Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 193758 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1035 -: Sep 30, 2020, 16:03 »
Същото е с циганите у нас. Повечето от тях не обичат да ги наричаме цигани (предпочитат същата дума преведена на цигански, сиреч ром) не защото не са, а защото с поведението си са си изкарали лошо име. Но подобно на Холандия, ако сменим името, не сменяме значението. Ако кажа на някого – държиш се като ром или лъжеш като дърт ром, това няма да промени нищо.

В случая обаче проблема е по-комплициран и мисля, че важи еднакво и за САЩ, макар никога да не съм я посещавал. За лошото име на циганите, са виновни... българите.

Ние напълно сме ги изключили от обществото. А те трябва да оцеляват някак си. И какво друго могат да правят, освен да крадат и да правят деца? Хубавото е, че много от тях са се поосъзнали и пробват с почтен живот. Но къде е случва това? В градовете е възможно, не на село. И каква работа получават? Наемат ги за работа, която никой не иска.

Най-напредначивите от тях доброволно напускат гетата, изучават децата си и те водят нормален живот. Но това са единици.

Докато ги държим в гетата и докато са необразовани, няма да има нормално бъдеще за тях. В това отношение комунягите се опитваха да правят нещо, но то беше малко и изкуствено. А от зората на демокрацията насам нищо не се прави. Единствено им се дават социални помощи, но по този начин просто се задържа статуквото да няма големи  бунтове, а не да се поправят нещата.

Нещо такова да се направи ще е трудно навсякъде. Първо нашето общество не е узряло за идеята, а вярвам, че няма да узрее за стотината оставащи му години. Което е лошо, ще оставим на тази земя един нов цирей тип Афганистан.

Още по-лошо е, че дори да стигнем до идеята за приобщаване на циганите някъде в края ни, то дваж по-трудно ще е да убедим тях в идеята. Те наричат интеграцията асимилиране. Искат да си раждат на 12 и толкова.

Да вкарваме в затвора бащите (реални изнасилвачи и педофили) не решава проблема, а го задълбочава. Тези деца, които в момента на раждането си, вече са осъдени на безпътица, ще останат без единия от родителите си.

Така, че вместо тояга, може да играе моркова. Вижте, какво ще получите, ако живеете по правилата на обществото. Няма да са всички съгласни, но много ще се навият. Много невръстни момичета ще получат нормално детство и кукли вместо бебета. Така малко по малко, като видят примера на съплеменниците си, ще разберат, че не е толкова ужасно да живееш нормално, никой не изтрива идентичността ти, ще се навият и другите.

За целта трябва да започнем да ги вадим от гетата и да получават достойна работа. Иначе няма да стане.

=*=

Най-забавното в случая е, че индийците (следователно циганите), а също семитите (арабите и евреите) се водят от бялата раса, а не от черната или жълтата.  Същото важи за индианците (от които произлизат латиносите). Колумб не е сбъркал. Индианците наистина са индийци.  Така, че почти всички, за които си говорихме в темата всъщност са бели.

А вече уточнихме, че ние самите сме доста матови и мътни, че да бъдем наричани наистина бели. То май освен руснаците, скандинавците и немците (ама без австрийците) никой не може да бъде наречен наистина бял.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1036 -: Sep 30, 2020, 17:30 »
Е кой ли пък ще си признае - белите/черните сме малцинство
и няма таква раса Африкън-Америкън на континентален принцип а не на расов м'че то тогаз и Шатълуърт и Мъск са Африкън-Амеркън  ;D нали са от ЮАР, че и повечето мюсли - при положение че т.нар. близък изток не е континент и някой мюслита са си от Африка
Наскоро почнах да гледам сериала за  Джак Райън и там още 1-2 епизод една французойка му обясняваше че това са си измишльотини само на САЩ и у другите държави ги няма - вкл. и Франция - при нас няма Африкан-Френч, и ако си негър то е за цял живот (само че по повод мюслитата)
« Последна редакция: Sep 30, 2020, 17:32 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1037 -: Oct 01, 2020, 10:50 »
Хайде пак да почнем да четем, преди да пишем:
"...Белите тъпанари не осъзнават ли, че са малцинство на тази планета..."
1) Аз съм бял и ме наричат тъпанар - не аз започнах с обидите, а някой си ги проси.
2) "...те са малцинство..." т.е. пишещия не е от тях - т.е. не е бял. Освен ако не иска да обяснява, че е бял, но не е тъпанар. Само, че в българския жаргон като кажеш еди си какви тъпанари означава обида за цялата група (а не дали са тъпи или умни).
3) Мангалче е събирателно за мургави раси и е умалително за да не обидя - недейте да бъркате черен ром, черен негър, черен индиец, черен арабин, щото не са еднакви.
4) затова има Caucasion, Mongoloid, Negroid раси и хората са кмбинации между тях - това не съм го измислил аз. Това, че сега искат да измислят нови деления за да угодят на Афротата е друга тема, дори да изкарат, че няма раси.  Затова се стига до комични ситуации: Нарекоха ме Африкън/Америкън - а пък аз съм Лондончанин.
5) А афротата мнго им се изка да ги мразят заради цвета на кожата им, но проблема им е друг и това е поведението и манталитета им. Същото като мюсюлмани и терористи: двете са различни, но най-много се застъпват и се възприемат като едно и също.
Хайде наистина да започен да четем.
Като казвам "белите тъпанари" не съм тръгнал да обиждам хората около мен. Има си контекст. И той идва от линка, който съм постнал на същото място. И да, пишещия не е от тях. Аз не съм бял тъпанар, въпреки, че съм бял. Не се зачислявам към тъпанарските им редици.
Неясноти дотук?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1038 -: Oct 01, 2020, 10:52 »
От зората на демокрацията много се направи за циганите. "Похарчиха" се едни два милиарда за интеграцията им. Искам да кажа, прибраха се. Прибраха си ги по джобовете.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1039 -: Oct 01, 2020, 11:15 »
Тия милиарди може и повече да бяха. Бяха по европейска програма и за цяла декада. Обаче, както всичко с марка ЕС беше по-изкуствено и онова на комунягите, а ефекта беше нулев.

Ей това не му харесвам на ЕС, целия тоя комунизъм в него. Давай да тъпчем пари на българите и разни други, та да ни догонят. И накрая всичко в канала. Мила картинка позната добре от преди десети.

Единствената разлика е, че от това се пръкват първенюта. Но пък тогава се пръкваше номенклатура, та не знам дали е било по-добре. Май и това си е същото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1040 -: Oct 02, 2020, 14:40 »
Хората търсят решение на проблеми и ги намират.

Били изостанали... Били пияници! Баща ми казваше, че като пие ракия и му идвал акъла  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1041 -: Oct 17, 2020, 10:56 »
От август насам се интересувам, какво става между Армения и Азербейджан. Знаете, „Арменци“, „Заточеници“, разни други, от деца сме насочвани към проблема. Проблемите на Армения бяха причина за думите „тъпа, кърджалийска п*тка“. Тогава за кой ли път се опитаха да прокарат декларация за геноцида. По-рано същата година има и геноцид срещу тракийските българи. За него също не е удобно да се говори. А за да е купона пълен, арменския е направен от нашите братовчеди кюрдите, същите, които колят през време на Априлското въстание.  По ирония на съдбата в днешно време казваме башибозук на редовната, турска армия, което е идиотщина. Но пък точно редовната армия е тази изколила 80% от тракийските българи.

От друга страна с Азербайджан имаме отлични и доходоносни взаимоотношения, които ни носят блага от спорта до политиката. Мъжа на Ирина Бокова беше хванат точно в далавера с местното диктаторче. Трудно е да вземаме страна.

Но пък това е просто обикновеното държане на великите сили. Нарочно остават кървящи рани, за да не може да се мине без тях. Същото е в Израел, същото сме го живели от освобождението насам. Същото е на десетки места по света, като не липсват и в Европа. На броени километри от нас има още Босна, Хърватска, Косово и Войводина. Четири рани. Малко по-далеч са Молдова и Украйна. Не могат да се изброят всички места, където великите сили са оставили нарочно батаци, които да бъдат вечни.

Връщайки се към Армения и Азербайджан, дори там това изобщо не е единственото буре с барут. Само в съседна Грузия има три такива. Преди дванадесет години завършения идиот Саакашвили се опита да запали едното.

В случая се твърди, че Турция разбърква изпражненията. Може би е така. Турция е много опасна ситуация. Те са пред разпад. Европейска Турция воюва с азиатска. А двете заедно воюват с кюрдите. Нещо твърде подобно тлее и у нас. Мащаба е много по-малък и нямаме хората, за да стане, това, което става в Турция, но е позната картинка.

Въпроса, какво ще е Турция през двадесет и втори век ще се решава след Ердоган (за наше нещастие). Но той се опитва твърде тромаво да решава въпроса още днес. Това си е проблем на Турция. Ние лично сме благословени от слабостта на Турция, но това няма да е завинаги.

И така следя си аз конфликта между Армения и Азербайджан с едно око, за да видя, какви пластове къде и как се наместват. Днес попадам на едно интервю на арменския посланик в две части:

youtu.be/A2y79d8ZcfM и youtu.be/oCR2azWfS8o

По принцип не съветвам някой да го гледа. Много е протяжно и нищо ново не се казва. Единствената причина да ми направи впечатление е странична. Посланика говори на руски език, отличен руски. В студиото е поканена преводачка. Тя очевидно е рускиня. Това, което ми направи впечатление е, лошия превод. Буквално, съвсем буквално беше добре да няма преводач. Какво говори посланика се разбира много по-добре, от това на преводачката. Не знам дали има дума на посланика, която не разбрах. За сметка на това не знам има ли нещо казано от преводачката, което да разбрах.

Такова чудо не бях виждал. Много подобно изживяване имах на една конференция на Perl. Там беше дошъл един руснак работещ за Интел. Личеше му, че е шибан гении. Този човек говореше толкова лош английски с толкова силен руски акцент, че не му се разбираше. Не знам, как Хакмен не му каза по някое време да мине направо на руски. Всичко, което успях да разбера от този човек беше превеждайки си го през руски и руски словоред.

Ако някой го интересува темата Азербайджан и Армения го съветвам по-скоро да гледа вчерашното интервю на посланичката в „Дарик“. То е поредно. Не знам, защо решават да си плащат на „Дарик“, но явно това е престижно. Прекалено много си плащат, за да получават ефирно време там. Не успявам да отсея съдържание, което не е платено. Почти няма такова.

=*=

И за малкото дочели тези глупости, имам десерт. Знаете, че винаги имам извратени идеи за нещата от живота. И тук си имам теория. Както обикновено да направя отказ от отговорност, че това е лична спекулация. Не съм го видял някъде, нямам потвърждаващи факти, нямам нищо. Това просто са бълнувания и игри на ума.

Та спекулацията ми е, че Турция играе в комбина с Русия. Решавайки своя си национален въпрос вършат услуга на РФ. Работата е там, че преди около година и половина изборите в Армения за първи път бяха спечелени от русофобските сили. В комбинация сегашния им президент е патриот, който се е бил в Нагорни Карабах.

И Лавров ги изклати. Армения няма никакъв шанс срещу богатия, силен Азербайджан без помощта на РФ. Така насила Турция върна Армения в орбитата на Путяка. Гениален ход. Агнето изядено, вълка гладен, а Франция потрива ръце, защото си мисли, че някой я бръсне за слива.



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1042 -: Oct 17, 2020, 17:56 »
Брат ми гледА в Замундата накаква игричка да разцъква и се хвана за главата. Имате игра Covid19. Е.... голяма простотия. Накакви летящи вируси с размерите на баскетболна топка те нападат, ти ги гурмиш. Нещо като  зомбита се разкарват. И тях гърмиш. Поне това се виддя на видеото. Онемах  ???
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1043 -: Oct 18, 2020, 12:53 »
Брат ми гледА в Замундата накаква игричка да разцъква и се хвана за главата. Имате игра Covid19. Е.... голяма простотия. Накакви летящи вируси с размерите на баскетболна топка те нападат, ти ги гурмиш. Нещо като  зомбита се разкарват. И тях гърмиш. Поне това се виддя на видеото. Онемах  ???
Еми с това име не ти трябва маркетинг :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1044 -: Oct 18, 2020, 14:32 »
Вчера, когато говорех за нарочно оставените от великите сили батаци в Кавказ, че и на Балканите, се сетих и за един съвсем близък ни, но може би най-далечен ни.

Става въпрос за Македония. Тази седмица и там имаше пореден епизод от сагата. Какъв е епизода няма значение. Всички епизоди в сериалите от тип „Докато свят светува“ са еднакви. И затова могат да са безкрайни. Става си едно и също.

Ние българите е крайно време да осъзнаем, че Македония не е наша и никога няма да е част от нас. А може да е наша и да е за в бъдеще. Но това е реална възможност само по начин чужд за всеки от нас, а може да ни е близък.

Първо трябва да се примирим с историята, каквато е. Нямам предвид историческия ни спор, макар и с него да трябва да се примирим. Всеки чете историята, както му е угодно. Изненада, но македонците не я четат по някакъв различен начин от нас, гърците или който и да е друг.

Историята, която трябва да разберем не е тази от учебника, а тази, която ни се е случила. И всеки от нас я знае, но трябва да я разбере. Ние губим Илинденско-Преображенското въстание. Това е факт. Можем да се обвиняваме, че не сме направили решителните крачки. И да ги бяхме направили, можеше пак да се провалим. Днес вече не е важен начина по който сме се провалили. Важното е, че сме се провалили.

И от този момент нататък историята на Македония става отделна от нашата. Това, че в последствие водим четири безумни воини, две от които световни посветени на този блян е просто безмерна глупост. „Кучето е било отвързано“. Дори тогава да не сме го съзнавали, сега ясно трябва да си дадем сметка.

Историята на Македония вече не е историята на България. Но пак можем да имаме обща история без да сме един народ и без да сме една държава. Дали или няма да имаме общо бъдеще по никакъв начин няма да отмени, че македонците не се чувстват българи и повече никога няма да са са съгласни да бъдат наричани българи.

Езика. Тук ще се повтарям за неща, които съм казвал многократно. Известно е, че в старобългарския думата „език“ е означавала също „народ“. Това не е спряло да бъде вярно. Вярно е, че по милостта на Сталин, македонския език се създава като „български напечатан на сръбска, пишеща машина“. Избрали са диалекти от пограничните райони на Албания и са ги гарнирали със сръбска граматика. Да и това е истина.

Но това вече се е случило и не може да се върне. Слушали сте скоро репортаж от някоя македонска телевизия? Чели ли сте скоро текст написан на мекедонски? Няма общо с българския. Ако хванете повече от 40% от думите, ще е само, защото сте полиглот. Напълно се губи смисъла на написаното, чутото. Казвал съм, че ми е по-лесно да разбирам сръбски, отколкото македонски. Когато ми говори сърбин, малко е това, което не разбирам и винаги знам, за какво говори. Македонския се опитвам да си го преведа през сръбски и пак не успявам съвсем.

Последния репортаж, които гледах преброих точно две думи, които са същите на български, като едната беше с друго ударение. За пет минути бърз говор, това не е много.

Македонския език не е български и БАН-ските старци трябва да бъдат натирени най-после. Единствената причина да не искам разпускане на тази вредна институция е, че тя е атрибут на държавност. Конституция и герб не са задължителни, за да имаш държава, но науката е, колкото и да е изродена.

Което ме връща на първоначалния въпрос. С Македония вече нямаме обща история (битие), език и нищо. Но можем да имаме, но не така, както искаме. Както искаме е невъзможно.

Това, което можем да направим е да ги подкрепяме. Колкото по-бързо влязат в ЕС, толкова повече ще имаме шанс за общо бъдеще. Те няма да станат българи, няма да проговорят български, но ще сме заедно. В магазините ни ще има еднакви стоки, ще ни вълнуват еднакви теми, ще ходим на едни и същи места, защото граници няма да има.

И под подкрепа, това значи всичко. Например за нас думите „република Северна Македония“ не трябва да съществуват. Това е просто Македония. За гърците е северна, но ние не сме гърци.

Трябва да ги оставим намира и да нямаме никакви претенции към тях. Колкото и да искаме да им втълпим нашите блянове, те няма да ги приемат. Те си имат собствени фантазии и няма да се откажат от тях. Така можем да си създаваме врагове, но не приятели. Да правят, каквото искат и да си мислят, каквото щат. Не можем да ги променим. Но можем да ги приемем. Те нас не могат да променят и ние тях.

Ако искаме да имаме нещо общо, не трябва да им пречим. Ако не искаме, ще имаме това, което имаме сега. Дори гърците ни мразят по-малко от македонците и те не искат нищо общо с нас. Ако искаме това, вече го имаме. Ако не го искаме, трябва да разпуснем всякакви комисии, да изритаме старците обратно в БАН и да започнем да чукаме по всички врати в ЕС да ги вземат по-бързо.
 


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1045 -: Oct 18, 2020, 18:25 »
Като каза Сталин, едно интересно четиво и за икономическите му подвизи:
https://ivo.bg/2020/10/11/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%ba%d0%b0%d0%bf%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bd%d0%b0%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b0%d0%b4%d0%be%d1%85/
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1046 -: Oct 21, 2020, 21:06 »
Много се изписа във форума за всякакви религии.
Но както си знаем, там почти всичко е лицемерие. Ето ви доказателството. Много е католическо:
https://www.actualno.com/world/papa-francisk-podkrepi-ednopolovite-grajdanski-syuzi-news_1511868.html
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1047 -: Oct 22, 2020, 09:45 »
От снощи се чудя, каква да ми е позицията и да имам ли позиция спрямо тази новина. Аз не съм католик. И православен не съм. Протестант също. Проблемите на религиите са си техни, а за мен организираните форми на вяра са остатък от някакво твърде далечно минало. Остатък, който най-после му е време да отмре.

Не знам, може пък вярата в тъпотиите и нелепостите, които разправят църквите да е по-добре, отколкото в нищо да не вярваш. Не знам.

От друга страна, може да е изненада, но подкрепям този акт на йезуита. Педарастията е неоспорим факт. За нещастие на такива като Болен Лидеров, тя винаги е била. От както има писана история, има и педарастия. Вярвам, че е имало такава и в пещерите. Като погледнем нашите по-малки братя животните, то и сред тях има.

Значи педарастията е нещо, което е част от природата. Ние можем да го смятаме за психично заболяване, но това явление съществува. А нима и най-хетеросексуалните нямат някакви психически отклонения? Най-големите светила в психиатрията и психо-анализата твърдят, че напълно нормални няма. Всеки има по-малки или големи отклонения.

И още. Папата не е казал, че той ще ги жени или някой поп ще я върши тази работа. Той им признава правото на граждански съюз. Божието Богу, кесярото кесяра. Искаме или не, съществуват писани закони. Ако единия почине, другия трябва ли да бъде изгонен от семейното им жилище? Ако имат дете, то трябва ли да иде в дом?

Това са земни въпроси, решавани от политическо законодателство.

Политическото законодателство обвързва всички въпроси от материално естество. Ако нещо съществува в материята, то бива обвързано от човешки закони. Това е така от Рим насам и ще е така, докато има писани закони.

Педарастията е факт и тя трябва да влезе в законодателна рамка. Така е полу-нелегална. Не е узаконена, не и забранена, но юридически последици не следват. Това създава пречки пред обществото на обратните.

Това положение е по-лошо донякъде от това педерастията да е забранена от гражданските закони. Например фон Нойман е знаел, че ако го хванат, ще го изтезават и живота му ще е свършен. Но педарастията е била по-силна от него и е поел риска. В последствие се е случило точно това. Имало е действие, имало е последствие.

Сега сме в ситуация, в която има действие, но няма последствие. На практика това поставя педерастите и лесбийките в положение да са отритнати. При случая преди, те са били приемани, но към тях отношението е било лошо. Сега са неприемани, но няма отношение към тях. Това определено ги прави безправни. А безправния човек се нарича роб.

Тъй като имаме положение на фактическо съжителство между еднополови двойки, то трябва да имаме и писмен институт, който да ги приравнява по права и задължение на разнополовите.

Разбира се аз като либерал, бих искал изобщо да се премахне институцията на гражданския брак. Тъй както бих искал да се отмени Търговския закон, Кодекса на труда и други. Ако има нещо да се решава в земен план да е през ЗЗД. Но семейно законодателство все още съществува, а след като съществува, то трябва да обхване и случая на еднополовите съжителства.

=*=

В статията се поставя и втори въпрос. Трябва ли папата да гони педерастите и лесбийките от лоното на католицизма?

Той е отговорил повече от добре (според мен!) на този въпрос. Не е той, който има право да ги съди. Само Един има това право и той не е на Земята. Ако искат да изповядват католицизъм, папата няма право да им отнема това право. Това е въпрос на вярата, а не на земните дела.

Много ми е горко да призная нещо такова, но папата в случая е постъпил като истински християнин. Всеки път, когато цинично си помислям, че в църквата няма и никога не е имало нищо християнско, то трябва да се подсещам за този случай.

=*=

Всичко изказано е лично мнение и не касае по никакъв начин някой друг.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1048 -: Oct 22, 2020, 13:24 »
Толерантен съм към обратните. Общо взето, кой накъде го клони, не ме интересува. Обаче след като папата одобри гей браковете, след това ще одобри и тези хора да си вземат деца да гледат. Познай, на какво ще ги възпитават и какъв пример ще имат. За малкото детенце мама и тати са като богове - безгрешни. Всичко знаят и могат. Моментът, когато някое дете разбере, че те са обикновени хора и също грешат и се блъскат в стената, е винаги шокиращ. Та малкото дете от рано ще се научи, че щом "мама и тати" са един пол, значи на другите нещо не им е наред. А каквото научи до седем годишна възраст, остава в подсъзнанието като рефлекси и неосъзнати реакции. Не е случайна тази приказка за първите седем години. И не е случайно, че децата все по-малки ги взимат в разни училища и предучилищни. Отнемат ги от родителите и дават възпитанието им на други. А те работят по програма.

Освен това не понасям, някой да ми навира в лицето, че е гей.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1049 -: Oct 22, 2020, 13:56 »
Майтапа е, нека има повече, така ще останат повече жени за нас.

Парадирането, с каквото и да е, е неприятно. Може би със сексуалност е дори още повече. По принцип в такива случаи нещата са се оправяли с два шамара. Обаче в днешно време, ако удариш някого, а пък той случайно е и педераст, то веднага ще те подведе под съдебна отговорност за дискриминация.

И аз нямам отговор на въпроса, какво и как да се стори в случая. Особено, ако няма лесен начин да избегнеш контакт с подобен човек.

=*=

Относно децата. Ами те вече осиновяват. В Америка мисля, че поне едно петдесетина години вече могат. В разни европейски държави около двадесет. Опита е показал, че никак не е задължително такова дете също да стане обратно. Дали един родител е добър или лош, няма явна обвързаност със сексуалността му.

Възпитанието на децата е една много деликатна тема, в която имам много провали. Не смея да давам никакви съвети.

=*=

По принцип нямам обратни приятели и не мисля, че мога да имам. Ако е мъж, ще се притеснявам, че може да гледа на мен „като мръвка“. Ако е жена смятам, че между жени и мъже по принцип приятелството е невъзможно.

Но пък не съм срещал чак толкова много такива хора. Живея в патриахален край, където, ако ги има (сигурно ги има), се крият.

Отношението ми към тях е на съжаление. В крайна сметка, това са болни хора. И са болни от болест, която не се лекува. СЗО я извадиха от списъка по политически причини, но си остава психична болест. Не мога да им помогна, не искам да ги затварям. Затова нека си щъкат. Докато не ми пречат и аз на тях, няма проблем.

=*=

В случая се говореше за узаконяване на връзките им, защото от това има последствия. Дадох пример. Например единия не може да наследи пенсията на другия, дома му и дори колата му. Какво да прави той, оставайки без партньора си? Ами, ако е на възраст? Ако вече не може да работи, за да изкара пари? Става поредния бездомник. Ами, ако има и здравословни проблеми?

Не можем да оставим на произвола на съдбата тези хора, само, защото не одобряваме сексуалните им практики.

=*=

И пак за осиновяванията. У нас все още нямат право. Но сме приели цариградската конвенция и ще трябва да им дадем. Но да речем, че става гангстерска революция, изхвърлят ни от ЕС и остават без това право. Това е кофти, но възможен вариант.

Ами ще правят това, което правят и досега. Отиват за някоя и друга година в държава, където това е позволено. Осиновяват си и се връщат. Това може да го направи мияч на чинии. Какво остава, ако има търсена професия, като програмист например.

Така те пак ще имат деца, само дето това дете официално няма да има втори родител, както е и в момента. А това ще породи поредните проблеми. Било училища, детски градини и дори пътувания.

Щом тези неща съществуват, те трябва да бъдат узанонени. Защото иначе тези наши граждани ще имат по-малко права от нас.

Тук някак естествено идва въпроса, а какво да правим с наркоманите. Това също е психично заболяване. Ама за един ден идва твърде много.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear