Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 99307 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Цитат
Как може войната да я представяш като нещо забавно.

А бе.. аз реших да ви ги спестя тия ама.. нали знаете там приказката за котката и любопитството

https://t.me/supernova_plus/20054

https://t.me/supernova_plus/19999

Какво ли не измислят вече сaмо и само да не идат на форнта - някой чак и резба(та) обръщат  :'(
https://t.me/supernova_plus/19988

но да завършим с малко иптимизъм
https://t.me/supernova_plus/20060

П.П. А то е видно кой избиват врага с хирургическа точност (един по една) и кои фърлят там па каквото ударят (все ще има медали) - на орките даже и дроновете им все камикадзе  :o
« Последна редакция: May 14, 2023, 01:42 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Пейтриът-ът все пак е свалил Кинжалът - което както твърдях не е никаква хиперзвукова ракета (по дефиниция) - само го докарва на скорост - и пак не може да стигне Трайдънт от 1977г. - Mach 19 (американците и нея не я броят за хипер).

Цитат
Ако Путин беше некадърен, нямаше да е толкова време на власт.
Нещо като Тодор Живков/Бойко  - логиката ти кърти миФки.

« Последна редакция: May 14, 2023, 04:44 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Тодор Живков го държаха от Москва на власт, щото не им се опъваше много и играеше по свирката. И той нямаше къде да ходи.
Защо опростяваш нещата, само за да ми истъкнеш аргумент, който няма как да мине. Ти ли не знаеш, как се сменя власт в Русия?
Как най-санкционираната страна успя въпреки санкциите да се вмести отново в топ 10 по БВП? Ти интервю на Путин слушал ли си? Ако не си, направи го и после отново каже, че бил некадърен.
И като казваш некадърен, трябва да имаш база за сравнение. Некадърен спрямо кого от всички глави на държави? Джо Байдън? Б. Джосън? Отрочето на фашисти Шулц? Диктатора Трюдо? Франсето? Или с нашите ще го сравняваме?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Пейтриът-ът все пак е свалил Кинжалът - което както твърдях не е никаква хиперзвукова ракета (по дефиниция) - само го докарва на скорост - и пак не може да стигне Трайдънт от 1977г. - Mach 19 (американците и нея не я броят за хипер).

Няма да споря „Кинжал“ дали е хипер-мипер. Не разбирам от тези неща. Приемам думите ти на юнашко доверие. Аз дори не съм чувал за ракета Trident. Този термин единствено го свързвам с двигател на… IEvil.

Обаче по първия въпрос не съм съгласен. От Киев така и не дадоха доказателство, че са я свалили. Забележи, че не ми пука да са свалили една, десет или сто кинжални ракети. Тоя ракети не са мой и ако зависеше от мен, нямаше да съществуват.

Просто няма доказателство, че са го направили. А най-голямата излагация беше, че на следващия ден Кличко се снима с някаква „тръба“ и говореше гупости. Като го видях, първом помислих да го поместя във форума, после се отказах. Беше толкова жалко изпълнение.

Та засега имаме едно голо твърдение.

Интересно е, че не се хвалят там, където имат реални успехи. На фронта яко са подпрели руснаците и онези едвам отдържат. Особено в Бахмут последните дни е страшно. Града ще падне, ама ще падне в украински ръце. Много прилича на Сталинград от тази гледна точка, но на обратно. Него немците почти бяха превзели, оставаше малко, но в крайна сметка го загубиха. Тук руснаците са в това положение. Фашизма взема своя реванш.

Цитат
Ако Путин беше некадърен, нямаше да е толкова време на власт.
Нещо като Тодор Живков/Бойко  - логиката ти кърти миФки.

Всъщност критерия на 4096 има резон. Власт никога и никъде по света не се държи лесно. Живков и раз-Бойко са много подценявани хора.

Какво ще кажеш за хода му с Габриел (бивша Неделчева)? ДБ ще я отхвърлят в крайна сметка, но дори запалени фенове на Петков като мен ще го критикуват за това решение. С всеки негов ход раз-Бойко печели, а враговете му губят. Досега е приключил сигурно десет свои протовници, ще приключи и ДБ.

Тодор Живков го държаха от Москва на власт, щото не им се опъваше много и играеше по свирката. И той нямаше къде да ходи.

Положението на Путин много прилича на това на Живков. Той оцелява във властта, защото перфектно балансира между различните, враждуващи, властови лагери, както у дома, така и навън.

И като казваш некадърен, трябва да имаш база за сравнение. Некадърен спрямо кого от всички глави на държави? Джо Байдън? Б. Джосън? Отрочето на фашисти Шулц? Диктатора Трюдо? Франсето? Или с нашите ще го сравняваме?

Тук нямам, какво да кажа. Аргумента е железен. Не мога да обвинявам Путин в некадърност, като всичко наоколо е плява.

Не мога да преценя за Си Дзинпин и Лула да Силва (новия, бивш президент на Бразилия), защото твърде малко знам за тях. Но като да изглежда, че и двамата са гениални „шахматисти“. Макар, че и двамата са леви, което значи, че не ги харесвам по презумпция.
« Последна редакция: May 14, 2023, 10:03 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Споко те скоро ще свършат тоалетните чинии и тогава орките вече няма да има за какво да се бият.. много мина, мъничко остана.

П.П. Ами Гога като са я направили от ПВЦ тръби Кинжалката, всеки може да извади едно по-дебела тръба от кенефа и да се снима с нея и да каже те тава е - остатъци от кинжала от снощи... плюс това те орките бая са икономисали - трябва и самолет да я засили до 3-4 мах-а и оттам  да се изстреля, докато трайдънт-а са флотски и подводницата не ги засилва до Мах-3 и пак вдигат Mach 18. Minutes after launch, the missile is outside the atmosphere and on a sub-orbital trajectory.
« Последна редакция: May 14, 2023, 10:44 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Лула според мен не е за този пост. Особено във времена като тези.
Страната е силна, но не толкова, че да се изказва така директно. Няма да се задържи дълго. Ако не го свалят отвън, ще го направят тези отвътре и то по най-елементарния начин - ще го изиграят, вкарвайки го в капан. Мисля, че човека не е по игричките и не го бива в тях. А в политиката се играе мръсно. Може и да го подценявам и нищо чудно. Малко изяви съм му наблюдавал.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
А чий е източника, че патриота сввалил кинжала, може ли линк? Само да не е нещо от сорта Пентагона, или британското разузнаване, цитирали Униан/Укринформ .. или обратното :)

Ремотекс, ами като говорим за кенефната тръба, не си ли помислял, че точно това са направили украинците- намерили парчета от кинжал на мястото на поразена цел и се снимали с тия парчета, като доказателство, че са свалили такава ракета ;)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Имайки предвид тясната връзка между ВСУ и Пентагона, то последния наистина би трябвало да има информация, дали такава ракета е свалена.

Не мога да разбера целия шум. Ракети се свалят. Ако човек може да измисли нещо, то няма как друг човек да не може да измисли, как да го счупи.

Не е точно същото, но нали сърбите със съветско оборудване от шестдесет и коя година свалиха чистак, бърсак нов Стелт?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Според мен, в цялата работа с шума за кинжала идеята е била да се направи реклама на патриота. Нали опищяха орталъка, "Пейтриът" в Украйна.. Но освен украинската истерия и "тръбата на Кличко", друго няма. Иначе да, на всяко оръжие в някой си момент му измислят противооръжие. Както например руснаците намериха противодействие на хаймарса. Въпрос на техника и мисъл. Та, в един момент, все ще измислят и противодействие на такива ракети.
А за сърбите- пред цял свят показаха парчетиите от стелта, и то не някаква кенефна тръба.
« Последна редакция: May 14, 2023, 15:41 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
https://www.youtube.com/watch?v=mxcxseazNng
а за тоя "шахматист" да кажете нещо.. той не три хода напред.. .той даже няма(л) план-Б
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Цитат
Защо опростяваш нещата, само за да ми истъкнеш аргумент, който няма как да мине. Ти ли не знаеш, как се сменя власт в Русия?
Ами проста математика - най-голямата държава в света (географски), с най-големите ресурси - икономиката е някъде в киреча - (на едно ниво с Ю.Корея), държавата е унизена и във военно и технологично, за социално отношение няма да говорим, вече е васал на Китай -  въпроси?
Не знам какъв тогава би решил, че им е неуспешния политик, щом Путин е успешния.
Интервютата виждам, че си ги гледал - аз се чудих откъде смучеш пропаганда (от типа на Украйна нападнала Русия та трябвало да се защитава - трябва да можеш повече от това.)


Гога:
https://en.wikipedia.org/wiki/Trident_(missile)

Ник, как очакваш руснаците да си признаят, като те отричат дори че има война (има ли?) - ако очакваш да ти посоча кремълски източник.
« Последна редакция: May 15, 2023, 04:36 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
И аз така като теб ще говоря.
Да ти имам логиката!
В интервютата няма как да има пропаганда, защото интервюто се води от интервюиращия. Той задава въпросите. Той насочва разговора. Той определя накъде ще върви.

Икономиката и ресурсите нямат много общо, та не зная, как и защо изобщо го споменаваш.
Погледни, кои са държавите на върха на списъка по БВП на глава от населението. Не са тези с ресурсите. Тези с финансите са. Или иначе казано, тези със спекулата на валутните и дългови пазарари.
Африка е може би най-богатия на ресурси континент. Изключвам пририродния газ - там е Русия. Но в Африка също се добива в не малки количества. Малко са държавите, които нямат природни богатства. Там се добиват злато, диаманти, петрол, мед, уран, платина, хром, кобалт, фосфор. Погледни в списъка къде е Мароко - най-богатата на фосфати страна. Без торове не можеш да имаш папане на масата.
Защо реши, че като си богат на ресурси, непременно ще си богат и на пари? Има и изключения, но те са държави, които са достатъчно големи, че няма как нещо да не се намира в големи количества на територията им. Като САЩ, Китай, Канада...  Бразилия обаче е извън този кратък списък, защото те са дори след Русия по БВП на глава от населението. Въпреки, че по БВП се гонят едни други.

Къде е математиката тук?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Джет, с тази презумпция "как очакваш да си признаят" някой спокойно може да напише, че сестра ми е к***а, и няма да си призная, защото нямам сестра.
По снимките, които аз гледах из нета за свалената ракета, никъде не видях по парчетиите заводски индекси и др. подобни означения, а повечето инфо беше от типа "хайли лайкли", "симилар", "посибли". Затова попитах за линк.
То ще стане ясно. Ако продължат да свалят такива ракети, значи не са излъгали
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ами Ник, какво ще кажеш за двата самолета и двата хеликоптера дето са свалени в Брянск (руска територия)- украинците отричат да са го направили, руснаците се правят, че няма такова нещо. 4 савлени машини в рамките на няколко часа не е инцидент. Дори местните руснаци качиха видеота от телефонитес си.
Искаш да ти донеса парче от ракета ли? Да, някои се уляха като даваха някакви снимки на ракети, само и само да покажат нещо.

Колкото и да е бърза една ракета, ако не си променя траекторията в движение (т.е. е предсказуема) се сваля - стреля се с предварение дори и с друга много по-бавна ракета/оръдие - математика. Това и децата в един момент от живота си го научават след проби и грешки). Точно затова  ракет с мак 10-20 не се броят за хиперзвукови. Все едно да кажеш на старите Нокии - смарт телефони щото имали ЛСД дисплей, помнели номера и даже някои имат интернет.

4к - не знам математика ли е какво ли е - ама според теб русия е цъфнала и вързала, а дори руснаците казват, че не е така (т.е. си заблуден ама си и вярваш и/или ръсиш пропаганда).
Интервютата дето ги дава (та "журналиста" да ги води) се дават само на избрани журналисти (а, забравих, някой ще вземе да го убие от неправилния журналист). Що не дава вече прескнференции като е прав и що гони хората дето дори споменават войната - нали печелят.
Торовете - да ще има малко усложнение зарадио липсващите руски торове (и то пак за третия свят), но руснаците са едва четвърти в света (ха каква изненада, че не са първи нали).
Няколко години ще отнеме останалите производители да си повдигнат производствотои и светът ще забрави за Руските торове, както забравиха нефта й.
 
Хайде да игнорираме ресурсите тогава (като незначителни и годни за пренебрегване) - а сега обясни какво друго имат?! Щото напредналите държави дето нямат ресурси имат обаче икономики/технологии!

Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ами Ник, какво ще кажеш за двата самолета и двата хеликоптера дето са свалени в Брянск (руска територия)- украинците отричат да са го направили, руснаците се правят, че няма такова нещо. 4 савлени машини в рамките на няколко часа не е инцидент. Дори местните руснаци качиха видеота от телефонитес си.


Джет, грешиш, още докато свалиха двата хеликоптера и двата самолета, по руските телеграм-канали веднага писаха, че са свалени от украинците, последните разположили ЗРК близо до границата на Брянската област, на "пътя" на самолетите и хеликоптерите. Двата хеликоптера са били оборудвани със системи за  РЕБ, двата самолета- с бомби от тия планиращите. Всичко това го писаха руснаците по техните си ТГ, а после вече и по сайтове. Имаше и клипчета. Та, за двата Су (34М и 35) и двата хеликоптера (Ми-8) веднага писаха и не отговаря на истината, че руснаците се правят на ударени за тия загуби.

Ето ти и линк- от вчера (това в уеб-а, по ТГ-каналите писаха почти веднага):
https://zavtra.ru/events/ushedshie_v_vechnij_polyot_zasada_na_russkuyu_aviagruppu
Инфо като това в линка колкото щеш в руския сегмент на нета, никакво прикриване няма.

Малък цитат: "..По последним данным, враг всё же осуществил пуск ракетами «земля-воздух» с ЗРК, подтянутыми близко к границе. До этого были просчитаны типовые действия нашей авиации.."

За ударите в Луганск по складове с гориво и др. с ракетите "Сторм Шадоу" руснаците показаха парчетата от такава ракета от мястото на удара с надписите там и индексите. И никой не отрече, защото вероятно точно такива надписи и индекси има по ракетите, и прозиводителите им (Англия-Франция) знаят за тях.
Чакам украинците да покажат такива парчета от руския "Кинжал", или да почнат да свалят и другите кинжали, дотогава не вярвам.

Не искам да ми носиш парчета от ракета :) Искам да посочиш източника, ако може и да видим там какво има, като снимки и текст, защото, както казах, всичко, което прочетох за свалената ракета "Кинжал" из нета по какви ли не сайтове, беше "хайли лайкли" и "посибли", без някоя снимка на парче от ракетата уж, да има някой заводски индекс/надпис, който да доказва, че е парче именно от такава ракета.

И както вече посочих, най-сигурния индикатор, че украинците не лъжат за пореден път, ще бъде, ако започнат да свалят повечко такива ракети. Ще видим.

П.П. Те украинците отричат и за взривяванията на руски по-известни личности, но едва ли някой вярва в глупостите им за "партизани", "борци срещу Путин" и подобна плява.
« Последна редакция: May 15, 2023, 18:47 от Nik123 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4446 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68758 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx