Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 72942 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #885 -: Apr 27, 2022, 19:26 »
Да, като стане Юана или Рублата световна валута- майтап.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3139
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #886 -: Apr 27, 2022, 19:33 »
вЕрно е майтап :) Достатъчно е долара да не е световна. Еднополюсния модел ще приключи. Нито китайците, нито руснаците искат тяхната валута да е световен доминант. А просто всяка жаба да си знае гьола, не американската да квака през два океана в трети, с претенции за последна инстанция. Хайде приятен ден от мен, Джет, тук при нас е вечер, на другите колеги приятна вечер, днес ми беше хубав ден, и  [_]3. Бих почерпил и теб, ама си много надалеко.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6236
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #887 -: Apr 27, 2022, 22:06 »
@jet, не мога да те разбера. Говориш, против България, против родината си, каква била, каква не била и какво ли не. Защо избяга? Защо живееш там? Защо не се върнеш и не я построиш така, както я разбираш? Много е лесно например да си тръгнеш от дома щото е кочина. А защо просто не почистиш кочината и да ти е приятно, да си седнеш с една бира, да си пуснеш телевизора, да отвориш прозореца да чуваш птичките и да си зяпаш нещо на телевизора. Например.

Кой трябва да обвиняваш, ако града ти е мръсен? Този, дето чисти или онзи, дето хвърля? Разбираш ли, какво те питам? Нали те бива? Намираш други хора, които ги бива, сдружавате се, привличате още с идеите си, правите организация или може би партия, печелите изборите и слагате всичко в ред. Звучи ли ти грандоманско? Сигурно да. И на мен. За такова нещо се отдава цял живот. Ако те интересува само собственото ти добруване, не го правиш. Ти не си го направил. Отишъл си там, да си спасиш  задника или да му угодиш. При това положение, какво право имаш да даваш оценка на състоянието на държавата, която си зарязал?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #888 -: Apr 27, 2022, 22:09 »
Много сте далновидни, кога опре до личностни закачки...
Войната, шибаната война, която не трябваше да я има, я има. Някои печелят от нея, те винаги печелят, от всичко, от война повече. България, която би трябвало и е (за мен) преди всичко - пак е (както е било винаги) в най-най-шибаната позиция. Дано, дано поне един път Ванга да е познала, че ний "сме" и "ще ни бъде" в бъдещето, щото аз го виждам доста черно.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #889 -: Apr 27, 2022, 23:27 »
Аз не искам да живея в малоумна руска колония. Половината ми живот мина в нея, стига толкова.
Не може Родината постоянно да ме прецаква и да се правя, че нищо не е станало. Накрая искат и да им плащам сметките - сори.
Само за едно нещо съжалявам и то е, че не си бих камшика 15г. по-рано, ама се надявах на чудо.
« Последна редакция: Apr 28, 2022, 02:54 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8818
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #890 -: Apr 28, 2022, 08:18 »
вЕрно е майтап :) Достатъчно е долара да не е световна.

Това е рецепта за пълен хаос. Това сме го наблюдавали и сме го наблюдавали векове. Последно през 19 и 20-и век, когато има по много повече от една страна, която претендира за световно достойнство демек доминация. Нищо хубаво няма да произлезе от това, Китай и Русия (а защо не и например ЮАР) да си откъснат няколко парчета от света. Индия пък сама по себе си е свят и ще е хубаво, ако си остане така.

…правите организация или може би партия, печелите изборите и слагате всичко в ред…

Не ми звучи грандоманско (ПППП го сториха), а ми звучи идеалистки. Не можеш да промениш света. Той е, какъвто е. Но можеш да промениш себе си. А това вече е личния пример. Личния пример е заразителен. Промяната на света в някакъв смисъл е безбожие. Отгоре е казано, че така ще бъде, но ти си тръгнал да променяш. Кой си ти? Никой.

…щото аз го виждам доста черно.

Аз също за съжаление. Хвани всеки от пророците, дори не толкова известни като например дядо Влайчо. Всички говорят едно и също. Трябва да се обърнете към сърцето си. Колко българи са го сторили? Аз съм българин, не се вадя от сметката.

Така, че България ще загине. Решено е. Не изпълнихме повелята и ще си плащаме.

=*=

Сетих се за нещо. В една „песен“, а по-точно е рекламно клипче, се казва „с дискотеките проблема има две страни, ако ги нямаше още щяхте да сте си детствени“. Това е. Насърчава се порока. До преди да има диско, съответно дискотеки да не би да не са се раждали деца? Пълна тъпотия. И човека, който открито застава в защита на пороците (сексуалния разгул съвсем не е единствения порок свързан с местата с шумна музика) няколко месеца по-късно стана депутат. Може би, за да покаже, къде започва вмирисването.

Щото докато ние в училище учихме за съдбата на римската империя, същия е бил начаден по жълтите павета.
« Последна редакция: Apr 28, 2022, 08:20 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3891
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #891 -: Apr 28, 2022, 09:43 »
Аз не искам да живея в малоумна руска колония. Половината ми живот мина в нея, стига толкова.
Не може Родината постоянно да ме прецаква и да се правя, че нищо не е станало. Накрая искат и да им плащам сметките - сори.
Само за едно нещо съжалявам и то е, че не си бих камшика 15г. по-рано, ама се надявах на чудо.

   Ма как в руска колония бе !

   Още мангала Иван Костов в края на миналия век обърна България
към евроГейска и НАТОвска ориентация,съответно ни приеха там.
   Я виж какво хубаво правителство има (водено от педерастчетата
Кирчо и Кокорчо - у "Харвард" учили,не е шега работа),слушкат
ханъмата от Посолството.
Идилия,баткоооооооо ...

Та,кое не ти харесва ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8818
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #892 -: Apr 28, 2022, 09:53 »
Не ме е опълномощавал да говоря от негово име. Но все пак мисля, че е очевидно, че ако Русия се засили, то ние неминуемо ще минев в техния лагер. И отново ще сме в изолация от цивилизацията и ще сме все така изоставаща страна.

Знаеш ли, какво обсъждат в момента в Русия? Как да заобикалят санкциите. Измислят неща от сорта — някоя друга страна (дето не е под ембарго) поръчва, но стоката стига до Русия. И десетки такива неща. Имаше чак да се сключел мир между Армения и Азербейджан (нещо приличащо на невъзможно), та да се бил възстановил някакъв път, дето сега е в спорна територия и да можели по него да прекарват контрабандно западни стоки.

Разбираш ли, колко са малоумни в Кремъл? Това са пълни безумия. Като четеш новини от Русия не ти е смешно. Плаче ти се.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3891
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #893 -: Apr 28, 2022, 10:22 »
   Естествено.че ще се стремят да заобикалят санкциите.
Ти ако си под ембарго,какво ще правиш,а ?

   Между другото.в София е пълно с руснаци,и познай за какво си
говорят помежду си(слушайки ги в трамвая,на опашка в магазин и т.н.).
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5313
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #894 -: Apr 28, 2022, 10:29 »
За какво ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3139
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #896 -: Apr 28, 2022, 17:03 »
Джет, клипчета с аварии и фиаско на военна техника и оръжия колкото щеш в нета, включително и такива с американска военна техника и оръжия.

На мен това ми направи впечатление:
https://www.vesti.bg/bulgaria/bylgariia-poluchi-148-miliona-evro-za-ukrainskite-bezhanci-6142305

148 милиона евро не са мега сума за държава, но са напълно прилична такава, ако говорим за кражба. Боко си имаше еврофондове, е, сегашните управляващи си имат кохезионни фондове за усвояване.

П.П. Стефан Тафров се беше изказал преди години по Нова ТВ, за еврофондовете- не можело да вземаме пари по еврофондове и да не споделяме евроатлантическите ценности. Много правилно. Аз нищо не съм взел от еврофондовете (и не само аз, а 99% от хората) - взеха ги тогавашните управляващи. Та нека те си споделят евроатлантическите "ценности". Същото и за кохезионните фондове, сегашните управляващи и оръжията (плюс заплатите) за Украйна, в която (за пореден път отбелязвам), на нашето малцинство гледат като на втора ръка хора. Кирчо много хубаво се разходи из Буча, стана част от тази инсценировка- да си дава там заплатата, но да не въвлича държавата в поредната катастрофа. А най добре оттам направо да се маха оттатък океана.
« Последна редакция: Apr 28, 2022, 17:14 от Nik123 »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #897 -: Apr 28, 2022, 20:19 »
По морето (курортите) било пълно с намазани украинци които си гледали пашалъка. Те също са от страдащите украинци, нали.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5313
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #898 -: Apr 28, 2022, 20:55 »
Така си е, че са и много нахални.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8818
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #899 -: Apr 29, 2022, 08:24 »
По морето (курортите) било пълно с намазани украинци които си гледали пашалъка. Те също са от страдащите украинци, нали.

Никога не бих си пожелал да съм богат гражданин на страна във война. Нека си вея патката, докато изпепеляват земята ми и избиват познатите ми.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4691 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2339 112565 Последна публикация Днес в 15:33
от Nik123