ТИ за идеята за sakis3g! Успях да стартирам пакета и той взе че конфигурира всичко и успях да се свържа.
Малко неудобно, че не виждам колко МБ съм изразходвал (имам месечен лимит), но на фона на проблемите до сега това е бял кахър.
БЛАГОДАРЯ.
Активен