Автор Тема: Въпрос за лаптоп AcesAspire 9410z  (Прочетена 1233 пъти)

pipilotta

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте, ситуацията е следната: Това 'чудо' (Acer-a демек) се продава със скрит дял (който заема цели 6ГБ на харда (!!)) FAT32 цяла ОС Глиста==Vista Хо(у)м и с всичките му там накачулени такъми (демек бозаджийнишки  ;D ;D програмки). И разбира се, по който начин никак не може да се форматира.Та въпроса ми е следния: имам външен хард диск(разбира се на който HDD има 3 primary part. :)), на който искам да инсталирам някаква Linux OS (т.к. на локалния диск е леко невъзможно). Какви са ми шансовете да го направя? P.S. Връзката с HDD е USB 2.0
Благодаря предварително  ;)
Активен

Да пишеш за едно пени на дума е смешно. Ако човек наистина иска да натрупа милиони, най-добрият начин е да създаде своя собствена религия

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос за лаптоп AcesAspire 9410z
« Отговор #1 -: Sep 01, 2009, 17:09 »
И разбира се, по който начин никак не може да се форматира.
Някой те е излъгал, че не може :)

на който искам да инсталирам някаква Linux OS (т.к. на локалния диск е леко невъзможно). Какви са ми шансовете да го направя?
100%. Само се увери, че в BIOS-а е позволено зареждането от този твърд диск ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

pipilotta

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Въпрос за лаптоп AcesAspire 9410z
« Отговор #2 -: Sep 01, 2009, 17:20 »
10x за отговора  [_]3
Активен

Да пишеш за едно пени на дума е смешно. Ако човек наистина иска да натрупа милиони, най-добрият начин е да създаде своя собствена религия