|
1
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: Зелена сделка: за и против
|
-: Jun 04, 2026, 13:12
|
… де факто вкара вълк в кошарата ! Тая ще прикрива всички ислямски терористи ! 
Точно с такова мислене излязоха от ЕС ( за което безкрайно им благодаря). Не можеш да слагаш всички под един показател. Има терористи (по-точно фундаменталисти, които евентуално ще станат терористи), но си има специални служби да се занимават с тях, а английската Ми-5 е една от най-образцовите. Тук има и тънкия момент, че те от векове си ги отглеждат и това са си техни хора. Ще са временно в Англия, после ще ги пратят, където са потребни, било в Афганистан, Дагестан, Казахстан, Китай (Уйгурия), дето са потребни.
|
|
|
|
|
2
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: Още извънтемие
|
-: Jun 04, 2026, 13:01
|
|
У нас са много хора, в Русия още повече. То почти няма такива дето не са и ги сочат като някакви забележителности, а после се оказва, че и те не са чисти. Пример е кмета на София, за който, колко години ни говореха, че е самонаправен (като някакъв пъзел, тъп термин), а после се оказа, че чичо му и баща му са бивши доносници (за мой срам от моя край).
На запад са по-малко, защото там капитализма не е бил зануляван за 50-70 год. Но и там, като върнеш няколко поколения назад, няма начин да не стигнеш до някой касапин. Две, три, най-много на петото поколение назад ще излезе някой изрод.
|
|
|
|
|
3
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: Зелена сделка: за и против
|
-: Jun 03, 2026, 23:53
|
|
Тук има недоразумение. Единствено Франция (която недолюбвам, но няма ЕС без нея) има свой арсенал. Англетата нямат. Това са американски бомби и само американците могат да ги активират. Такъв арсенал скоро ще има в Полша, Румъния и у нас, но това по никакъв начин не значи, че ще е наш.
А англичаните мога да ги приема само при две условия. Първото е да приемат еврото преди да са влезли. Второто петдесет години да не участват в нито едно решение чак до колко тубички течен сапун да има в тоалетните на европарламента.
А и задължително трето условие. Задължителен визов режим за същото време.
Така като разберат, какви са измекятри, може да получат пълно членство, но не преди такова да получат Турция и Украйна.
|
|
|
|
|
6
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: Още извънтемие
|
-: Jun 02, 2026, 20:59
|
Аз пък да ви кажа ... някой ден когато стана милиардер, вместо да ходя по педо острови и да пълня юргани с пари, ще наемам наемни убийци и ще чистя корумпирани чиновници, вредители за обществото, лъжливи депутати, крадливи парашути по възлови позиции по администрацията... Ей така, тея подписали разрешителни за незаконни строежи, плужеци ощетили държавата, предатели, майцепродавци ... Щото са недосегаеми и ние явно сме тяхна собственост...
Ей така, да имат страх!
И после като свършат, ще изляза и ще кажа аз бях, съдете ме!
Първо: мислиш ли, че това ще помогне; Второ: вярваш ли, че ще го правиш; Трето: дори да го направиш, вярваш ли, че ще останеш човек; Четвърто: наистина ли вярваш, че това е проблема? Щеше да има пето за хвърления камък, но понеже си нов тук (по-точно от скоро си активен), не знам имаш или нямаш религиозни настроения, затова го пропускам.
|
|
|
|
|
8
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2029 год.
|
-: Jun 02, 2026, 20:48
|
Чии ръце? Украйна няма хора.
Май вече го писах, но скоро няма да им трябват. Тия взаимно се атакуват и не спират за ден. Ама накрая не могат да определят кой е мапреднал и с колко. Само нови жертви и големи разрушения и от двете страни:
https://fakti.bg/world/1057677-rusia-udari-poltava-i-zaporojie-ima-razrushenia-i-raneni
Всъщност последните няколко дни нямат големи акции. Всеки ден започва като масирано нападение и изведнъж спира. Така е от поне три дни. Руснаците подозират, че по този начин разузнават ПВО-то, което е налично преди наистина голяма бомбардировка. Но пък за сметка на това, взеха да контролират пътя от Полша за Киев, нещо, което се чудя, защо не правят от първия ден. Това е като отмъщение за пътя покрай азовско море. Между другото интересна е една от хипотезите, как успяват да доставят играчки до там. Това са балоните, за които говореше Ремо преди време. За първи път чувам руснаците да говорят за балони. Украинците явно много са задобряли в тия дронове, и далеко ги пращат, и доста поразии правят:
https://fakti.bg/world/1057833-ukrainski-dronove-nanesoha-shteti-na-grajdanskata-infrastruktura-v-rostovska-i-saratovska-oblast
Имат проблем с това, въпреки, че нямат проблем с производството (два немски завода работят само за тях, като само до края на тази година са обещали десет хил. парчета и примерно две или три вече са изпратили). Последните дни изстреляните машини са значително по-малко, в пъти по-малко. Проблема е в това, че нямат постоянни установки, понеже в Украйна няма безопасно място. Това, дето са намерили като решение английските генерали, е да ги качват на тирове и да ги изстрелват от там. Могат да качват до три играчки. И тук е проблема. За една атака им трябват 30-50 тира. Затова руснаците като видят някъде скупчване на тирове отсам Днепър и директно ги атакуват, независимо, с какво са натоварени. Англия не е бивша велика сила без причина. Ще намерят цаката и на това, но засега укрофашагите страдат. Е това ли са смелите, обучени и непобедими войски. Баси наркоманията:
https://fakti.bg/world/1058175-ukraina-kogato-narkotikat-e-edinstvenoto-spasenie-na-fronta
Реално погледнато това не е нещо ново. Още Хитлер е стигнал до заключението да друса войските си с амфетки (синтетично синтезирано вещество подобно на кока). Само така е бил възможен блицкрига и издържането на руския студ.
|
|
|
|
|
9
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2029 год.
|
-: May 28, 2026, 17:50
|
ъ-ъ-м ок, извинявам се ако съм засегнал някого,
Виновен си, нямаш право да се правиш на ощипана госпожица. Въпрос на възпитание е да уважаваш събеседника. Да не мислиш, че съм съгласен с всичко. Ей, го преди две минути Ники отново писа против г-н Петков, а аз се кълна в него като личен светия. Какво да му раздавам квалификации ли? Не, той има право на мнение точно толкова, колкото и аз. ООН е написало цяла харта за свободното слово. не обичам да се задълбавам в политика, защото всеки е свободен да попива каквато си иска пропаганда и после нещата винаги свършват по един и същи начин ...
Това е право на „злите“, а на хората е право (направо си е задължение) да мислят с главите си и да различават истината от лъжата. обаче да ви кажа, с голям кеф ще гледам как олигархичната кочина бавно и мъчително се срутва, вчера молдова, днес армения ...
Това, че ситичани се стараят, не означава, че ще постигнат успех по-различен от досегашния. Правейки едно и също получаваш едни и същи резултати. Тя олиргичната кочина не само в Кремъл навсякъде все някога пропада, не ме вълнува това. Кой, каквото си е дробил, в крайна сметка ще си го сърба. Това ти го казва детето, което помни, какво е да израснеш на попари. Дори нямате представа, в колко щастливо време живеете сега. Ще се върна на въпроса в края. а транснистрия е оставена на произвола на съдбата, много по-сериозно отколкото в куба, но естествено не е интересна и не се съобщава ...
Тази, непризната държава на български се нарича Приднестровие, а не, каквото там си написал. Може да провериш във Википедия, ако не ми вярваш. Отказвам на противния остров да дават имена на изконни, български земи. И не се притеснявай. В Кремъл нито за секунда не са забравили за това място за разлика от нас. Ако следеше новините от там, щеше да го знаеш. Куба също не е изоставена. Каквото и да си мисли Тръмп, той не е всесилен. а големия купон тепърва започва ... сибир, чечня, осетия ...
Той купона отдавна е почнал. Всъщност е почнал преди повече от петдесет години. Но намекнах, че там купонджиите ще са други, а не тези, на които се надяваш. пък вие си плюйте по запада, той лош а седите на топло именно в запада, никой не хваща куфарите за русия щото много хубаво там ? както и да е, бъдете здрави!
Не, напротив. Аз искам ЕС. Искам европейци в джоба си, вместо проклетите левове. Много съжалявах, когато се отложи с петнадесет години заради същите изроди от ситито. Искам си Шенген. Искам всичко. Искам си глобалното село, както вече написах в предното си мнение. Глобалистите ми го обещаха. Търпеливо чакам да си изпълнят обещанието. И искам да си живея тук, а не някъде другаде. Това, което не искам са самоубийци да ме управляват.
|
|
|
|
|
10
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2029 год.
|
-: May 28, 2026, 08:51
|
|
То така се получи, че както обикновено написах дълго мнение, а не казах много по темата.
Най-вече никога не съм харесвал стила му. Той балансира, играе, договаря се. Няма смелост този човек. Много страхливо подхожда. Предишните бяха по-смели. Дори Горбачов, който руснаците мразят, а целия останал свят трябва да сме му дълбоко благодарни. Даже пияницата Елцин. Всички бяха по-смели. Медведев беше по-смел. Медведев оправи проблема в Грузия. Ако беше на Путин, Саакашвили още щеше да управлява.
Казваш чувства? Може така да е прозвучало. Имам чувства към Русия на дълбока обич, но нямам чувства към нейните политици. Всичките не ги харесвам.
Говориш за БВП, нашето сигурно е ×20. Инфлация. И то няма значение, колко точно ти е БВП , а колко от него реално стига до хората. Извън двете столици, хората живеят наистина зле. В столиците живеят не лошо, някои повече от добре, ама е защото повечето са закачени за държавния бюджет и смучат от него по предимно незаконни начини. В най-лошия случай са някакви нископоставени чиновници, които събират подкупи.
С кой го сравнявам? Звучи черногледо, ама всичките му предшественици не стават. Вкарах някакво изречение от сорта, че третират народа си в мизерия от цяло хилядолетие. Но то само материалната нищета да беше. През всякакви мъчения минава това население. Не случайно наблягат на водката. Няма друг начин да издържиш.
Та, ако трябва да го сравнявам, по-скоро бих го сравнявал с някакъв държавник, какъвто бих си представял, че е добре да бъде.
|
|
|
|
|
11
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2029 год.
|
-: May 27, 2026, 20:19
|
Гога, не мога да разбера причините зад мнението ти за Путин.
Съвсем откровено казано, дори не знам, от къде да започна. То се е трупало, трупало, чак забравям някакви неща. По начало не харесвам всеки един политик. Политиката е най-мръсното нещо, което може да съществува. Директно продължение на ада. Но в случая на този човек се събира от двадесет и седем години. По начало не го харесах. Във времето на промените той оцелява по същия начин както и тукашните малоумници. Превръща се в мутрофон. От тогава продължават връзките му с подземния свят. Особено нашумя случая с мафиота Пригожин. Точно в тези дни стават съдружници. И тук има много странен момент, на който едва ли някога ще бъде постигнато осветяване. Докато тоя боклук се мотае в петроградското кметство и прави далаверки и корупцийка, как така на пл. Лубянка решават точно него да командироват в Кремъл. Повече от известно е, че ФСБ още от дните, когато се е казвало КГБ, е подчинена структура на ЦРУ. Сиреч това е решение взето във Вашингтон. Защо изведнъж американците решават да „спасяват“ РФ от разпад? Имам силно спекулативна теорийка, която е доста слаба и не издържа. Но нямам как да имам информация, която не е публична. Работата е там, че в деветдесетарските холивудщини непрестанно присъстваше мотива, как руска борчага продава атомна глава на произволен терорист, който след това заплашва световното добруване, а някой рамбовец спасява работата. Това го има в десетки, ако не стотици филми. Понеже атомното оръжие хич, ама хич не е шега, то не е невъзможно в Пентагона наистина да са се попритиснили и да са започнали да въртят телефони (някога телефоните бяха с шайба). Разбира се, има го и момента, че РФ и САЩ винаги са били близки съюзници, каквото и да са приказвали, винаги действията им са били силно координирани. Повече от очеизвадно е. Тези страни са като огледални една на друга, свързани са като сиамски близнаци. Едната без другата не може да оцелее. Но не като да е нямало американски президенти, които ненавиждат Русия. Особено важи за демонократите, а по време на възкачването му, на власт е… наркопласьора от Аризона. Няма логически път, по който да се стигне, защо в Ленгли решават да го назначат за президент. Ако да е било управление на ръбо(главо)ликанците някак по̀ би било обяснимо. Този човек измъкна странат от блатото, в което я натика Елцин и спря разграбването ѝ от западните компании.
Такова нещо никога не се е случвало. Защо винаги е бил в добри отношения с „европейските партньори“? Ами защото до такава степен им даваше на безценица руските богатства, че на практика им ги подаряваше. ЕС оцеля последните тридесет години благодарение на РФ. Това е истината. И е толкова видно, че дори в Кремъл не си правят труд да го крият. Което винаги е била и една от целите на англичани и американци.
Не случайно наричам англичаните паразити. Те благодарение на това ги има. Паразитират върху другите. Същото правеха и другите бивши, велики сили, особено Франция, но на практика всякак колониална империя. Французите напоследък се опитват да ги изтласкват от Африка, което им причинява големи проблеми, но английските колонии са непокътнати. Естествено винаги са пробвали същото в Русия и горе-долу им се получаваше. Бритиш петролиум и до днес държи целия нефтодобивен сектор на Русия. Американците наследиха много от тези болести (Сити се разраства и си създава нов град, който ние знаем като Нови Йорк, името не е случайно, преди това е Нови Амстредам, още по-показателно). Така, че да Източно индийската компания си има една колония, която се казва САЩ, но за радост на всички, те не са само източния бряг. Има западен, а по средата на двете има нещо наречено Америка (по думите на най-великия комик, лека му пръст), което същите тези колонизатори наричат презрително „червени вратове“. Но пак се отклоних. Думата ми беше, че нищо такова не е правил женския полов орган, а колонизаторите не са си тръгвали. На всичкото отгоре отиде на крака в американска база на изконна руска земя (всичко до сама Калифорния) и допредаде, каквото още не е заграбено от руските ресурси оценявани на трилиони. Пък нека министъра му носи тениска със СССР ☭. Предатели. Децата им живеят в същия този Нови Йорк. Но, както казах и преди, това е хубаво. Колкото повече предатели има в Русия, толкова повече се отдалечава момента на самоунищожение на западния свят. Само дето не може да е завинаги. Няма как. Другото е, че ако погледнеш какво се е случва с БВП на страната след идването на власт на Путин..., ами всяка страна би си пожелала това. И туй за период от само 20 години.
За това имаше термин в икономиката, но не мога да се сетя. Старост не радост, забравих вече, кога завърших. ЩЕ го обясня накратко. Това е, когато имаш много „безплатни“ пари (най-често) от природни ресурси. Опияняваш се от тях и не развиваш конкурентно способността си. Ти сам си казал нещо по въпроса в следващите си изречения. Най-често като пример за това преяждане се сочат арабските монархии, но и в Русия е същото. Норвегия беше може би единственото чудесно изключение, което използваше тези приходи за инвестиционна експанзия, но и там спихнаха нещата. Оказа се, че колкото и пари да имаш, ако не можеш да управляваш реален бизнес, то винаги ще си на загуба. Жалко за което. Повече от десетилетие говорех по кръчмите за Норвегия и я възхвалявах на висок глас. Икономиката е стабилна, след като Русия намери нови пазари. Пазари, които са независими от SWIFT. Самите руснаци слагат като най-голямата опасност за националната си сигурност, прекалената зависимост от КНР. Това родиха тия мъдреци в Брюксел. Всеки можеше да им го каже, само те не го знаеха. Хубаво е SWIFT да не е монопол. Стига им на мръсните англета толкова. Обаче новото нещо е просто негово копие, не е принципно ново. Аз не искам още от същото. Искам си глобалното село. И преди някой да е заговорил за руската икономика и как е пред фалит, ще кажа, че те не могат да фалират. Това е може би единствената страна в света, която не може. Имат всичко. Вноса им е основно високотехнологични продукти, луксозни стоки и храни. Но могат без всяко от тези неща. Могат да произвеждат сами дори компютърни системи и даже да им се присмивате на по-ниската производителност, могат да оцелеят сами и да се справят доста добре, ако им се наложи. Никоя друга страна не разполага с това. Възможността за напълно затворена икономика.
Няма да фалират. Могат, не да не могат. Ситито няма страна, която да не може да фалира, както знаем на собствения си гръб. Правят го редовно и непрекъснато. Плячкосват, каквото падне. Но е сигурно, че, колкото и зле да стане, руснаците ще оцелеят. Собствената им власт ги калява хиляда години в мизерия. Русия няма да се разпилее поне докато не бъде превзета от Китай. И след това пак руснака ще оцелее. Руснака винаги оцелява. Случвало им се е и пак ще им се случва. От запад никой никога няма да може да ги покори, но не така стоят нещата от другата посока. Но и това ще е временно. Може петстотин години (не е случайно това число, правя алюзия), но ще се преродят. =*= Да се върна на него, че пак се разписах. Не е самодържец, но е диктатор. Аз не просто не харесвам Spybook, Гългъл, Crimeflare и компания, смятам ги за заплаха за човечеството. Но не бих ги забранил и няма да ги забраня, ако зависи от мен. Правото на свободен избор е това, което ни отличава от другите животни. Ако искаш да си роб, бъди роб по собствен избор. Не искам някой да ме поробва, за да ме пази от робство. Той това прави. Забранява youtube, та да ме поробва още по-злия rutube на негово приятелче. Скарва се с мутофона дето държи триклетата Телеграма, за да даде парички на друг негов мафиот с max.ru. Забранява достъпа до чужди източници, за да неговите да ми казват, за какво да мисля. Не искам да живея в Русия. Лошото е, че мечтания ЕС се превръща в същото. Група плутократи вземат едновременно парите ми (нямам предвид €!!!) и свободата ми.
|
|
|
|
|
12
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2029 год.
|
-: May 27, 2026, 20:16
|
Гога, не мога да разбера причините зад мнението ти за Путин.
Съвсем откровено казано, дори не знам, от къде да започна. То се е трупало, трупало, чак забравям някакви неща. По начало не харесвам всеки един политик. Политиката е най-мръсното нещо, което може да съществува. Директно продължение на ада. Но в случая на този човек се събира от двадесет и седем години. По начало не го харесах. Във времето на промените той оцелява по същия начин както и тукашните малоумници. Превръща се в мутрофон. От тогава продължават връзките му с подземния свят. Особено нашумя случая с мафиота Пригожин. Точно в тези дни стават съдружници. И тук има много странен момент, на който едва ли някога ще бъде постигнато осветяване. Докато тоя боклук се мотае в петроградското кметство и прави далаверки и корупцийка, как така на пл. Лубянка решават точно него да командироват в Кремъл. Повече от известно е, че ФСБ още от дните, когато се е казвало КГБ, е подчинена структура на ЦРУ. Сиреч това е решение взето във Вашингтон. Защо изведнъж американците решават да „спасяват“ РФ от разпад? Имам силно спекулативна теорийка, която е доста слаба и не издържа. Но нямам как да имам информация, която не е публична. Работата е там, че в деветдесетарските холивудщини непрестанно присъстваше мотива, как руска борчага продава атомна глава на произволен терорист, който след това заплашва световното добруване, а някой рамбовец спасява работата. Това го има в десетки, ако не стотици филми. Понеже атомното оръжие хич, ама хич не е шега, то не е невъзможно в Пентагона наистина да са се попритиснили и да са започнали да въртят телефони (някога телефоните бяха с шайба). Разбира се, има го и момента, че РФ и САЩ винаги са били близки съюзници, каквото и да са приказвали, винаги действията им са били силно координирани. Повече от очеизвадно е. Тези страни са като огледални една на друга, свързани са като сиамски близнаци. Едната без другата не може да оцелее. Но не като да е нямало американски президенти, които ненавиждат Русия. Особено важи за демонократите, а по време на възкачването му, на власт е… наркопласьора от Аризона. Няма логически път, по който да се стигне, защо в Ленгли решават да го назначат за президент. Ако да е било управление на ръбо(главо)ликанците някак по̀ би било обяснимо. Този човек измъкна странат от блатото, в което я натика Елцин и спря разграбването ѝ от западните компании.
Такова нещо никога не се е случвало. Защо винаги е бил в добри отношения с „европейските партньори“? Ами защото до такава степен им даваше на безценица руските богатства, че на практика им ги подаряваше. ЕС оцеля последните тридесет години благодарение на РФ. Това е истината. И е толкова видно, че дори в Кремъл не си правят труд да го крият. Което винаги е била и една от целите на англичани и американци.
Не случайно наричам англичаните паразити. Те благодарение на това ги има. Паразитират върху другите. Същото правеха и другите бивши, велики сили, особено Франция, но на практика всякак колониална империя. Французите напоследък се опитват да ги изтласкват от Африка, което им причинява големи проблеми, но английските колонии са непокътнати. Естествено винаги са пробвали същото в Русия и горе-долу им се получаваше. Бритиш петролиум и до днес държи целия нефтодобивен сектор на Русия. Американците наследиха много от тези болести (Сити се разраства и си създава нов град, който ние знаем като Нови Йорк, името не е случайно, преди това е Нови Амстредам, още по-показателно). Така, че да Източно индийската компания си има една колония, която се казва САЩ, но за радост на всички, те не са само източния бряг. Има западен, а по средата на двете има нещо наречено Америка (по думите на най-великия комик, лека му пръст), което същите тези колонизатори наричат презрително „червени вратове“. Но пак се отклоних. Думата ми беше, че нищо такова не е правил женския полов орган, а колонизаторите не са си тръгвали. На всичкото отгоре отиде на крака в американска база на изконна руска земя (всичко до сама Калифорния) и допредаде, каквото още не е заграбено от руските ресурси оценявани на трилиони. Пък нека министъра му носи тениска със СССР ☭. Предатели. Децата им живеят в същия този Нови Йорк. Но, както казах и преди, това е хубаво. Колкото повече предатели има в Русия, толкова повече се отдалечава момента на самоунищожение на западния свят. Само дето не може да е завинаги. Няма как. Другото е, че ако погледнеш какво се е случва с БВП на страната след идването на власт на Путин..., ами всяка страна би си пожелала това. И туй за период от само 20 години.
За това имаше термин в икономиката, но не мога да се сетя. Старост не радост, забравих вече, кога завърших. ЩЕ го обясня накратко. Това е, когато имаш много „безплатни“ пари (най-често) от природни ресурси. Опияняваш се от тях и не развиваш конкурентно способността си. Ти сам си казал нещо по въпроса в следващите си изречения. Най-често като пример за това преяждане се сочат арабските монархии, но и в Русия е същото. Норвегия беше може би единственото чудесно изключение, което използваше тези приходи за инвестиционна експанзия, но и там спихнаха нещата. Оказа се, че колкото и пари да имаш, ако не можеш да управляваш реален бизнес, то винаги ще си на загуба. Жалко за което. Повече от десетилетие говорех по кръчмите за Норвегия и я възхвалявах на висок глас. Икономиката е стабилна, след като Русия намери нови пазари. Пазари, които са независими от SWIFT. Самите руснаци слагат като най-голямата опасност за националната си сигурност, прекалената зависимост от КНР. Това родиха тия мъдреци в Брюксел. Всеки можеше да им го каже, само те не го знаеха. Хубаво е SWIFT да не е монопол. Стига им на мръсните англета толкова. Обаче новото нещо е просто негово копие, не е принципно ново. Аз не искам още от същото. Искам си глобалното село. И преди някой да е заговорил за руската икономика и как е пред фалит, ще кажа, че те не могат да фалират. Това е може би единствената страна в света, която не може. Имат всичко. Вноса им е основно високотехнологични продукти, луксозни стоки и храни. Но могат без всяко от тези неща. Могат да произвеждат сами дори компютърни системи и даже да им се присмивате на по-ниската производителност, могат да оцелеят сами и да се справят доста добре, ако им се наложи. Никоя друга страна не разполага с това. Възможността за напълно затворена икономика.
Няма да фалират. Могат, не да не могат. Ситито няма страна, която да не може да фалира, както знаем на собствения си гръб. Правят го редовно и непрекъснато. Плячкосват, каквото падне. Но е сигурно, че, колкото и зле да стане, руснаците ще оцелеят. Собствената им власт ги калява хиляда години в мизерия. Русия няма да се разпилее поне докато не бъде превзета от Китай. И след това пак руснака ще оцелее. Руснака винаги оцелява. Случвало им се е и пак ще им се случва. От запад никой никога няма да може да ги покори, но не така стоят нещата от другата посока. Но и това ще е временно. Може петстотин години (не е случайно това число, правя алюзия), но ще се преродят. =*= Да се върна на него, че пак се разписах. Не е самодържец, но е диктатор. Аз не просто не харесвам Spybook, Гългъл, Crimeflare и компания, смятам ги за заплаха за човечеството. Но не бих ги забранил и няма да ги забраня, ако зависи от мен. Правото на свободен избор е това, което ни отличава от другите животни. Ако искаш да си роб, бъди роб по собствен избор. Не искам някой да ме поробва, за да ме пази от робство. Той това прави. Забранява youtube, та да ме поробва още по-злия rutube на негово приятелче. Скарва се с мутофона дето държи триклетата Телеграма, за да даде парички на друг негов мафиот с max.ru. Забранява достъпа до чужди източници, за да неговите да ми казват, за какво да мисля. Не искам да живея в Русия. Лошото е, че мечтания ЕС се превръща в същото. Група плутократи вземат едновременно парите ми (нямам предвид €!!!) и свободата ми.
|
|
|
|
|
13
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2029 год.
|
-: May 27, 2026, 12:02
|
ачката е сдухан eggdrop скрипт, плясва какво е чел по време на сутрешната клозетна медитация
Това е лична обида към друг потребител на форума. Такива неща са недопустими. Можеш да кажеш, че не харесваш нещата, които публикува, но не и да отправяш лични нападки към него. Това ти е първо предупреждение. п.п. Не обичам да раздавам банани и ще те търпя максимално много. Не съм определял, колко предупреждения ще има, но някога ще свършат. Свободен си да пишеш всичко, ако искаш можеш да псуваш, но не може да обиждаш другите членове на форума.
|
|
|
|
|
14
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2029 год.
|
-: May 27, 2026, 11:51
|
Аз съм последния, който ще защитава Путин, за каквото и да било. За мен той е руска версия на Раз-бойко, ама по-зле и от него. Но има толкова много логически грешки, че не мога да не коментирам. ах тези лоши англичани начи ... да искат да свалят психясал диктатор дето сигурно половината свят го иска на въже ...
Не е работа на гнусната сган да свалят, когото и да било различен от противния им крал. Половината свят (под това разбираш ЕС+Австралия+Япония+Ю.Корея) да си гледа неговите проблеми, защото са ужасяващи. А специално тези паразити нямат никакво право да дават оценки, кой е психопат (макар да съм съгласен, че конкретната личност е пълно ку-ку), защото тях ги управлява човек, който най-малкото мълчаливо е дал съгласие майка му да убие майката на двете му деца и пак същия се отказа от едното си дете, защото посмя да се ожени за циганка. Аз също не харесвам Меган, но Хари си я избирал за него, не за мен. Този е дори по-лош от Путин. Той не уби бившата си и не се отказа от дъщеря си. Колкото и да е изрод, поне е човек. дето ръси заплахи с ядрени удари всеки ден ...
Ако бях аз щях да съм ги изпълнил преди четири години. То бива нагли задници, но това на нищо не прилича. И всеки един руснак мисли точно по същия начин. Трябва да се радваш, че точно това изпражнение им е на чело, защото свят вече нямаше да има. Но руското търпение също не е безкрайно. И колкото и да отлагат, следващия след него може да ги накаже много по-лошо, отколкото аз си мечтая. Аз мечтая да се изпари ситито, следващия може да изпари целия континент заради тъп остров, който даже не е част от общността ни. дето убива цивилни, тероризира свои и чужди,
На най-светлия празник изстреля над шестдесет ракети само по Киев сред които всичко налично от Циркони до Искандери, като в сметката влизат и два лешника, всеки от тях с тридесет и шест бойни глави. Най-голямата бомбардировка от началото на войната. Това беше началото на отговора за бомбандирането на момичешкото общежитие. Жертви: четири броя. Във въпросното общежитие има двадесет момичета и две момчета на възраст до двадесет години. Това е по въпроса, кой, колко невинни убива. Никой не може да се сравни с англичаните по насилие. Може би само Биби, ама и той е тези от ситито. подклажда войни за да си продава келявите оръжия дето никой вече не ги купува...
Това го правят американците, а не руснаците. Понеже освен русофил, съм и американофил, ще спестя да пиша по темата. Но руснаците продават десетки пъти по-малко оръжие от тях. А само парите, които изсипа склерозиралия старец в Украйна, на Путин биха му стигнали да превземе целия свят, а на ООН да нахрани всички за поне две десетилетия напред. дето народът му мизерства а шепа олигарси се возят на яхти
Това е напълно вярно и е нещо, в което определено може да бъде обвинен. И всичко щеше да е наред, ако не беше същото навсякъде другаде. дето се меси в изборите и поставя удобни марионетки из всички държави които поддадат посредством корупция, натиск, балконинг, шантаж и каквото още се сетите ...
Той наистина мислеше, че като той е мутра и е заобиколен с мутри, тези мутри могат да се разберат с чуждестранните престъпници и всички да си живуркаме мирно. Оказа се, че не е прав. Това е мислене на борчага (джудист в неговия случай) и завършва винаги зле. Само дето в момента няма нито една държава, дето те да са инсталирали управление. Украйна беше опит за такова, мутренско правителство и завърши с преврат и излизане на мегдана. Но виж, приятелката ни Урсула фалшифицира изборите в Молдова, погази конституцията на Румъния и се разправи с Орбан (за който, ама хич не ми е жал). И това са само случаите, които стигнаха до българските телевизии. Препънаха се в Грузия, онези не искат отново да се парят. Тази година ще видим, какви ще ги свършат в Армения. =*= лоши англичани, лоши мхм
Пълни изверги. Ако не е станало ясно не говоря за жителите на въпросната кочина. Те нищо не са ми направили. Говоря, за тези, които ги управляват.
|
|
|
|
|
15
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2029 год.
|
-: May 27, 2026, 01:16
|
|
Не е невъзможно и да е истина. „Дневна поща“ е английски вестник. Винаги е било чудно, как така миризливия, мъглив остров още съществува след всички гаменщини, които правят, горе-долу, от както ги има.
Имат агентура. МИ-6 е единствената им сила. Без него ще са заминали за ден. Русия не е изключение. Там са пуснали дълбоко корени от времето на Петър. А предатели в Русия хич да не е има не на килограм, а на тонаж и то точно във властовите кръгове. Така, че не е изключено вече да са подготвили поредния си мръснишки трик. Ако аз бях англичанин, бих замислял убийството на Путин поне от едно или две десетилетия (всъщност, ако зависеше от мен, изобщо нямаше да идва на власт от самото начало, винаги е отговарял на името си).
Само, че отново си правят грешно сметката. Русия никога не е била самодържие, колкото и така да изглежда. Смяната на тоя боклук няма да промени нищо. За Русия това е въпрос на живот и смърт. Който и да дойде след него няма да отстъпи.
п.п. Това същите англичани наричат „самосбъдващо се предсказание/прогноза“.
|
|
|
|
|
Страници: [1] 2 3 ... 603
|
|