Автор Тема: не работи transmission  (Прочетена 3496 пъти)

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
не работи transmission
« -: Jun 06, 2009, 22:54 »
Предварително искам да кажа, че не разбирам и не съм ползвал торенти. По моему обаче, би трябвало като "сваля" торент файл и след това го стартирам чрез Transmission (системата ми е Ubuntu-9.04), той "да тръгва". Само че програмата дава съобщение, че "не може да се добави повреден торент файл". Допускам, че трябва да се направят някакви настройки, но не ми стигат познанията за това. И още нещо - компютърът ми е зад прокси сървър на машина под Windows. Това, което прочетох из интернет, не ми помогна, но може би не знам какво точно "да попитам" Google
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: не работи transmission
« Отговор #1 -: Jun 06, 2009, 23:22 »
Добави .torrent (т.е. extension) на торент-файла и ще тръгне.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

Archangel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 152
  • Distribution: Fedora 11.91 (Rawhide)
  • Window Manager: GNOME 2.27.5
  • ненормалник
    • Профил
Re: не работи transmission
« Отговор #2 -: Jun 07, 2009, 12:18 »
 от къде си го свалял тоя торент файл?
 как си го свалил?
 като си го свалил как се е казвал (демек има ли .torrent отзад)?
 коя версия ти е transmission(от help менюто about(относно) опцията )?
 може даже пак от help менюто "дневник със съобщения" (трябва да е първото). Това е едно прозорче със всички съобщения дето ги бълва. да го сейвнеш и да го качиш някъде (поне при мен е много дълго(5538 реда)). и после да ни дадеш линк към него
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: не работи transmission
« Отговор #3 -: Jun 07, 2009, 19:46 »
Имам чувството,че не си се занимавал с торенти досега.А,ти си си го написал в първия пост.
Торент-файл е този файл който сваляш от торент-тракера,когато си избереш торент.Това е файл,който служи за да укаже на торент-клиента ти какво да прави (много грубо обяснение,но става все пак).Не знам къде ги слага това чудо,което ползваш,но се поразрови и намери къде е.Все ще е някъде в някоя от директориите.Аз ползвам Азуреус и при мен съм му указал да ги слага в ~/.azureus/torrents.При теб може да е в ~/.transmission,не знам,аз не ползвам такива недомътени приложения.
Намираш файла,слагаш му удължението и трябва да тръгне.

P.S.Сега го инсталирах за да видя какво прави.Ами от настройките укажи да добавя торенти(това са торент-файловете) от някоя папка в домашната ти директория,например torrents (по подразбиране е на работния плот).Когато ги сваляш с браузъра,насочвай да се записват тъкмо там.След това влизаш там,слагаш им удължението и трябва да работи.Слагаш удължение на тези,които нямат,разбира се.Които имат,трябва да започнат да се свалят.
И друго.Направи си папка в домашната си директория където да се свалят файловете на торентите (не торент-файловете),например torrent_downloads.Укажи я в настройките като папка за записване и там ще си търсиш сваленото,като приключи,разбира се.
Успех!
« Последна редакция: Jun 07, 2009, 19:55 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: не работи transmission
« Отговор #4 -: Jun 07, 2009, 21:51 »
Transmission си пише тук настройките(снимка).
Клиента е доста добър и не твари с излижни java(azureus,vuze) или python(deluge) ресурси компютъра.
Ако не се лъжа rtorrent е програмиран също на python и работи с ncurses сто пъти по-леко от deluge.

« Последна редакция: Jun 07, 2009, 21:57 от neosofti »
Активен

kgochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 84
    • Профил
Re: не работи transmission
« Отговор #5 -: Jun 08, 2009, 00:36 »
Обяснявам:
1. Торент файловете ги свалям от http://www.torrent.bg
2. Свалям ги с десния клавиш и запиши, като резултатът в домашната ми папка е файл с разширение .torrent като например Plane Dead 2007 DVDRip XviD-SAPHiRE.torrent
3. Версията на торент клиента ми е 1.51(7963), става дума за Bit torrent klient Transmission.
4. Свързвам се с прокси сървъра през порт 6588

Може би трябва да кажа на проксито на кой порт го слушам за торентите????
Или има нещо по настройките, което не правя????
Активен

Archangel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 152
  • Distribution: Fedora 11.91 (Rawhide)
  • Window Manager: GNOME 2.27.5
  • ненормалник
    • Профил
Re: не работи transmission
« Отговор #6 -: Jun 08, 2009, 09:08 »
така аз успях да започна да свалям дадения като тестов торент ( Plane dead ...) със следната методология:
1. се регистрирам (тъй като не бях в torrent.bg)
2. то ме праща на една страничка която за разслика от първата където има големи постери е на лист
3. аз щракам с дясното копче на мишката върху зелената стрелка и го записвам в папка ~/Download
4. от transmission ползвам голямото първо копче което при мен е зелено плюсче да го добавя с ползването на filechooser-а.

Ако дадеш това което ти искам в първия пост може и да открием нещо по значително.
между временно :
си провери настройката на проксито (на него самото) и дали не си объркал нещо при настройките какво прокси ползваш въпреки че доколкото разбрах не ти отваря файла което няма общо с проксито освен ако не ти спира файлове с разширение .torrent

Пробвай с някой друг тракер примерно някой все известен чуждестранен с корабче като лого. За да сме сигурни че не е от тракера.

п.п. Открих че ако просто щракнете на зеленета стрелка и се опиташ да го отвориш директно с transmission не се получава.
Активен