Автор Тема: СКАЙП - имотикони на български?  (Прочетена 4103 пъти)

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
    Здравейте, искам да ви попитам дали има начин да се ползват имотиконите на скайп и с българска клавиатура?   ??? Много е неприятно да превключвам от една настройка на друга само заради иконките.

Преместих темата в Linux секцията, тъй като, базирайки се на профила ти, предположих, че питането е за Ubuntu. Макар че ми се струва, че и това не е подходящ раздел за него...
bop_bop_mara


Ползвам Убунту 12.04 х64 в момента /чат пат и Ментата с Мате/, но питането ми е като цяло дали може да бъдат променени без значение от ОС или дистрибуция.
« Последна редакция: Jun 20, 2013, 20:25 от gangov »
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #1 -: Jun 20, 2013, 21:16 »
Готиното е че имаш опция за временно превключване на клавиатурната подредба докато е натиснат някой клавиш (аз ползвам клавиша с логото на М$). Отваряш настройките на клавиатурата и си ти, и така накример :–(WINLOGO+shift+Д) ти дава това  ;D в скайпа. Опцията е много полезна и няма аналог по другите ОС (за М$ съм сигурен че няма). Като и свикнеш ще се радваш на живота  [_]3
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #2 -: Jun 20, 2013, 22:46 »
Кое от следните трябва да избера за да намеря тази опция?

Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #3 -: Jun 21, 2013, 02:12 »
Аз пък съм си нагласил кирилица-латиница да ми се сменят с ктрл+шифт и двата бутона ги натискам с единия пръст като с флекстайп! Тва временно превключване нещо не можах да го асимилирам, но иначе и за мен ми било интересно като напиша Д: да излиза :D
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #4 -: Jun 21, 2013, 03:02 »
Ето я опцията на прикачения файл с активиран ляв win клавиш.
« Последна редакция: Jun 21, 2013, 03:04 от stan25 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #5 -: Jun 21, 2013, 19:32 »
bb ако беше някой  друг,  щях да отговоря:

Код:
echo "setxkbmap -model pc105 -layout us,bg -variant  ,phonetic -option grp:ctrl_shift_toggle,grp:rwin_switch,grp_led:scroll,terminate:ctrl_alt_bksp" >> /etc/X11/xinit/xinitrc/ [code]

 :D :D :D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

v13

  • Гост
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #6 -: Jun 21, 2013, 22:34 »
Странно но до сега не съм забелязал или не съм обърнал внимание на тази опция, а в тези настройки съм влизал толкова много пъти. Аз си настроих десен CTRL идеята ми е да не се комбинира с WIN който доста се ползва в Gnome и Unity а от друга страна само с един пръст могат да се натиснат CTRL+SHIFT и да се пише с главни букви или други символи.
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #7 -: Jun 23, 2013, 21:39 »
Кое от следните трябва да избера за да намеря тази опция?



Избор на третото ниво има и за петото, още повече знаци за ползване, избери си левия win или само win (левия или десния който натиснеш ще работи)

« Последна редакция: Jun 23, 2013, 21:41 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #8 -: Jun 23, 2013, 22:17 »
Странно но до сега не съм забелязал или не съм обърнал внимание на тази опция, а в тези настройки съм влизал толкова много пъти. Аз си настроих десен CTRL идеята ми е да не се комбинира с WIN който доста се ползва в Gnome и Unity а от друга страна само с един пръст могат да се натиснат CTRL+SHIFT и да се пише с главни букви или други символи.

Ти май не ползваш ктрл+с и ктрл+v! Щото и аз още първата седмица като си инсталирах Убунту и така си настроих смяната като остатъчен навик от флекстъпе и доста се чудех що не ми работи тази комбинация, но преди да попитам във форума се усетих сам :D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #9 -: Jun 23, 2013, 22:56 »
Едва ли има много линуксари ползващи ctrl+c/v. До тук си е признал само Шошо, което поне според мен е по-срамно от това да си признае нестандартна, сексуална ориентация, каквато в последствие оказа се нямал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #10 -: Jun 24, 2013, 10:10 »
Вах как може:
ctrl+c/v/x/y/z
ctrl+shift+c/v/
ctrl+alt+up/down/left/right
alt+F1/F2
ctrl+alt+backspace
ctrl+alt+F1-F8
ctrl+x/q/D…
и още колко много има ама ме мързи да ги пиша. F1 показва доста  ;D
« Последна редакция: Jun 24, 2013, 10:13 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

v13

  • Гост
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #11 -: Jun 24, 2013, 11:53 »
Нещо не ви разбирам.
Превкл. клавиатурните с Alt+Sift По принцип мога бързо да свикна със всякакви клавиши за превключване на каквото и да било. Идеята ми обаче е да имам повече допирни точки в навиците ми с различните операционни системи и дистрибуции с цел спестяване на излишни неудобства.
Примерно ако ми се наложи някъде да ползвам Windows и на него ще превключвам клавиатурните със същата комбинация. Отделно пък бягам от навика за превкл. на клавиатури с клавиша Win точно поради същите съображения. Ако ми се наложи някога да ползвам gnome-shell или unity няма да имам конфликти с навиците ми за клавиатурни подредби и други функционалности. Не че не могат да се променят клавишни комбинации за навигиране в системата, но предпочитам те да са си по подразбиране.
Така, че в случая избирам точно десен Ctrl, за да избягам от бъдещи конфликти.
Колкото до комбинацията за копиране и поставяне Ctrl+c/v определено нямам навик от Windows да ползвам подобна клавишна комбинация. Колкото съм ползвал Windows в живота си на моя лична машина никога не съм ползвал FlexType. А въпросната комбинация за копиране и поставяне си е доста актуална в някой приложения, както примерно и Firefox, особено в някой моменти, когато нямаш възможност да ползваш copy/paste с десен бутон на мишката на някой сайтове. Общо взето тази клавишна комбинация си е универсална и грешно да се причислява към една или друга операционна система.
Активен

niio

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #12 -: Jun 24, 2013, 12:57 »
 в linux ,маркирайки текста ти вече си го копирал и после натискаики скроула ти си го поставил !!!
Активен

v13

  • Гост
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #13 -: Jun 24, 2013, 13:53 »
в linux ,маркирайки текста ти вече си го копирал и после натискаики скроула ти си го поставил !!!
Така е, обаче ако само маркираш текста и после използваш клавишно поставяне или с десен бутон на мишката, ще постави не текста, който си маркирал преди малко а последният копиран текст.
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: СКАЙП - имотикони на български?
« Отговор #14 -: Jun 24, 2013, 17:32 »
Бях писал по горе за опцията "временно превключване" демек превключва САМО при натиснат клавиш, също бях писал че тази опция НЯМА аналог като за М$ съм сигурен че няма. И клавиатурната подредба под линукс е в пъти по гъвкава и функционална от тази ма windows, но ако държиш да ти е като на windows няма никакъв проблем, просто не ползвай допълнителните удобства които получаваш на готово, и проблема е решен.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.