Автор Тема: Fujitsu PRIMERGY TX200 S6 или Fujitsu PRIMERGY RX200 S6? Разлики? Кое да избера?  (Прочетена 11733 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Здравейте, имам дилема. Предлагат ми дънната платка на Fujitsu PRIMERGY TX200 S6 и Fujitsu PRIMERGY RX200 S6? Какви са разликите? Кое да избера? Спецификациите от линковете предполагам са за целите сървъри,а не за дъната. Примерно децибелите за шум, не виждам как може да са за дъната, предвид, че нямат вентилаторчèта, не виждам какво може да шуми от дъната, а аз купувам само дъната. Обема рам е еднакъв,  едното го дават, чè е по-лакомо от към енергия, но пък има повече на брой sata канали. (предполагам с повече ще мога да правя повече неща, макар да планирам да сложа само 1 ssd.) Едното има и повече RAID Level-и, което в бъдеще може да се използва.

Ще й сложа xeon x5670, който притежавам от седмица. Малко рам колкото да тръгне, нз дали с една 16гб-ова плочка ще тръгне (надявам се) и останалото ще го редя с времето - и рам и вторият процесор. (бюджета ми сега е ограничен). Притеснявам се за това:
Цитат
1333 MHz registered ECC DDR3 (8 GB DIMMs), or
1066 MHz registered ECC DDR3 (16 GB DIMMs)
.. Искам 16гб да започна да редя плочки на 1333. Ще мога ли или на 1333 не може 16гб плочка?
« Последна редакция: Jan 16, 2018, 22:57 от ignorant »
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
с тази ще мога ли да му сложа една 16гб плочка ида изгрее на 1333mhz?
« Последна редакция: Jan 17, 2018, 22:22 от ignorant »
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Зависи във какво ще го слагаш.

Едното е за рак U1 другото е стандартна кутия.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Зависи във какво ще го слагаш.

Едното е за рак U1 другото е стандартна кутия.
кутията ми е последният проблем. За останалите въпроси ще се радвам на отговор :)
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Зависи във какво ще го слагаш.

Едното е за рак U1 другото е стандартна кутия.
кутията ми е последният проблем. За останалите въпроси ще се радвам на отговор :)

Я виж колко струва кутия 1U със захранването и размерите и пак ще поговорим.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Здравейте, имам дилема. Предлагат ми дънната платка на Fujitsu PRIMERGY TX200 S6 и Fujitsu PRIMERGY RX200 S6? Какви са разликите? Кое да избера? Спецификациите от линковете предполагам са за целите сървъри,а не за дъната. Примерно децибелите за шум, не виждам как може да са за дъната, предвид, че нямат вентилаторчèта, не виждам какво може да шуми от дъната, а аз купувам само дъната. Обема рам е еднакъв,  едното го дават, чè е по-лакомо от към енергия, но пък има повече на брой sata канали. (предполагам с повече ще мога да правя повече неща, макар да планирам да сложа само 1 ssd.) Едното има и повече RAID Level-и, което в бъдеще може да се използва.

Ще й сложа xeon x5670, който притежавам от седмица. Малко рам колкото да тръгне, нз дали с една 16гб-ова плочка ще тръгне (надявам се) и останалото ще го редя с времето - и рам и вторият процесор. (бюджета ми сега е ограничен). Притеснявам се за това:
Цитат
1333 MHz registered ECC DDR3 (8 GB DIMMs), or
1066 MHz registered ECC DDR3 (16 GB DIMMs)
.. Искам 16гб да започна да редя плочки на 1333. Ще мога ли или на 1333 не може 16гб плочка?

Колега, това са цялостни конфигурации, не дъна! (Fujitsu PRIMERGY TX200 S6 и Fujitsu PRIMERGY RX200 S6) Като купуваш само дъно, провери точния му модел, за по-точна информация.

Да речем, че информацията ти е правилна:

Цитат
1333 MHz registered ECC DDR3 (8 GB DIMMs), or
1066 MHz registered ECC DDR3 (16 GB DIMMs)

Това означава, че или няма да тръгне плочката, която искаш (1333) или ще тръгне, но ще работи като 1066.

Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Здравейте, имам дилема. Предлагат ми дънната платка на Fujitsu PRIMERGY TX200 S6 и Fujitsu PRIMERGY RX200 S6? Какви са разликите? Кое да избера? Спецификациите от линковете предполагам са за целите сървъри,а не за дъната. Примерно децибелите за шум, не виждам как може да са за дъната, предвид, че нямат вентилаторчèта, не виждам какво може да шуми от дъната, а аз купувам само дъната. Обема рам е еднакъв,  едното го дават, чè е по-лакомо от към енергия, но пък има повече на брой sata канали. (предполагам с повече ще мога да правя повече неща, макар да планирам да сложа само 1 ssd.) Едното има и повече RAID Level-и, което в бъдеще може да се използва.

Ще й сложа xeon x5670, който притежавам от седмица. Малко рам колкото да тръгне, нз дали с една 16гб-ова плочка ще тръгне (надявам се) и останалото ще го редя с времето - и рам и вторият процесор. (бюджета ми сега е ограничен). Притеснявам се за това:
Цитат
1333 MHz registered ECC DDR3 (8 GB DIMMs), or
1066 MHz registered ECC DDR3 (16 GB DIMMs)
.. Искам 16гб да започна да редя плочки на 1333. Ще мога ли или на 1333 не може 16гб плочка?

Колега, това са цялостни конфигурации, не дъна! (Fujitsu PRIMERGY TX200 S6 и Fujitsu PRIMERGY RX200 S6) Като купуваш само дъно, провери точния му модел, за по-точна информация.

Да речем, че информацията ти е правилна:

Цитат
1333 MHz registered ECC DDR3 (8 GB DIMMs), or
1066 MHz registered ECC DDR3 (16 GB DIMMs)

Това означава, че или няма да тръгне плочката, която искаш (1333) или ще тръгне, но ще работи като 1066.
дъната са от цели конфифърации, нее труднода се намерят спецификациите на дъната, поседством имената на конфигурациите които съм написал :)
Имам оферта за GA-7TESM - за 180лв (още се опитвам да установя 16гб плочките на 1333 само на една марка ли ги поддържа?)

Защото тук е написано: http://b2b.gigabyte.com/Server-Motherboard/GA-7TESM-rev-10#ov :
Цитат
up to 288GB running at 1333Mhz (only with Netlist Hypercloud 8GB and 16GB memory modules)

Това значи ли,че само тази марка рам мога да й ползвам 16гб-ови плочки на 1333?
Активен