Автор Тема: За Кубунту и NetworkManager на KDE4  (Прочетена 3675 пъти)

shoshon

  • Гост
Значи работата е в Wireless-а
Не мога да го накрам да се свърже къмсобствения ми рутер.
Имах си аз Федорка и малка сладка мрежичка като използвах федората за да --inc-ttl към рутер-а. Обаче ми омръзна ГНОМ и се поддадох на тъманта страна. Понеже федората се задръсти много яко от КДЕ си сложих  Кубунту. E омаза се GRUB, голяма работа, не разбира от LVM - ко ти пука, не разбра, че имам bluetooth, infrared, fingerprint reader - аз и без това не ги ползвам. Обаче сега не иска да се свърже към рутера.
Всеки път като дам свързване към моята мрежа и хоп  - започва безкраен цикъл на искане на парола. Един път успя да се свържи пустия му Manager ама до там. Аз изобщо нямаше и да го ползвам, ако не ми трябваше профилиране на настройките за интернет-а. Моля помогнете. ( Ако все пак има някакво значение Wireless-а е на Интел - 3945 )
Не разбрах също защо графичния инсталатор на пакети е case-sensitive :) (Ruby != ruby )
Как да си профилирам някакъв Firewall? Има ли  някакъв начин да ползвам графичните инстументи за SELinux? Знам че има такива приложения за GTK, но все пак целта е Qt и ще се радвам на малко помощ :)
Мерси предварително...
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Re: За Кубунту и NetworkManager на KDE4
« Отговор #1 -: Jun 25, 2009, 21:22 »
Незнам защо ама този network-manager колкото и пъти да съм се опитвал да работя с него, нещо все не ми е харесвало. При мен не държи постояна връзка и през определен период от време се "разкача".  Да не споменавам и факта, че след standby на лаптопа не се вързва отново с нета сам...Сложи си един wicd и смятам, че няма да имаш подобни проблеми повече.
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: За Кубунту и NetworkManager на KDE4
« Отговор #2 -: Jun 25, 2009, 21:53 »
При мен network-manager-а правеше този номер,че след,да кажем 12 часа активност в нета не даваше на браузъра да работи нормално.Никаква страница не можеше да се зареди.При това торент-клиентът си работеше нормално.И не ми запушваше мрежата,защото съм го настроил да ми оставя пространство за работа.
След рестарт на мениджъра всичко се оправяше.
Писна ми и го замених с wicd.От тогава нямам проблеми.Не правя реклама на приложението,просто споделям.Много неща изчетох в нета за network-manager и ми се струва,че оплакванията от него са значително повече,отколкото хвалбите,че работи добре.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

shoshon

  • Гост
Re: За Кубунту и NetworkManager на KDE4
« Отговор #3 -: Jun 25, 2009, 23:31 »
И аз сложих Wicd. Демона го подкарах, но графичния интерфейс дава Segmentation Fault (никой не е съвършен). А това има ли начин да седи някак си красиво в трей-а. Както казах лаптопа му трябва доста мрежово профилиране, защото изобщо не си стоя на четирибуквието, ами само обикалям и трябва да помня много настройки - статични, динамични ИП, различни DNS, както и възможност да седи offline с включен кабел.
Код:
wicd-client                                             
No protocol specified                                                                 
/var/lib/python-support/python2.6/gtk-2.0/gtk/__init__.py:72: GtkWarning: could not open display                                                                           
  warnings.warn(str(e), _gtk.Warning)                                                 
Loading...                                                                           
Attempting to connect tray to daemon...                                               
Success.                                                                             
/usr/share/wicd/wicd-client.py:333: Warning: invalid (NULL) pointer instance         
  self.menu = (self.manager.get_widget('/Menubar/Menu/About').                       
/usr/share/wicd/wicd-client.py:333: Warning: g_signal_connect_data: assertion `G_TYPE_CHECK_INSTANCE (instance)' failed                                                     
  self.menu = (self.manager.get_widget('/Menubar/Menu/About').                       
/usr/share/wicd/wicd-client.py:333: GtkWarning: gtk_settings_get_for_screen: assertion `GDK_IS_SCREEN (screen)' failed                                                     
  self.menu = (self.manager.get_widget('/Menubar/Menu/About').                       
/usr/share/wicd/wicd-client.py:333: Warning: g_object_get: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed                                                                         
  self.menu = (self.manager.get_widget('/Menubar/Menu/About').                       
/usr/share/wicd/wicd-client.py:333: Warning: value "TRUE" of type `gboolean' is invalid or out of range for property `visible' of type `gboolean'                           
  self.menu = (self.manager.get_widget('/Menubar/Menu/About').                       
/usr/share/wicd/wicd-client.py:445: Warning: invalid (NULL) pointer instance         
  gtk.StatusIcon.__init__(self)                                                       
/usr/share/wicd/wicd-client.py:445: Warning: g_signal_connect_data: assertion `G_TYPE_CHECK_INSTANCE (instance)' failed                                                     
  gtk.StatusIcon.__init__(self)                                                       
/usr/share/wicd/wicd-client.py:445: GtkWarning: gdk_screen_get_root_window: assertion `GDK_IS_SCREEN (screen)' failed
  gtk.StatusIcon.__init__(self)
/usr/share/wicd/wicd-client.py:445: GtkWarning: gdk_screen_get_display: assertion `GDK_IS_SCREEN (screen)' failed
  gtk.StatusIcon.__init__(self)
/usr/share/wicd/wicd-client.py:445: GtkWarning: gdk_x11_display_get_xdisplay: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
  gtk.StatusIcon.__init__(self)
/usr/share/wicd/wicd-client.py:445: GtkWarning: gdk_screen_get_number: assertion `GDK_IS_SCREEN (screen)' failed
  gtk.StatusIcon.__init__(self)
Segmentation fault


П.П сега след като рестартирах компютъра изненадващо wicd-client тръгна :) Харесва ми наистина, но има една лееека спънка -  не може двата интерфейса да са закачени едновременно :) Ееех даму се невиди...

П.П ся като си зитеглих src пакета и си го инсталирах с версия 1.6.1 всичко е наред :)
« Последна редакция: Jun 26, 2009, 01:55 от shoshon »
Активен

bra337

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
    • Профил
Re: За Кубунту и NetworkManager на KDE4
« Отговор #4 -: Jun 27, 2009, 16:50 »
пробвай с wifi radar
Активен

shoshon

  • Гост
Re: За Кубунту и NetworkManager на KDE4
« Отговор #5 -: Jun 28, 2009, 18:20 »
Въпреки че бе обещано, че Wicd ще поддържа двойна връзка ( кабел и wireless ) в версия 1.6.1 това не било факт. Две връзки едновременно не стават. NetworkManager-a на Кубунту не работи, картинката вече е пълна. От тук нататък изборът е следния:
1) Обратно на федора с нейния NM
2) Някой да ми предложи адекватно решение за широко профилиране на интернет връзките. Яко съм го закъсал ей.

Работата е такава:  търся OS с изцяло КДЕ4 оптимизиран GUI. Има ли такова нещо което да работи?
Активен

bra337

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
    • Профил
Re: За Кубунту и NetworkManager на KDE4
« Отговор #6 -: Jun 28, 2009, 19:34 »
чак сега се зачетох в първия ти пост  ;D
това с безкрайното питане на пароли и аз го псувах много, ама се оказа, че ако не ти е пуснато това с wallet и нетъорк мениджъра не ще да баца
пусни си wallet и ще те пита само един път за паролата и после си върви нетъорк мениджъра безгрижно

колко го псувах тоя уолет аз си знам само
на кубунту 8,10 го няма тази уолет, може и на него да минеш в краен случай
« Последна редакция: Jun 28, 2009, 19:49 от bra337 »
Активен

shoshon

  • Гост
Re: За Кубунту и NetworkManager на KDE4
« Отговор #7 -: Jun 28, 2009, 20:02 »
Първоначално и аз стигнах до това заключение. Wallet работи на пълна пара, ама йок ;( Пробвах да пусна и akonadi. Нали уж и то беше някакво PIM. Пак не става...
Активен

jivkojj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
Re: За Кубунту и NetworkManager на KDE4
« Отговор #8 -: Jun 29, 2009, 09:49 »
Тоя плазма виджет и при мен не рабтои.
Инсталирам си knetworkmanager (иконата се появява в трея като зелен глобус) и няма проблеми. Не съм се ровил, но предполагам че това е останало ощо от кде3, но засега е алтернатива, поне при мен.
Активен