Автор Тема: Как администрирате вашите Самби? (Samba сървъри)  (Прочетена 2627 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Досега го правех като директно редактирах конфиг файла. Последно съм го редактирал на 4-ти април. Сега обаче ще ъпгрейдвам.
//Пояснението в заглавието е заради търсачката на форума.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз нъл знаеш, че съм много скаран с конзолата и от Webmin по лесен начин на администриране не само на самбата, ами и на целия сървър не виждам.
Активен

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Ми аз съм си от конзолата, ама то моите като ги настроя веднъж и не бутам. С DC не съм се занимавал. Иначе ако е 100% само файлов сървър freenas си има много добро уеб гуи и от там.
Активен

daniel_vulchev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: NetBSD, Slackware, Debian
  • Window Manager: Console/Gnome
    • Профил
    • WWW
от конзолата и си правя и копия на конф файла има различни варианти но от конзолата си е най добре
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
А как управлявате акаунтите? Ползвате ли LDAP?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
  Ами акаунтите също се управляват чрез съотв. конфиг. файлове,с
директно редактиране. Когато ми се е налагало,така съм го правил, и
не съм имал проблеми.
  LDAP  е кошмар (направо: хорър  >:(  )
  (Е, може би не съм ползвал правилната дистрибуция,бях с Gentoo ... )
« Последна редакция: Sep 04, 2015, 10:22 от spec1a »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Аз ползвам начина, описан в http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=article&id=advices&key=397207099
  LDAP  е кошмар (направо: хорър  >:(  )
Бях се пробвал да го пускам на Slackware със същия резултат. Но във Fedora, инсталирайки Kolab, нещата се получиха много добре.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Samba
Настройка на програми
mozly 4 4278 Последна публикация Sep 24, 2002, 18:18
от mozly
Samba
Настройка на програми
mozly 9 4517 Последна публикация Oct 05, 2002, 17:17
от ShAnTaV
Samba
Настройка на програми
tzarew 1 2635 Последна публикация Nov 12, 2002, 23:36
от brady
Samba
Настройка на програми
tzarew 2 2923 Последна публикация Nov 09, 2002, 21:07
от CaBA
samba
Настройка на програми
mozly 1 2565 Последна публикация Nov 25, 2002, 23:22
от n_antonov