Автор Тема: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter  (Прочетена 3263 пъти)

prototip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 53
    • Профил
Говоря за това:
https://www.kickstarter.com/projects/1666150716/keymousetm-the-keyboard-and-mouse-re-invented?ref=category
Идеята е да имаме "стандартна" мишка за която е прикрепена клавиатура. Изделието не пише да е с отворен сорс, но идеята е да го обсъждаме само като концепция. То и цената е твърде висока.

Предимство от подобно устройство е възможността да се работи с мишка и клавиатура едновременно. Наистина при класическа комбинация от две отделни устройства (мишка и клавиатура) прехвърлянето между тях понякога е доста досадно и води до неудобство в работата.

Разбира се идеята има и недостатък, като например се оказва че въпросната клавиатура е с много малки бутони.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #1 -: Jan 28, 2015, 11:38 »
Говоря за това:
https://www.kickstarter.com/projects/1666150716/keymousetm-the-keyboard-and-mouse-re-invented?ref=category
Идеята е да имаме "стандартна" мишка за която е прикрепена клавиатура. Изделието не пише да е с отворен сорс, но идеята е да го обсъждаме само като концепция. То и цената е твърде висока.

Предимство от подобно устройство е възможността да се работи с мишка и клавиатура едновременно. Наистина при класическа комбинация от две отделни устройства (мишка и клавиатура) прехвърлянето между тях понякога е доста досадно и води до неудобство в работата.

Разбира се идеята има и недостатък, като например се оказва че въпросната клавиатура е с много малки бутони.

Мисля, че това е по-идейно и по-ергономично, ако ще търсим заместител на мишката. А е измислено и от по-отдавна :))
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #2 -: Jan 28, 2015, 12:14 »
Аз този въпрос го реших кардинално за себе си през 2003-та, когато закупих на втора ръка тп600Е за невероятната сума от 800 лв. Още не вярвам, че го направих. Тия пари така и не се отплатиха и нямаше как за един завършващ студент.

Но пък си реших въпроса. Да решението се нарича — посочващо лостче. Няма по-ергономично нещо на света. Става за двете ръце еднакво (не съм виждал никакъв друг инструмент в никаква сфера да има подобно качество), става при всякакво положение на тялото. В момента съм в „римска“ поза.

Хубавото е, че днес Леново предлагат включително и нетбуци, и ултрабуци с него. Лошото е, че няма да си купя нито едно от двете. Причината е ясна. Продават и клавиатури за настолни машини, но нямам сто и кусур европейци. Затова кютам, с каквото мога — стари машини за прилични пари.

Хубаво е, че ако някой не е особен почитател на Леново (не виждам причина, за което), то ХП също имат такива машини (моделни линии наследени от Компак). На Тошиба вече не виждам модели, явно са ги спрели. Жалко за което и те имаха нелоши посочващи лостчета, макар разбира се айбиемските да са най-добри. 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #3 -: Jan 28, 2015, 14:45 »
въпросната клавиатура въобще не е с малко бутони, защото се продава по две, т.е. лява и дясна. Ако се вгледаш внимателно на лявата ръка ти е лявата половина от клавиатурата, а на дясната ръка дясната половина от клавиатурата.
За да се ползва трябва със сигурност да пишеш по десетопръстната система, т.е. да не кълвеш по клавиатурата с 3-4-5 пръста  ;D
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #4 -: Jan 28, 2015, 14:52 »
Аз този въпрос го реших кардинално за себе си през 2003-та, когато закупих на втора ръка тп600Е за невероятната сума от 800 лв. Още не вярвам, че го направих. Тия пари така и не се отплатиха и нямаше как за един завършващ студент.

Казва се trackpoint и наистина е по-удобно от мишка. И като горд собственик ::) на няколко thinkpad-a мога да го потвърдя от първа ръка. Единствено се иска малко търпение и още по-малко желание да свикнеш да работиш с него. Но го има само на notebook машини. А тази клавиатура основно е предназначена за desktop машини (imho)
Активен

the lamer's team honourable member

prototip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 53
    • Профил
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #5 -: Jan 28, 2015, 15:28 »
въпросната клавиатура въобще не е с малко бутони
  Изобщо не си прав! С твърде малки бутони е. И не съм казал, че е с малко бутони. Даже обратното - има доста ненужни според мен...

А иначе trackpoint, както и другото решение с топката на клавиатурата - много неудобни решения за мен лично. Мишката се управлява от множество мускули на ръката, което дава изключително удобен и бърз контрол. Това е подобно на химикалката с която се пише много по-бързо и по-красиво отколкото да пишеш с пръст по сензорен екран.

Разбира се, ако не пишеш текстове е не щракаш нонстоп по екрана, то и другите решения биха били приемливи. Но не и по-добри. То не случайно trackpoint не се продава като отделно устройство, подобно на мишката.

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #6 -: Jan 28, 2015, 16:49 »
@Непроизносими и Хане,

Ех с този trackpoint, хората са въвели българско име. Има го решението и за настолни машини, но както казах Леново го продават за 150 EUR. Има го дори като bluetooth (синьозъбие). Продава се и у нас.

Това да не се продава като отделно устройство противно на топката (trackball) е неговата голяма сила. То е част от клавиатурата. Ръцете ти не трябва да ходят никъде, нещото което прави мишките толкова непрактични.

Обаче съм съгласен с нещо и забравих да го напиша в предният си коментар, a си го мислех. Посочващото лостче не подхожда за рязка реакция. Демек непрактично е за игри. Игри не могат да се играят. Ако обаче не играете игри, за всичко останало е несравнимо по-добро. Това се отнася включително за „нацелването“, вторият огромен недостатък на мишките. И разбира се третият също за ставните проблеми.


п.п. Българското име е клитор, хи-хи ;D
« Последна редакция: Jan 28, 2015, 16:54 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #7 -: Jan 28, 2015, 17:29 »
@Непроизносими и Хане,

Ех с този trackpoint, хората са въвели българско име. Има го решението и за настолни машини, но както казах Леново го продават за 150 EUR. Има го дори като bluetooth (синьозъбие). Продава се и у нас.

Това да не се продава като отделно устройство противно на топката (trackball) е неговата голяма сила. То е част от клавиатурата. Ръцете ти не трябва да ходят никъде, нещото което прави мишките толкова непрактични.

Обаче съм съгласен с нещо и забравих да го напиша в предният си коментар, a си го мислех. Посочващото лостче не подхожда за рязка реакция. Демек непрактично е за игри. Игри не могат да се играят. Ако обаче не играете игри, за всичко останало е несравнимо по-добро. Това се отнася включително за „нацелването“, вторият огромен недостатък на мишките. И разбира се третият също за ставните проблеми.


п.п. Българското име е клитор, хи-хи ;D
отностно  trackpoint.
Зависи от игрите,навремето се изръсих 1400 кинта за леново r61i превъртях 2-3 ерпегета преди да махна вистата и сложа линукс,о и правих с него проекти на фотошоп!.Лаптопа още си работи впрочем и то по-добре от много нови боклуци с 6 доларов по-мощен процесор от ибей, 8 рам и ssd. А без "клитора" не мога ,изобщо не ползвам тъча...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #8 -: Jan 28, 2015, 22:35 »
@Непроизносими и Хане,

...

п.п. Българското име е клитор, хи-хи ;D

Да де, ама мен са ме учили, че клитор се докосва само с език. Как ме виждаш с език по клавиатурата ::)

Затова си остава trackpoint  :P
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #9 -: Jan 28, 2015, 23:31 »
Да но се масажира нежно с пръст, за да достави душевна наслада точно, по който го правим заклетите тинкпадъри  :o И много мяза именно на тази анатомична част и се намира в центъра. Но, ако продължа по този начин, ще трябва да слагам червена точка, защото със сигурност форума се чете от непълнолетни.

Та тъй. Народната мъдрост винаги е ненадмината. Всяко поколение я преоткрива…
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: KeyMouse - интересно проектче в kickstarter
« Отговор #10 -: Jan 29, 2015, 08:37 »
Да но се масажира нежно с пръст, за да достави душевна наслада точно, по който го правим заклетите тинкпадъри  :o И много мяза именно на тази анатомична част и се намира в центъра. Но, ако продължа по този начин, ще трябва да слагам червена точка, защото със сигурност форума се чете от непълнолетни.

Та тъй. Народната мъдрост винаги е ненадмината. Всяко поколение я преоткрива…

Именно заради червената точка ще го оставим trackpoint ::)

Иначе за мъдростта и поколенията нямам особени възражения ;)
Активен

the lamer's team honourable member