Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 76   Надолу

Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 48828 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #705 -: Jan 18, 2024, 19:11 »
Ядрената батерийка на китайците не е термоелекрическа, както слабо подозирах. За такава ти е нужна голяма температурна разлика.
Използват Никел 63 разположен между диамантени "листове" ( десет микрона дебелина ) и бързите бета частици от ядрения разпад предизвикват електричество у тях. След 50 години "горивото" ще се превърне в мед
Този ефект е забелязан през 2016.
"Простите" руснаци правят батерия на този принцип през 2018.
Ядрените батерии при пейсмейкърите са термоелектрични, ако някой си помисли, че това го има по-отдавна.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #706 -: Jan 19, 2024, 03:23 »
Ха познай на колко години са батериите на Вояджър 1 и 2.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #707 -: Jan 19, 2024, 07:43 »
Значи догодина пак по това време вече няма да има лев  :o

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/denkov-petkov-i-vasilev-bylgarite-ne-biva-da-se-strahuvat-ot-evroto-celta-e-da-sme-v-evrozonata-na-1-ianuari-2025-g-2372971

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/sled-vyvezhdaneto-na-evroto-shte-poskypne-li-zhivotyt-2372437

Гога а как ще се осчетоводяват половината месеци в евро а другата в лев, който обаче вече не съществува?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #708 -: Jan 19, 2024, 08:59 »
Ще поскъпне ли живота ? А не, направо ще поевтинее................
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #709 -: Jan 19, 2024, 10:21 »
Да си изпея моята мъка.

Преди нова година търсех автомобилни гуми. Правех го Tor Browser с всякакви добавки от uMatrix през uBolck Origin и Ghostery чак до Privacy Badger. Всичките там „пръстови отпечатъци“ също присъстват по няколко. По няколко са и тези за автоматично триене на бисквитки (защото мозилчика за разлика от хромавия не го прави). Търсех в SearX на адрес в пространството onion.

И въпреки това на телефона на жена ми още на следващия ден в Spybook имаше реклама за гуми. Излишно е да казвам, че подобен въпрос никога не я интересувал и нищо подобно не е отваряла.

След няколко дни търсех друго. На uMatrix са му подадени списъците с адресите на Spybook и Гългъл, защото tor не се влияе от hosts. След няколко дни отивам на компютър, който физически е в друга част на града, друг е доставчика на Интернет, интезивно се ползва от друг човек, а аз там сядам да речем веднъж в месеца. Отварям напълно произволно място, което по принцип не посещавам, но тогава ми притрябва и бум реклама на това нещо. Догади ми се. Как пък на първото отворено нещо ми излезе точно това???



Тия дни за втори път получих с нищо неподкрепено обвинение, че съм свалил готов труд от Интернет. Този път обвинението дойде от (по моя оценка средно некомпетентен) университетски преподавател. Смея да твърдя, че макар да беше по банална тема, беше написано по напълно оригинален начин. Освен това съзнателно и преднамерено съдържаше данни от същата седмица, които просто няма как да съм взел от някой друг. Този друг не ги е обобщавал още, че да ги взема от него.

Тези смотани даскали, трябва да знаят, че като отправят обвинения, трябва да ги доказват. Не може от височината на овластената им самомнителност и предразсъдъци да отсъждат само защото са достатъчно глупави, за да не разбират, какво им е написано.
« Последна редакция: Jan 19, 2024, 10:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #710 -: Jan 19, 2024, 10:29 »
Значи догодина пак по това време вече няма да има лев  :o

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/denkov-petkov-i-vasilev-bylgarite-ne-biva-da-se-strahuvat-ot-evroto-celta-e-da-sme-v-evrozonata-na-1-ianuari-2025-g-2372971

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/sled-vyvezhdaneto-na-evroto-shte-poskypne-li-zhivotyt-2372437

Гога а как ще се осчетоводяват половината месеци в евро а другата в лев, който обаче вече не съществува?

На ЕС и еврата не им остава много живот за безкрайното ми съжаление. Няма да успеем да влезем. Но в общи линии отговора на възпроса ти би бил да презаведем всичко до този момент в новата валута. За да няма такива работи, обикновено девалвации и всякакви други промени в националната валута се правят към първи януари, а не в средата на годината. Винаги така е било и навсякъде.

Ще поскъпне ли живота ? А не, направо ще поевтинее................

Тези два до пет процента в най-лошия случай инфлация изобщо няма да се забележат на фона на десетките проценти, спуснати ни от банкстерите през последните години.
« Последна редакция: Jan 19, 2024, 10:32 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #711 -: Jan 19, 2024, 10:44 »
Ха познай на колко години са батериите на Вояджър 1 и 2.
Ами трябваше да погледна, защото не бях сигурен, кога са изстреляни. Наближава вече петдесет годинки да направят в космоса. Все още работят няколко от инструментите и май се получават и данни от време на време. Забележително
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #712 -: Jan 19, 2024, 11:00 »
Да си изпея моята мъка.

Преди нова година търсех автомобилни гуми. Правех го Tor Browser с всякакви добавки от uMatrix през uBolck Origin и Ghostery чак до Privacy Badger. Всичките там „пръстови отпечатъци“ също присъстват по няколко. По няколко са и тези за автоматично триене на бисквитки (защото мозилчика за разлика от хромавия не го прави). Търсех в SearX на адрес в пространството onion.

И въпреки това на телефона на жена ми още на следващия ден в Spybook имаше реклама за гуми. Излишно е да казвам, че подобен въпрос никога не я интересувал и нищо подобно не е отваряла.

След няколко дни търсех друго. На uMatrix са му подадени списъците с адресите на Spybook и Гългъл, защото tor не се влияе от hosts. След няколко дни отивам на компютър, който физически е в друга част на града, друг е доставчика на Интернет, интезивно се ползва от друг човек, а аз там сядам да речем веднъж в месеца. Отварям напълно произволно място, което по принцип не посещавам, но тогава ми притрябва и бум реклама на това нещо. Догади ми се. Как пък на първото отворено нещо ми излезе точно това???



Тия дни за втори път получих с нищо неподкрепено обвинение, че съм свалил готов труд от Интернет. Този път обвинението дойде от (по моя оценка средно некомпетентен) университетски преподавател. Смея да твърдя, че макар да беше по банална тема, беше написано по напълно оригинален начин. Освен това съзнателно и преднамерено съдържаше данни от същата седмица, които просто няма как да съм взел от някой друг. Този друг не ги е обобщавал още, че да ги взема от него.

Тези смотани даскали, трябва да знаят, че като отправят обвинения, трябва да ги доказват. Не може от височината на овластената им самомнителност и предразсъдъци да отсъждат само защото са достатъчно глупави, за да не разбират, какво им е написано.
Гога, следен си на толкова много нива, че си нямаш и на идея. И аз си нямам.

Пробва ли да кажеш изрично на Tor да ползва някое прокси?

Свързвал ли си се с рутера на твоя приятел с телефона? А с домашния ти рутер? Ето я връзката между него и жена ти.
Дори да не си се свързвал, сигурен съм, че телефончето ти пази някъде информация за това, в обхвата на кои мрежи е е попадал телефона ти днес ( BSSID или име на мрежата, а сигурно и двете ). Още един начин да бъдеш следен дори, къде ходиш, дори да нямаш включена локация на телефона. В момента, в който се вържеш някъде, те знаят хора, които нямат нищо общо с телефонната компания и дори Гугъл.
За браузър fingerprinting използват методи, които е трудно или невъзможно да елиминираш. Вчера между другото си мислех за още един, който директно би разпознал конкретна личност. Не просто да те постави в категория.
Може и да го пробвам.

Погледни тук, ще ти е полезно. Ще трябва да активираш JS. В лявата страна на страницата имаш каренце "Test your browser". Не се притеснявай да чукнеш отметката за "Test with a real tracking company ?". Сайта ще те прикрие.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #714 -: Jan 19, 2024, 18:52 »
..

Ще поскъпне ли живота ? А не, направо ще поевтинее................

Тези два до пет процента в най-лошия случай инфлация изобщо няма да се забележат на фона на десетките проценти, спуснати ни от банкстерите през последните години.

Немците ги усетиха не на гърба си, а направо .. преди бая години. Същото и за гърците, като приемаха еврото. И хич не ги усетиха като от 2 до 5%. А най-пресния пример е Хърватска- дори и нашия нет беше пълен с рев (репортажи оттам), как там рязко са скочили цените (не с 5%). Държавата им беше принудена да предприема административни мерки (а нали уж било недопустимо държавата да се меси, пардон, да бърка в джобовете на спекуланти, опа, предприемачи), за да облекчи гражданите. И пак си останаха високи цените там. Нещо като Боковата работа- ще ви резнем приходите със 100%, оо, простестирате, добре де, само с 50.
« Последна редакция: Jan 19, 2024, 18:56 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3872
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #715 -: Jan 19, 2024, 22:23 »
   Видяхте ли колко са нагли Кокорчо и еврейския педал Лорер ?  >:D

https://bird.bg/lift-lorer/

   Малко по-надолу в сайта е описано как лъжат в декларациите си.

И далавери за милиони...

Абе направо смърди  >:D >:D
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #716 -: Jan 19, 2024, 23:08 »
Банкстерите се оплакват (по цял свят)
https://www.msn.com/en-us/money/companies/jpmorgan-is-attacked-by-hackers-45-billion-times-a-day/ar-AA1n7Zpg

па после както обикновено па ще прехвърлят теглото на крайните клиенти а за тях само печалбите, че и на печалба ще излезнат

--
JPMorgan Is Attacked By Hackers 45 Billion Times a Day
JPMorgan spends $15 billion a year on technology, given the risk of a data breach
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #717 -: Jan 19, 2024, 23:16 »
Да си изпея моята мъка.

Преди нова година търсех автомобилни гуми...


Ехх, а преди време имаше един ..съфорумец (шшшт че може и още да е тука) който пък се оплакваше че като търсел (уж инфо) за Ивет Лалова и... търсачките само такива статии/снимки му вадели (сещайте се какво е гледал преди това...)

https://blife.bg/article-15156
https://static.blife.bg/ed56f8257cf6.jpg
https://www.viewsofia.com/upload/article_big/image_big_29495.jpg


П.П. Всеки с проблемите си...
То да е ...човек, да се/го ..."оправиш" - а то ИИ  :P
« Последна редакция: Jan 19, 2024, 23:25 от remotexx »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #718 -: Jan 19, 2024, 23:36 »
Да си изпея моята мъка.

... Правех го Tor Browser с всякакви добавки от uMatrix през uBolck Origin и Ghostery чак до Privacy Badger.

На uBolck-а още като му добавих руски филтър и почнаха да ми излизат предложения и на руски при търсене, а трябваше преди да добавя и руски език при предпочитанията за резултатите. Е, на стандартен Лисик, де.
После почетох що Тор-а не е на цял екран, що е само с едно-друго от добавките, пооптимизирах и Лисика, ама след дъжд качулка. Но си ми остана навика всичко да е на английски, ако не помага - не вреди.

Мен ме дразнят мерките срещу блокировачите, а каквато и да е поява на реклама ми вдига кръвното. Не знам как хората я изчакват и гледат, и чакат да свърши, и са свикнали с това. А на мобилния Лисик вече могат да се накичат много добавки, става тромав, но йок реклама и бисквитки.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #719 -: Jan 20, 2024, 04:41 »
Забравих и да спомена, че много от сайотовете, които посещаваме оставят работещ Javascript, дори да сме затворили таба така наречените web workers. Те могат да се изпълняват в отделен процес и също те следят къде ходиш и какво правиш.
Аз затова си имам на Bookmarks Tab about:serviceworkers в Лиско.
При хрома Хрома не зная къде е.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 76   Нагоре
« назад напред »