Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191444 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #585 -: Jul 12, 2020, 14:59 »
Още едно клипче, тоя път от Диков: youtu.be/k1R2Z5ckdfk

Не е особено интересно, някаква кукла обикаля с телефона си и се прави на умна, каквато очевидно не е. Вижда се един човек проснат на земята, но достатъчно далеч, за да не се разпознават детайли. Вероятно е бит, защото не шава, но не се вижда.   
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #586 -: Jul 12, 2020, 16:47 »
...
Лошото е, че оръжието, което искам, не се продава на свободния пазар.
...


   С'я,кашик,да не вземеш да ме накиснеш на "службите":
тоя се занимава с нелегални дейности,и е егати провокатора  ;D
Споко бе, те службите не барат русофили, това и децата вече го знаят. Нали баща ти се е борил за това право цял живот.

На 4096bits най-вероятно му трябва или автоматично оръжие или снайпер - зависи къде го стяга чепика.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #587 -: Jul 12, 2020, 17:09 »
...
Лошото е, че оръжието, което искам, не се продава на свободния пазар.
...


   С'я,кашик,да не вземеш да ме накиснеш на "службите":
тоя се занимава с нелегални дейности,и е егати провокатора  ;D
Споко бе, те службите не барат русофили, това и децата вече го знаят. Нали баща ти се е борил за това право цял живот.

На 4096bits най-вероятно му трябва или автоматично оръжие или снайпер - зависи къде го стяга чепика.

   A как стигна до извода,че съм русофил ?
Написах преди няколко дена,че не съм фен на Путин,и че не ми
харесват мракобесните тенденции в Русия (засилване на ролята на
тамошните православни скотове).
Ако искаш мога точно да ти посоча къде(в тази,същата тема е ...).
   А ако не е тайна,ти Хамериканофил ли си ?


П.С Като отварям linux-bg.org ми се пляскат на екрана някакви
тежки предупреждения (Warning: Potential Security Risk Ahead ...).
С убунту съм,файърфокс 78.0.1 (последната версия).
Само с linux-bg ми се появява този проблем.
Вероятно проблем със сертификата на сайта.
Не знам как е при вас ...
« Последна редакция: Jul 12, 2020, 17:12 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #588 -: Jul 12, 2020, 17:23 »
Аз съм с 81.0.4044.138 на Ungoogled chromium върху Beowulf. Нямам предупреждения.

Русофил не е тъждествено равно на путинофил. Аз смятам себе си за такъв, но пиша най-редовно срещу държавния им глава. Даже съм по-краен и смятам, че всеки българин трябва да обича руския народ.

Освен това, смятам, че американофил и русофил не са диметрално противоположни понятия и е нормално състояния човек да се отъждествява и с двете.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #589 -: Jul 12, 2020, 17:48 »
...
Русофил не е тъждествено равно на путинофил. Аз смятам себе си за такъв, но пиша най-редовно срещу държавния им глава. Даже съм по-краен и смятам, че всеки българин трябва да обича руския народ.
...

   Кажи го това на реактивния.
Сигурен съм,че не му стиска да ти опонира ...
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #590 -: Jul 12, 2020, 17:49 »
Бойко заплаши публично че ще има юмруци и както знаем има достатъчно полицаи с малко мозък които биха изпълнили такава команда. Които явно не мислят какво ще стане един ден когато нещата се променят. Оръжие съм чувал че се намира в някои места из страната, но няма гаранция че продавача няма да те докладва на службите. И според условията може да е нужно и нещо което се събира в джоб, и нещо с по-големи възможности което не се събира в джоб ;) Макар че за по-убедителни резултати е достатъчно тълпата масово да се оборудва с нещо твърдо, дълго и коктейли. И ще стане цирк като в украйна...
Сайта само преди доста време имаше някакъв период когато изскачаха предупреждения. Виж си датата и часа на компа може да е от това
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #591 -: Jul 12, 2020, 18:23 »
...
Русофил не е тъждествено равно на путинофил. Аз смятам себе си за такъв, но пиша най-редовно срещу държавния им глава. Даже съм по-краен и смятам, че всеки българин трябва да обича руския народ.
...

   Кажи го това на реактивния.
Сигурен съм,че не му стиска да ти опонира ...
Ах, вече мразим всички. или не знаем какво искаме.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #592 -: Jul 12, 2020, 18:42 »
...
Русофил не е тъждествено равно на путинофил. Аз смятам себе си за такъв, но пиша най-редовно срещу държавния им глава. Даже съм по-краен и смятам, че всеки българин трябва да обича руския народ.
...

   Кажи го това на реактивния.
Сигурен съм,че не му стиска да ти опонира ...
Ах, вече мразим всички. или не знаем какво искаме.

   Какво неясно има ?
Кашика каза,че няма нищо против руснаците.
Защо него не го обявиш за русофил ?
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #593 -: Jul 12, 2020, 19:40 »

Нещастника-премиер естествено няма да иска да сдаде властта.


Няма особен смисъл в това да подава оставка.
Всеки един момент, в който държи властта, е в ущърб за държавата.

Като споменахте „реформаторите“, интересен е персонажа Иванов, който прави десанти в сараите. Напоследък дава доста интервюта, в които освен срещу Доган, говори доста и срещу раз-Бойко. И то говори против него за време, в което му е бил министър. Говори така, сякаш него го е нямало. Нещо забравя тези неща.
go_fire, гледам и ти забравяш някои неща. Надявам се, напълно неумишлено. Нали? Защото партийната пропаганда можем да си я получим от всякъде...

Персонажът Иванов беше министър в служебно правителство назначено от Плевневлиев като след това продължи да изпълнява длъжността и под управлението на Борисов с цел довършване започването на съдебна реформа. След постигнат на думи „исторически компромис“, при гласуването в парламента герб напусна залата, ДПС предложи промени и си ги гласува. А Христо Иванов подаде оставка - https://www.mediapool.bg/gerb-blamira-sadebnata-reforma-hristo-ivanov-podade-ostavka-news242864.html
След циркът в парламентарната зала, по Хоризонт слушах интервю с депутат от герб, който се тупаше в гърдите, колко добра работа са свършили, а журналистката в недоумение го попита (перефразирам, но смисълът е запазен): „Ама как, вие току що, на практика, срахте на цялата съдебна реформа и я унищожихте в зародиш!?“. А тъпакът продължи да си се самохвали, колко са прекрасни и т.н. След това беше назначен от герб и специален „заместник министър-председател по правосъдната реформа“ (Екатерина Захариева), който, разбира се, изпълни нужното да не се случи нищо. Както и във всяка една сфера в България...
Няма да питам, какво ти е мнението за настоящия ни правосъден министър. Сигурно нямаш проблеми такъв човек да е в управлението на страната ни.
« Последна редакция: Jul 12, 2020, 19:44 от stealth01 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #594 -: Jul 12, 2020, 20:15 »
Стелт, аз не съм член на нито една партия, не съм бил член и няма да бъда. Против съм съществуването на партии и по принцип гласувам само на референдуми. Няма как да пръскам партийна пропаганда. Това, което цитираш, съм го чул с ушите си. Не ми го е преразказвал някой. Чух лично от лицето Иванов тези неща.

Настоящия ни правосъден министър, по-известен като Барни Ръбъл (което е обида към „Семейство Флинстоун“) с нищо не е по-лош от лицето Иванов. И е олицетворение на некадърността, която винаги е царяла в държавата ни от 1879-та насам, а силно подозирам и винаги преди това.

Казах ли, че съм против съществуването на държави?

Но щом сме започнали със спомените, нека продължим. „Президента“ (това просто не мога да не го напиша в кавички) Плевнелиев не е от БСП, не е от ДПС, не е от ПФ. Той е от ГЕРБ и кадър на онзи нещастник, собственика на „Капитал“. Колко гротескно е точно този същия мафиот в момента да се прави на еко-защитник. Ние го помним в качеството на приватизатор, той какви бели е правил на природата.

Отнесох се, но важното е, че кумира на синоптичките е гербер. Хората, които е назначил са гербери или техни коалиционни партньори.

Този, който беше назначил за правосъден министър, беше адвокат със спрени права. На Дани Обърнатото, дали са му спрени правата?

Какво точно направи като министър този човек? Вкара за гласуване в народното събрание разделение на ВСС от един на два. Вместо да вкара промяна, ВСС изобщо да спре да съществува. Сега имаме повече бюрокрация и два ненужни органа вместо един.

Това той гръмко прокламираше като „съдебна реформа“. Не му ща реформите, ако ще са такива. На всичкото отгоре, непрекъснато забравяше да ни каже, че промяната в конституцията не е нещо, което е измислил, а нещо наложено ни от веницианската комисия. Нещо, което не можем да не гласуваме, ако искаме да останем в ЕС.

Накрая след хиляди циркове, нещото, което не можеше да не бъде гласувано, беше гласувано в последния възможен момент. Същия Иванов намери да се обиди, че не било неговия вариант. Разликата от „неговия“ вариант беше един човек повече от прокурорската квота, за сметка на парламентарната. Един политически зависим по-малко от предложението на Иванов. Това беше великия проблем. Обиди се и си тръгна.

След това основа партия, която отказа да се обедини със остатъците от РБ и не влезе в парламента. На местните избори в София, същия Иванов не подкрепи единствения, който можеше да пробие в двойката близначки Фандъкова и Манолова. Накрая имаше само районни кметове, като собствените им симпатизанти се подиграваха, че скоро ще се радват на домоуправители. Естествено Иванов премълча, че всичките им районни кметове бяха избрани с гласовете на червените бабички. И, че нямат нито един кмет извън София.

Точно този същия е лицето Иванов.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #595 -: Jul 12, 2020, 21:34 »
Накрая след хиляди циркове, нещото, което не можеше да не бъде гласувано, беше гласувано в последния възможен момент. Същия Иванов намери да се обиди, че не било неговия вариант. Разликата от „неговия“ вариант беше един човек повече от прокурорската квота, за сметка на парламентарната. Един политически зависим по-малко от предложението на Иванов. Това беше великия проблем. Обиди се и си тръгна.
Ето, това е точно позицията на герб, зад която застанаха след гласуването. Грандиозен успех на „историческият компромис“. С една малка промяна, к'во толкова?
Разбира се, промяната не беше само една, но... к'вот' тако'а. Важното е, че лекето се обиди и напусна. Прав му път. Дори много време се задържа...
След фал старта, сега нямаме нищо. Когато трябваше да започнат промени, те просто бяха усукани и доведени до глуха улица.

И защо изобщо водим разговор за държавност, щом си против съществуването на държави?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #596 -: Jul 12, 2020, 21:54 »
Иванов е държавник малко по-малко от раз-Бойко. Водим разговора, защото ме обвини в герберство при положение, че само в тая тема съм изписал десетки страници против ГЕРБ. Може да не е станало ясно, но единствения все още читав десен според мен е Бонев. Което е добре. Не виждам читав ляв. Може би Дончева, но тя няма шанс на никакви избори за нищо, защото няма никаква харизма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #597 -: Jul 12, 2020, 22:23 »
Днес докато се возих в таксито към протеста и се заговорихме с шофьора. Човека беше циганин, говореше на бате, обаче изглеждаше свестен. Каза, че на последните избори ГЕРБ са платили на почти всички в Зоната ( Зона Б5 - квартал в центъра на София ) по петдесет кинта, за да гласуват за тях. Казва, че в момента са бесни и че и на сто лева няма да се съгласяли. За човека явно си беше нещо нормално да им плащат, за да гласуват за някой. Съвестта не го ядеше. Не го съдя, но щом циганите са гневни на онзи тулуп, нещата са сериозни. А и в протеста имаше не малко от тях.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #598 -: Jul 12, 2020, 23:59 »
Иванов е държавник малко по-малко от раз-Бойко.
Вероятно е така. Аз го възприемам като човек, който се опита да промени нещо.
Водим разговора, защото ме обвини в герберство при положение, че само в тая тема съм изписал десетки страници против ГЕРБ.
Но пък цитира дословно тяхното представяне на събитията. А и не виждаш смисъл в оставката на Борисов. Има защо да ти задам подобен въпрос.
Може да не е станало ясно, но единствения все още читав десен според мен е Бонев. Което е добре. Не виждам читав ляв. Може би Дончева, но тя няма шанс на никакви избори за нищо, защото няма никаква харизма.
Почти полунощ е, а аз стоя и се чудя защо продължаваме да търсим човек с харизма. Защо не подкрепяме хората, които работят по даден проблем, а бутаме нагоре онези, които най-силно викат? Защо подкрепяме хората, които след всеки провал, излизат и ни превеждат, какво всъщност се е случило, за да им ръкопляскаме за успехът?
Защо нямаме партии с политики, а имаме партии с еднолични лидери - Борисов, Доган, Каракачанов, Симеонов, Волен, Марешки и т.н.? БСП-то са отделна категория - те нямат лидер, ама нямат и политики. Защо не гледаме, какво вършат политиците ни, а четем и попиваме прессъобщения?
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #599 -: Jul 13, 2020, 00:11 »
stealth01, мисля че не го разбра Гого. Няма смисъл от оставка на ББ, не защото го харесва, а защото има знак за равенство в момента м/у оставка на ББ и служебно на Радев (другата тиква). Или по друг начин казано - пак ще има избори, горе долу когато са си, но посредата ще си сложил служебното правителство на президента.
С това казано, подкрепям това което направи Иванов (статията на Ремо показва че и на други места се случва), но не подкрепям яхването на темата от Радев. Не знам дали се усетихте , но от темата за "промяна и законност" се стигна пак до БСП vs ГЕРБ и накрая пак ще има излъгани :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...