Автор Тема: Скрипт за лимит на големи файлове.  (Прочетена 1288 пъти)

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Здравейте дали някой може да удари едно рамо за скрипта. Идеята е такава ако някой почне да сваля по голям файл  примерно от  300 mb da му смъкне нета от 800 к примерно на или под 200к. Просто давам пример. Мерси предварително.
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Скрипт за лимит на големи файлове.
« Отговор #1 -: Mar 16, 2010, 21:21 »
С iptables би могло да ти е от полза connbytes, но си мисял, че Squid или други такива ще са ти по-полезни.
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Скрипт за лимит на големи файлове.
« Отговор #2 -: Mar 16, 2010, 21:58 »
Имам squid , само лека насока просто да потегля :) , че или много голобално ги мисля нещата или не може да ми светне лампичката за да тръгна да мисля правилно и да разбера какво ми трябва.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Скрипт за лимит на големи файлове.
« Отговор #3 -: Mar 17, 2010, 07:27 »
Имам squid , само лека насока просто да потегля :) , че или много голобално ги мисля нещата или не може да ми светне лампичката за да тръгна да мисля правилно и да разбера какво ми трябва.
Не съм сигурен че може да стане толкова лесно, защото някои протоколи не "анонсират" размера на файла и няма как да знаеш предварително какъв е размера на информацията, която ще тегли някой. И няма как да го ограничиш
Активен

0x2B|~0x2B

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Скрипт за лимит на големи файлове.
« Отговор #4 -: Mar 17, 2010, 08:53 »
Няма как да знаеш размера на файла, но можеш да направиш някакъв шейпър, който след Х мегабайта за Y време сваля скоростта. В iptables имаше нещо супер семпло - търси за iptables rate-limit.
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Скрипт за лимит на големи файлове.
« Отговор #5 -: Mar 17, 2010, 11:47 »
Така намерих този скрипт   прави лимит няма проблем , обаче проблема е че като тръгне да си сваля от браусера сами юсер  не му прави лимит  . ИДЕИ  ??


#copy this into the scrips and save and exit the program
#-------------------------------------------------------------------------------------------
# Ztelco.com Simple QoS Script v0.2
# Script is tested working with asterisk and polycom 501 phones.

#remove any old rules before continuing
tc qdisc del dev eth1 root

tc qdisc add dev eth1 root handle 1: prio priomap 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 0
tc qdisc add dev eth1 parent 1:1 handle 10: sfq limit 3000
tc qdisc add dev eth1 parent 1:2 handle 20: sfq

#uncomment out this line if you want to rate limit your connection.
tc qdisc add dev eth1 parent 1:3 handle 30: tbf rate 0.8mbit burst 5kb latency 100ms peakrate 0.82mbit minburst 1540

#if you uncommented the line above, then comment this line out
#tc qdisc add dev eth1 parent 1:3 handle 30: sfq #no limit on traffic (could still bomb your pipe if you try)

#filter the packets into the correct places
tc filter add dev eth1 protocol ip parent 1: prio 1 u32 match ip dport 80 0xffff flowid 1:1
tc filter add dev eth1 protocol ip parent 1: prio 1 u32 match ip sport 80 0xffff flowid 1:1
tc filter add dev eth1 protocol ip parent 1: prio 1 u32 match ip tos 0x10 0xff flowid 1:1
tc filter add dev eth1 parent 1:0 protocol ip u32 match ip dport 80 0xffff match ip dst 192.168.1.1/32 classid 1:10
#----------------------------------------
Активен