Автор Тема: Официалните неофициални тарифни планове на мобилните оператори в България  (Прочетена 14429 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Програмингс, точно така е- за известен период е отразено, че ползваш отстъпка. Примерно нещо от сорта  "Цената на пакет "Стандарт" е 40 лева месечно, като с подписване на настоящия договор за период от две години абонатът ползва отстъпка в размер на 50% от цената". Т.е. плащаш 20 лева на месец, а ако проспиш другодишния срок и не подпишеш, на 25-ия месец си неприятно изненадан със сметка 40 лева.

Ремотекс, аз моите ги държа в чекмедже. Ама не е чак министър-председателско, малко чекмедженце е  ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Аз пък никога не съм знаел, кога аджеба ми изтичат договорите. И никога не съм ходил да ги търся и да чета докога са сключени. Беш ли маа му ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Те обикновено почват да ти звънят с нови оферти, като ти наближи срока. От три-четири години насам така действат. А онова с удвояването на сметката, като изтече договора, го изпитах на гърба си през 2017-а и оттогава си ги следя.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ей заради такива непочтени практики  още съм на BOB. Без месечна такса, 0,11 лв. на минута. Не е предплатена. Пробваха се многократно да ми предложат договори, обаче още не съм се навил. Може скоро да не го направя
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Програмингс, точно така е- за известен период е отразено, че ползваш отстъпка. Примерно нещо от сорта  "Цената на пакет "Стандарт" е 40 лева месечно, като с подписване на настоящия договор за период от две години абонатът ползва отстъпка в размер на 50% от цената". Т.е. плащаш 20 лева на месец, а ако проспиш другодишния срок и не подпишеш, на 25-ия месец си неприятно изненадан със сметка 40 лева.

А това си е учебникарски пример за нелоялна търговска практика - чл. 68ж, ал. 1, т. 6, буква А от ЗЗП. ;)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Ники не разбрах защо намеси и чекмедженцето ама да задам и аз един въпрос /преди още да е започнало да се нагнетява положението ...предизборно/

Верно т'ва че 28 областни болници са противоконституционни и никой не го е грижа
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Програмингс, чл. 68ж от ЗЗП няма алинеи, предполагам,  имаш предвид точка 6, буква а), тя гласи:

Чл. 68ж. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски практики са и следните заблуждаващи търговски практики:
6. покана за покупка на стоки или услуги на посочената цена и впоследствие с цел насърчаване продажбата на друга стока или услуга търговецът:
а) откаже да предостави на потребителя стоката или услугата, която е била обект на рекламата;


Съгласен съм с теб,  че е нелоялна търговска практика, но това подлежи на доказване, а в случаите, които аз посочих, няма отказ да ти предоставят стоката/услугата, разписал си договора, всичко е на 6. Де юре. Де факто се опитват (и доста често успешно) да ни таковат..

Искам да кажа, че подписвайки се под договор, без да четеш, според който "поръчваш" още една сим-карта, и се задължаваш да плащаш месечната й такса, си обут хубаво. Върви после се обяснявай, че на теб не ти били обяснили, ама си подписал.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ремотекс, за чекмедженцето го написах в шеговит тон, аз наистина си имам "чекмедженце", просто се пошегувах, сравнявайки го с други чекмеджета.  За блога на г-н Иво вече съм давал мнение, няма нужда да се повтарям, още повече, че ти сочиш коментар в този блог, а не основната статия в блога. За коментара, който ти си посочил там, счетох за излишно да коментирам, освен, че не е по темата (тая тема), и още нещо- нали уж атомната енергия я отричаме (пиша изчерпателно, защото въпроса ти всъщност съдържа много подвъпроси).

А за това, което си посочил като линк- изчетох го, да ти кажа, не мисля, че болниците са противоконституционни (областните- 28 болници, 28 области). Болниците са търговски дружества.  Ако държиш, мога да обоснова мнението си, защо не са противоконституционни болниците, но ще стане ферман и лекция, и то доста обемна, а на всичко отгоре ще отразява пак моето лично мнение, като юрист, без претенции за универсалност. Правните актове, които д-р Любомир Трифонов (*психиатър, магистър по здравен мениджмънт и медицина) е посочил и тълкувал по своему, са доста стари. Този Закон за лечебните заведения е претърпял над 30 (тридесет) редакции, от момента, в който е решението на КС от 21 май 2001 г., до момента на статията в линка ти. И няма смисъл да правя тук някаква обемно и пространно (и досадно за повечето потребители) мнение, защо към настоящия момент, областните болници не са противоконституционни.
Хайде  [_]3
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Работата е -> да си гледал насрания им договор, преди да се разпишеш на него.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Работата е -> да си гледал насрания им договор, преди да се разпишеш на него.
Подписа в договора може да не означава и нищо, ако се докаже измама.

Впрочем, има ли я вече и у нас практиката да се подписва договор по телефона? Едно "да" да кажеш някъде и си готов  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Ей затова правете като старшинката в казармата - още като те види че идваш и те почва отдалеко, още преди да си отвориш устата:
- няма нямааа - и в склада няма  ???
« Последна редакция: Nov 04, 2021, 15:48 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
"...
Настоящото темпо на разпространение на Covid-19 в Европа предизвиква огромни притеснения, заяви шефът на Световната здравна организация за Европа Ханс Клуг на брифинг днес, предаде Ройтерс.

"Настоящото темпо на предаване в 53 страни от европейския регион буди огромни притеснения“, посочи Клуге.

Той допълни, че новите случаи наближават рекордни нива, дължащи се на по-лесно преносимия Делта вариант на коронавируса.

Редица европейски държави съобщиха днес за рекорден брой новозаразени с Covid-19.
..."

Нали се бяха ваксинирани и спасени.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Това беше преди.
Поставят се така нещата, че като ти каже някой от онези, че положението е страшно, ако не си съгласен и го кажеш или започнеш да подаваш контрааргументи, или уместни въпроси, ти си против обществото, ти искаш да заразяваш и да умират хора заради теб. Заради това, че питаш, че изискваш документация, че разсъждаваш трезво. Ако не се поддаваш на страх и паника, значи си тъп, не можеш да осъзнаеш положението или просто си лош човек. Как може да не си изплашен, като толкова страшни неща  се случват.
После обяснявай, че нямаш сестра, като те нарочат веднъж.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Не знам как точно и на какво обучават персонала в магазините на
мобилните оператори,но някои са изключително нагли.
   Веднъж попаднах на един пикльо,който много агресивно се опита да
ми пробута "изгоден" тарифен план (с "безплатен" смартфон),направо
ми идеше да му обърша 2 шамара.
   Е,направих се на културен и се измъкнах от ситуацията учтиво ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Аз директно ги отрязвам "Не се хаби момче, нямам интерес към насраната ви промоцийка".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.