Автор Тема: Плетено...от човешка коса?  (Прочетена 30995 пъти)

arch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #15 -: Mar 31, 2010, 19:49 »
объркването идва от факта, че един заек трябва да бъде одран веднага след като е отстрелян/заколен - докато е топъл. иначе е много трудно да се одере истинал заек - нещо със стягането на кожата (май..) ;)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #16 -: Mar 31, 2010, 20:10 »
объркването идва от факта, че един заек трябва да бъде одран веднага след като е отстрелян/заколен - докато е топъл. иначе е много трудно да се одере истинал заек - нещо със стягането на кожата (май..) ;)

Цитат на: vyrgozunqk
като е топъл се бели, като банан, прави се малък срез на гърба и се дърпа в с/уположни посоки с двете ръце... точно, като обелка на банан се маха...

А по темата вече, аз бих носил, най-малкото бих си купил от любопитство и шик и някакъв вид ... абе де да знам, просто бих си купил пуловер, като пример или чорапи с удоволствие...
Също така много зависи, каква ще е самата коса, при овецете, косъма е почти еднакъв, докато при хората има доса големи разлики, което ме подсеща, че имам една позната, на която бих и обръснал главата и бих си направил гащи... толкова мек и фин косъм има :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #17 -: Mar 31, 2010, 20:43 »
А по темата вече, аз бих носил, най-малкото бих си купил от любопитство и шик и някакъв вид ... абе де да знам, просто бих си купил пуловер, като пример или чорапи с удоволствие...

А не, за тебе само чорапи от къдрави негърчета. О, чакай, имам по-добра идея - имаш си собствен възобновяем ресурс - просто трябва да си обръснеш чатала и след няколко "реколти" ще имаш за един чифт чорапи. И то не какви да е чорапи, а термочорапи! Много ше бъде шик, да знайш!

което ме подсеща, че имам една позната, на която бих и обръснал главата и бих си направил гащи... толкова мек и фин косъм има :)

С тая философия и на тебе може скоро някой да ти обръсне главата и да ти даде раиран костюм.  ;)
« Последна редакция: Mar 31, 2010, 20:58 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #18 -: Mar 31, 2010, 22:09 »
С тая философия и на тебе може скоро някой да ти обръсне главата и да ти даде раиран костюм.  ;)

Трудно ще ми я обръсне, защото я бръсна сам...

Иначе идеята за термо-чорапи ми допада :D
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #19 -: Apr 01, 2010, 13:35 »
Ами обикновено зайците първо ги колят, после ги дерат. Не съм чул някой да процедира по обратния ред. Това минава ли за доказателство?

 ^-^
Не не минава. Вземи събери информация по темата - как ги дерат докато още мърдат!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #20 -: Apr 01, 2010, 16:06 »
Не не минава. Вземи събери информация по темата - как ги дерат докато още мърдат!

Ами доколкото разбрах, първи ги удрят с прът по тила, за да изпаднат в несвяст и тогава ги колят, като се прерязва и гръбначния мозък.  >:D А ако има някой, който не може да изчака поне кръвта да изтече преди да почне дрането, тогава вече не знам.

 [_]3
Активен

Без правила няма игра

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #21 -: Apr 01, 2010, 16:40 »

Абе Златко, златен си направо, ама АЙДЕ първо си направи труда да се просветлиш, пък тогава говори...
Доста народ ни показа вече какво значи "дибилоглав като вол и почти толкова интелигентен", и ти ли искаш да се наредиш на тая редичка???
"за това вече не знам" - ми иди , па разбери.
Егати!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #22 -: Apr 01, 2010, 17:08 »
Ами аз съм си тъпичък, ако не си забелязала.  ;)

А труда си направих и прочетох каквото трябва, даже видеото гледах.  >:D

А ти сигурна ли си, че не генерализираш като представяш частния случай (някакви изверги дето дерат зайците полуживи) с нормалното дране, което се прави когато заекът е "окончателно" умрял?  [_]3
Активен

Без правила няма игра

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #23 -: Apr 01, 2010, 17:13 »
Няма смисъл.
Изобщо ..
Психопатите са си психопати...

Темата е за човешка коса и дрехи от коса - не се отклонявай!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #24 -: Apr 01, 2010, 17:18 »
Гледах един документален филм, където обясняваха, че човешката коса се използва за почистване на нефтени замърсявания. натъпкват я в някаква пропускаема материя и полученото нещо много силно попива нефт. А самата коса я купуват от фризьорски салони (където и без това в повечето случаи я изхвърлят). Ако е за нещо такова някакси бих го разбрал. Но не мисля, че бих носил дреха, правена от човешка коса. Все пак хората са разумни същества и трябва да имат достойнство, а не косата им да се използва вместо животинска кожа. Отделно не ми се струва и много практично.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #25 -: Apr 01, 2010, 17:24 »


Ако е красиво и много скъпо какво общо има практичното?
За мазута и нефта - ок.

Какво недостойно видя в идеята? И с какво човека е по-велик от животното според теб?

Защо заек може, а коса - не?
Активен

Мразя Gnome 3!!!

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #26 -: Apr 01, 2010, 17:28 »
Цитат
Какво недостойно видя в идеята? И с какво човека е по-велик от животното според теб?

Защо заек може, а коса - не?
По - велик е, защото е разумно същество. И от там следва защо заек може, а коса не. Заека е просто животно, косата се взима от хората.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #27 -: Apr 01, 2010, 17:32 »
Извинявай, ама това е леко ...
На колко си годинки?
Имаме една друга тема - за Животните - в коша - там може да ти стане ясно колко е разумен човека.
...
Активен

Мразя Gnome 3!!!

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #28 -: Apr 01, 2010, 17:36 »
на 22 съм. И не разбирам къде е проблемът в логиката ми. Разумът е за мен е най - великото творение на Вселената. От там следва, че едно разумно същество е по - велико и по - ценно от едно не разумно. Един милион зайци за мен не струват колкото един човек. Това не значи, че трябва хората да са излишно жестоки спрямо животните.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Плетено...от човешка коса?
« Отговор #29 -: Apr 01, 2010, 17:36 »
Цитат
Какво недостойно видя в идеята? И с какво човека е по-велик от животното според теб?

Защо заек може, а коса - не?
По - велик е, защото е разумно същество. И от там следва защо заек може, а коса не. Заека е просто животно, косата се взима от хората.

До колко е разумен може да се спори - Човека е единственото "животно" което здраво работи за самоунищожението си.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше