Автор Тема: PC или mak  (Прочетена 20944 пъти)

lunarvalleys

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #30 -: Nov 11, 2010, 22:54 »
Цитат
За какво ти е...
  :) :) :)
ето това ми е любимият отговор/аргумент

Цитат
последния го има като порт!
портовете и те ли лесно се инсталират?  :P
« Последна редакция: Nov 11, 2010, 22:56 от lunarvalleys »
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #31 -: Nov 11, 2010, 23:00 »
И каквото и да се говори, ако не са били Apple, сега щяхме още да си пишем в конзолите....
Xerox са обявили графичния интерфейс за нещо ненужно, хората са си платили и са взаимствали от него. Факт е, че те са имали първата ОС с графичен интерфейс.
А това какво е?
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_graphical_user_interface
Баси, Епъл хванали бога за т...ците...
Да, добри са, ама не ги превъзнасяй!!!!
Активен

0x2B|~0x2B

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #32 -: Nov 11, 2010, 23:03 »
Няма да стане тази работа просто да върви. Ако просто върви, няма да е свободно....ъъъъ...GPL-нато. Искаш да ти тръгне wifi-то, ама трябва да заредиш драйвер, който зарежда някакъв proprietary blob, което не е толкова свободно ама какво да се прави...ще си биеш главата малко да търсиш въпросните madwifi драйвери, ще се попрекръстиш и накрая ще стане. Ядрото вероятно ще е taint-нато, обаче на кой му пука за тези простотии при положение че просто иска да си подкара нета деа. Искаш свястно видео....ааам не става така. Драйверите са затворени, ядрото не може да се дистрибутира с proprietary LKM-и, така че ще трябва да ходиш да сваляш драйвери от сайта на nvidia/amd и да си биеш главата с кофти инсталаторите им. Искаш скенери, принтери да ти работят нерядко процедурата е същата и поради същата причина. Искаш да гледаш филмчета - налага се все пак поради някаква причина да дръпнеш някой non-free codec отнякъде и търсенето и инсталацията може да ти строши нервите ако не се пакетира като хората от тези дето подържат дистрибуцията или съответното репо.

Не че community-то е некадърно, просто желае да е свободно. То като в матрицата бе - там нали свободните хора ядяха някаква скапана каша и живееха в някакви скапани пещери под земята. Не разбирам какво толкова не ви харесва ситуацията - свободата си има цена.  Иначе напълно разбирам желанието като си купиш някакъв хардуер, да работи всичко като хората. 99% от хората биха предпочели това, вместо да си трошат нервите с глупости. Което горе-долу съответства на дяла на линукс в десктоп сегмента.

Ъм, главното което спира разпространението на Apple по нашите ширини е цената.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #33 -: Nov 12, 2010, 10:22 »
То като в матрицата бе - там нали свободните хора ядяха някаква скапана каша и живееха в някакви скапани пещери под земята. Не разбирам какво толкова не ви харесва ситуацията - свободата си има цена.

Така е. А нещата ще стават и по-лоши, защото в света има ясно изразена тенденция към фашизъм и диктатура. На много свободолюбиви хора даже ще се наложи да се разделят с живота си поради тези причини.
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #34 -: Nov 12, 2010, 13:23 »
То като в матрицата бе - там нали свободните хора ядяха някаква скапана каша и живееха в някакви скапани пещери под земята. Не разбирам какво толкова не ви харесва ситуацията - свободата си има цена.

Така е. А нещата ще стават и по-лоши, защото в света има ясно изразена тенденция към фашизъм и диктатура. На много свободолюбиви хора даже ще се наложи да се разделят с живота си поради тези причини.

WTF??? Групово самоубийство ли планираме? Кога, кога..... да дойда да гледам :)
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #35 -: Nov 12, 2010, 15:51 »
Няма да стане тази работа просто да върви. Ако просто върви, няма да е свободно....ъъъъ...GPL-нато. Искаш да ти тръгне wifi-то, ама трябва да заредиш драйвер, който зарежда някакъв proprietary blob, което не е толкова свободно ама какво да се прави...ще си биеш главата малко да търсиш въпросните madwifi драйвери, ще се попрекръстиш и накрая ще стане. Ядрото вероятно ще е taint-нато, обаче на кой му пука за тези простотии при положение че просто иска да си подкара нета деа. Искаш свястно видео....ааам не става така. Драйверите са затворени, ядрото не може да се дистрибутира с proprietary LKM-и, така че ще трябва да ходиш да сваляш драйвери от сайта на nvidia/amd и да си биеш главата с кофти инсталаторите им. Искаш скенери, принтери да ти работят нерядко процедурата е същата и поради същата причина. Искаш да гледаш филмчета - налага се все пак поради някаква причина да дръпнеш някой non-free codec отнякъде и търсенето и инсталацията може да ти строши нервите ако не се пакетира като хората от тези дето подържат дистрибуцията или съответното репо.

Не че community-то е некадърно, просто желае да е свободно. То като в матрицата бе - там нали свободните хора ядяха някаква скапана каша и живееха в някакви скапани пещери под земята. Не разбирам какво толкова не ви харесва ситуацията - свободата си има цена.  Иначе напълно разбирам желанието като си купиш някакъв хардуер, да работи всичко като хората. 99% от хората биха предпочели това, вместо да си трошат нервите с глупости. Което горе-долу съответства на дяла на линукс в десктоп сегмента.

Ъм, главното което спира разпространението на Apple по нашите ширини е цената.

Съгласен.Аз нямам нищо против свободата.Ползвам си линукс,настройвам си всичко и помощ не ми трябва.Да,ама това съм постигнал с много четене и безсънни нощи,когато скапвах по нещо и умувах как да го оправя.Това го правех защото ми харесва и ми е приятно.Както обаче се вижда не всеки е склонен на този мазохизъм и това си личи по дяла на линукс като операционна десктоп система в световен мащаб.Дяла му без да си кривим душата е нищожен.Всеки се сеща защо  е така няма нужда да обяснявам.наистина единствената причина и според мен Мак да не е толкова популярен в БГ е най-вече цената.Ако сте се загледали във някой съвременен американски филм ще сте забелязали,че където на екран се показва по някаква причина лаптоп то в 99% от случаите е Мак.Аз както казах само да имам парите без да се замислям си купувам един Macbook Pro.Това не значи че бих махнал линукса.За нищо на света!На моменти и на мен ми писва да конфигурирам и искам нещото да си ми работи.Причината не е само тази обаче.Съгласен съм да притежавам несвободна операционна система,но не искам тя да е уиндоус.Не,че имам против нея нещо,но аз винаги съм бил фен на по-нестандартното,по-особеното,по-различното и в случая по-красивото и шаренкото.Не обичам монопола,както например е и Жилет.Преди известно време бях на концерт на D2 и понеже бях много близо до сцената останах много изненадан от това,което видях.Почовете бяха изкарали малко настрани от сцената един Мacbook и периодически прескачаха до него и бъзикаха нещо между песните.Евала има и други да харесват раличното [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #36 -: Nov 12, 2010, 16:46 »
Хубаво е че не гледаш концерти на ArminVanBuuren че ще се депресираш... имат около 3 MBP на сцената... минимум...

Как мислиш - имат ли време да си ги настройват и занимават с драйвери по време на сет?
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

lunarvalleys

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #37 -: Nov 12, 2010, 16:54 »
единствената причина, поради която бих си взел Мак е за да ползвам МС Офис
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #38 -: Nov 12, 2010, 18:17 »
единствената причина, поради която бих си взел Мак е за да ползвам МС Офис

MS Office за МАК е ГОЛЯМО ДЪРВО!!!
Аз ползвам iWork. А и е ~70 $.
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #39 -: Nov 12, 2010, 18:36 »
едва ли е по-голямо дърво от Опънатия офис (за която и да е платформа). На мен ми трябва и съвместимост, а не преди презентация да проверявам по няколко пъти как излизат слайдовете след кат ги конвертирам в PPT. Kak стоят нещата при iWork? Не че съм се засилил да мигрирам на Мак... А и с ООо съм свикнал вече, та се търпи  ;)
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #40 -: Nov 12, 2010, 18:47 »
Не се сещам за някаква разумна причина един обикновен потребител да се занимава и да конфигурира толкова една операционна система,освен ако не му е някакъв вид хоби или се занимава професионално с това.Всеки иска да си бачка и да се забавлява с компа си.В края на краищата затова си го е взел.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #41 -: Nov 12, 2010, 21:23 »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #42 -: Nov 12, 2010, 21:49 »
едва ли е по-голямо дърво от Опънатия офис (за която и да е платформа). На мен ми трябва и съвместимост, а не преди презентация да проверявам по няколко пъти как излизат слайдовете след кат ги конвертирам в PPT. Kak стоят нещата при iWork? Не че съм се засилил да мигрирам на Мак... А и с ООо съм свикнал вече, та се търпи  ;)

Word (Pages в iWork) и Excel (Numbers в iWork) файлове се отварят без проблем. Но.. не съм тествал ако файла има макроси.
За PowerPoint не знам... защото не ползвам това приложение.

p.s.
Сложих си бетата на Ofiice 2011 for Mac - освен, че има начин да се свали беплатно директно от MS, е и значително по-добре от 2004/2008 (само за тях имам лицензи). Като цяло - вземам си думите за "дърво" назад :)
Активен

danaildr

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #43 -: Nov 12, 2010, 22:57 »
Mac= салам
PC (Windows)= соеви пръчици
PC (Linux, *BSD)= СВОБОДА
:) Ако се чувстваш Дон Кихот- избери  свободата, ако се чувстваш Санчо- салама, а ако не се чувстваш нито едното , нито другото ... соевите пръчици са добър избор.

П.П. Аз се чувствам Дон Кихот.
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #44 -: Nov 12, 2010, 23:02 »
ooo
най-новото от Мак до сега:
http://www.youtube.com/watch?v=9BnLbv6QYcA
 [_]3 [_]3 [_]3
Активен