Автор Тема: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?  (Прочетена 2520 пъти)

maxich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Здравейте,
Когато човек ползва мобилен нет, при който се плаща за трафик, не му е безразлично колко мегабайти изтичат, нали? И тъй като не ми е за първа година, а в предишните версии на Убунту не съм забелязал да има такъв проблем, моля да изясним, какви са тия около 15 MB, които гълтат всяка сутрин я през ubuntu.ipacct.com, я canonical и пр., след като съм изключил автоматичните обновления и проверки за актуализации? Няколко дни вече го дебна, започва всяка сутрин, 10-20 мин. след като стартирам компютъра и не мога да разбера. Какво да направя за да спре
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?
« Отговор #1 -: Apr 26, 2012, 13:25 »
Ubuntu One, или изпращането на данни до сървърите на убунту, колко машини са включени, на какви системи са инсталирани и т.н. ... бъг репортове...
Активен

maxich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Re: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?
« Отговор #2 -: Apr 26, 2012, 14:41 »
Ubuntu One ми е изключено, а за бъг-репортовете ме пита
Активен

troll19

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?
« Отговор #3 -: Apr 26, 2012, 16:17 »
Може да видиш трафика със снифър, примерно tcpdump или wireshark.

Не съм с тази версия, но е възможно да не си спрял дърпането на част от ъпдейтите напълно.

Ако имаш пакета cron-apt пробвай да го махнеш.

И след това виж дали това като root връща нещо:

Код:
grep -rniI apt-get /etc/cron*
Активен

maxich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Re: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?
« Отговор #4 -: Apr 26, 2012, 19:04 »
Вярно, не се бях сетил за WireShark, макар че го имам. Но пък едва ли се случва и само при мен, след като преди 12.04 проблемът го нямаше. Изглежда са внесли промени. Мисля, че съм спрял всичкия автоматичен ъпдейт, или поне всичко, което може с менютата. Всъщност, самата проверка за актуализации съвсем не е толкова много трафик и преди не ми се налагаше да я изключвам
« Последна редакция: Apr 26, 2012, 19:12 от maxich »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?
« Отговор #5 -: Apr 26, 2012, 20:21 »
Ubuntu One ми е изключено, а за бъг-репортовете ме пита
Държиш ли на apport-gtk и python-apport ?
Ако не държиш на тях, просто ги премахни. Аз така правя.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

troll19

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?
« Отговор #6 -: Apr 27, 2012, 10:55 »
На твое място първо бих пробвал с wireshark и ако проблемът не се реши на този форум бих пуснал бъг в системата на убунту като уточня каква част от трафика е входящ. (между другото на 10.04 днес "apt-get update" дръпна около 12MB, което е само проверка за ъпдейти).
Активен

maxich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Re: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?
« Отговор #7 -: May 01, 2012, 12:33 »
То пък взе че спря именно от 27 април, когато започнах да пускам  Акулата. Междувременно, забелязах че тогава обявиха и официалното излизане на версия  12.04 ...
« Последна редакция: May 11, 2012, 18:49 от maxich »
Активен

maxich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 119
    • Профил
Re: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?
« Отговор #8 -: May 11, 2012, 18:51 »
От вчера пак започна, но тази сутрин го записах и ето явно за какво става въпрос:

GET /pool/partner/a/adobe-flashplugin/adobe-flashplugin_11.2.202.235.orig.tar.gz HTTP/1.0
Host: archive.canonical.com
...

Изобщо, не само че не пита, а и не съобщава че започва да си се тегли. Миналото лято пак имах проблем с flashplugin, след като диспечера показваше, че уж малко нещо има да го обновява, а като натиснеш, малкото на свой ред започваше да дърпа яко мегабайти. Но тогава поне ме питаше, а сега и при положение че съм указал да не прави автоматична проверка за обновления, вече е прекалено.  Помогнете, какво да направя за да спре
« Последна редакция: May 11, 2012, 18:54 от maxich »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Какво точат при Убунту 12.04 всеки ден ?
« Отговор #9 -: May 11, 2012, 19:22 »
Не знам какво точат от Убунту, но актуализациите никакви ги няма. Очаквах първите дни след излизането на дистрибуцията, когато почнат докладите за грешки да ме залее вълна от ъпдейти. Да, ама не. По 2-3 дни без нито една актуализация. Сякаш е стабилен Дебиан, девето издание. Чак пък толкова да е безпроблемна още с излизането не ми се вярва.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png