Автор Тема: Безплатен телефонен номер  (Прочетена 13918 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #15 -: Aug 01, 2021, 09:23 »
За да ти държи номера в некст плюс (текст плюс, като го ползвах аз, беше по същество некст плюс, без опцията да говориш), трябва от време на време да се логваш в него. На мен периодично, може би през месец, ми пращаше някакви известия на тела, че не съм се логвал от месец и може да си загубя номера. А като загубиш номера, го дава на друг, респ. някой друг ти влиза в телеграмата, която е регистрирана на този номер. Но програмката беше изцяло фрий. Така беше и в Hushed, първите три месеца обаче, след три месеца не платиш ли, ти дава номера на друг. Така ми замина един вайбър, който бях регистрирал на Hushed номер. Явно при Hushed са махнали всякаква аванта- може би имат вече достатъчно голям брой потребители.
Само логване? Май мярнах някакъв текст, че трябва поне веднъж седмично да пращам съобщение или да правя обаждане. Номерът, който ми даде Next+ вече го няма. Направих си Телеграм акаунт през Text+. Ще видим, и той докога ще се задържи, защото за да изпратя смс или да се обадя до истински номер, трябва да платя нещо. А нямам желание. Както и да е. В таблета, на който е инсталиран Телеграм няма SIM карта и го връзвам към рутера за интернет. Сигурно и заради това трябваше да изпратят повторно код за верификация, на "другото" ми устройство. Та в момента профила си е активен, без телефонен номер в таблета. И така би трябвало да е, защото няма как да сложат ограничение, за брой на инсталираните клиенти, при положение, че имаш само една SIM карта.

API-то им не разполага с част от нещата, които ми трябват и трябва да мисля, как да го реализирам. Никога иначе не бих ползвал този месинджър.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3087
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #16 -: Aug 01, 2021, 19:44 »
Ами по времето, по който аз го ползвах, искаше само логване. Ако вече има и условие да пратиш есемес, или да се обадиш, не знам.. може би ще стане номера, ако отвориш някъде втори акаунт и да си пишеш между тях, докато отпадне нуждата от програмката.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #17 -: Aug 01, 2021, 19:49 »
То на тоя свят има ли "безплатни" неща деа ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #18 -: Aug 01, 2021, 22:06 »
То на тоя свят има ли "безплатни" неща деа ?
Няма. Дори за живота си плащаме със смърт  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3087
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #19 -: Aug 02, 2021, 16:04 »
Авантата с некст плюс и текст плюс явно е била преди години, като съм ги позлвал аз, като зарибят достатъчно потребители.. айде платено :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #20 -: Aug 02, 2021, 21:22 »
Авантата с некст плюс и текст плюс явно е била преди години, като съм ги позлвал аз, като зарибят достатъчно потребители.. айде платено :)
Да. Нищо непознато под слънцето. Почтена компания вече няма. Аз бих пуснал някакви безплатни разговори или съобщения на седмица или на месец, само за да държа бъдещия клиент на връвчица. Когато е готов, той ще извади картата и ще плати за някакъв по-сериозен план. Не обичам принудите.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.