Автор Тема: Кирилица в TinyCore ???  (Прочетена 6797 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #15 -: Jan 16, 2020, 02:52 »
 ами ето ти 866 за ДОСа

http://freedos.10956.n7.nabble.com/Cyrillic-charset-td8078.html
или
https://sourceforge.net/p/freedos/mailman/message/10961492/
Явно няма уникод т.е. утф8

Сега намери как да инсталираш 866 локал на tiny core.
По принцип се препоръчва 855 за БГ (справка инжинера) ама БГ никой не му пука за него, та затова по добре с руския, че той ти решава и един друг проблем който пропуснахме - освен първите 3 неща дето трябва да разбират общия локал ...там клиент, сървър и протокол, има и още едно, четвърто - кирилизатор за ДОСа, щото те освен да четат писма, ще искат и да пишат и да отговарят...

или ако ти се бори с други кирилици за ДОС, само гледай да има и кирилизатор за тях.
... Тъй като гледам май ще е само тоя руския, за 866, тъй че търси опция за подкарване на не уникод, non UTF locale , tiny core

http://wiki.freedos.org/wiki/index.php/Mode
http://wiki.freedos.org/wiki/index.php/NLS
истината е някъде там...
« Последна редакция: Jan 16, 2020, 03:04 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #16 -: Jan 16, 2020, 03:13 »

Та сега, DOS-a маже ли да показва кирилица? Каквато ще да е...
Ей тук съм събрал няколко кирилизатора за ДОС:
https://aws.itssmb.com/cyr/cyr.zip

Най-много ползвах cyr10p.com
с Shift-Alt сменяш  Лат-Кир, а с Shift-Ctrl  БДС-Фонетична

Ако пощенския сървър ползва Maildir, няма да е проблем да конвертираш съобщенията като файлове СР1251 -> СР688 откъм сървъра.
От ASCII кодовете на буквите и цифрите вадиш май 64 беше.

А на тоя FreeDos така и не разбрах как му се ползват храниилищата и как да го обновявам.
« Последна редакция: Jan 16, 2020, 03:36 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

agogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #17 -: Jan 16, 2020, 10:18 »
Привет на всички!

Благодаря за кирилизаторите!

В FreeDOS използвам вградения драйвер за кирилизация, както е посочил remotexx,  но БДС, не cp866.
https://zhelleff.blogspot.com/2019/10/freedos-and-bulgarian-keyboard-layout.html

Когато се "ходи" в интернет с Lynx(който има cp866) се използва cp866
https://zhelleff.blogspot.com/2019/12/internet-under-freedos.html
 
За работа с хранилището на FreeDOS:
https://zhelleff.blogspot.com/2019/10/network-settings.html
https://zhelleff.blogspot.com/2019/12/program-installation-in-freedos.html


Започвам да търся cp866 за Linux. Дано руснаците да се се погрижили :)
Поздрави!
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #18 -: Jan 17, 2020, 06:59 »
Колега, нямам Фрий ДОС да пробвам, но нещо не схващам....
Разбрахме че има вградени и двете 855 и 866, но предполагам си се спрял на 855 щото е по БДС и кирилизатора я поддържа, тогава защо Линка е на 866, и като е на 866 как ще пишеш на кирилица БДС в него и всичко ще се чете.. напр. търсене в Гугъл на кирилица т.е. кирилизатора ще подава 855 което ще се визуализира през 866 кодова таблица и ще стане мазало, е некой букви може и да съвпаднат но не всички.

Или си пускай и Линкса и Мът и Тайни с БДС т.е. 855 или пускай всичко под 866 и намери кирилизатор дето го поддържа.

Кодова таблица е едно, а клавиатура подредба е друго нещо

Затова и имаш там в тези батч файлове по 2 реда
Клавиатурната подредба съпоставя на всеки клавиш код т.е. едно число напр. 255, а вече кодовата таблица определя коя буква съответства на това число (но на файл си се записва само числото де 255) и затова после имаме библиотеки за автоматично откриване на кодировка на текста според езика т.е. прочитат се първите няколко реда и ако поредицата от числа и интервали образува смислен текст на некой език , решават че това е кодова таблица и затова често се лъже/бърка при основен текст на кирилица но започващ с няколко реда на латиница, аутодетекта си мисли че е Latin1 а тя всъщност е напр. 1251, която напълно съвпада първите 128 символа но 128-255 са различни и то баш там дето е кирилицата и... нищо не се чете

Между другото 255 мисля е буквата 'я' в някой кирилишки кодови таблици, но не във всички.
Та според мен няма смисъл системата и кирилизатора да са 855 а приложенията 866.
Намери начин да го уеднаквиш. БДС е отличен избор, но ако липсва за Тайни тогава търси 866 кирилизатор и подкарвай системно на 866

Само за пробата, както си със ДОС на 855 и Линкс на 866 отвори Гугъл и в полето за търсене набери цялата азбука а-я с малки и главни букви и гледай какво става, и къде са разминаванията.
« Последна редакция: Jan 17, 2020, 07:08 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #19 -: Jan 17, 2020, 07:23 »
Оставаме настрана, че няма какво да търси 866 за Линукс (или е имал предвид Линкс?, което е странно), за която някакви руснаци се били погрижили. 866 не присъства в Линукс под никаква форма, както и която и да е кодова таблица различна от ascii. В ядрото нямат място такива неща. Но виж в системата ГНУ/Линукс има не само 866, ами стотици други още от почти 30 години в какви и не форми и модификации.

Тоя последния съвет, дето му го даваш, не е необходим. Във връзките към Инжинера, които си дал, има картинки, как са „еднакви“ или „различни“ 855, 866, Мик (не е уточнен, най-вероятно 86). По-нагледно от това дори Гългъл няма как да му го даде.


п.п. Не е проблем в едното да работи на една кодова таблица, в другото на друга. XWindow е достатъчно умен да прекодира в движение. Обаче, ако позва Мът и Линкс в конзолен режим, то така или иначе той няма да може да прехвърля текст между тях;

п.п.п. Как се добавя многоезична поддръжка в Тайни, съм му написал още в първото си мнение в темата. С две думи му трябва нов GlibC.
« Последна редакция: Jan 17, 2020, 07:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #20 -: Jan 17, 2020, 07:58 »
Пак малко офтопик, за смъкване на нервното напрежение

Жалко, че го затриха инжИнерчето (сайта му де) - хубав беше, а сега трябва като клошари да ходим да се ровим из архивите, докато намерим нещо свястно

Ама то това не е от днес де

Как НРБ уби разнообразието

и
българите от новата „Епопея на забравените”

а иначе

У нас не се вълнуват много от вноса на боклуци - само като се убодът на някоя употребявана спринцовка, тогава се сещат - ех да са и.. в ...
« Последна редакция: Jan 17, 2020, 08:05 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #21 -: Jan 17, 2020, 08:22 »
И обратно по темата....
Сега като се замислих то тайнито няма проблем, така и не се каза май какъв точно е мейл сървъра (exim, web базиран или друг някакъв), но да приемем че не му пука за системната кодировка и си го съхранява каквото както си го е получил или бинарно, то тогава контрата остава у клиента т.е. ДОСа, т.е. трябва му нов GlibC за ДОС  :'(

Пример - идва ми писмо от Япония, независимо че тайнито е със Latin1 то си го съхранява правилно, или както е получено или бинарно, и го праща както си го е получило към клиента с ПроДОС и... в задачата се пита какво ще прочете клиента/човека под 866/855 и т.п. когато писмото е с 932, Shift JIS etc.

https://www.sljfaq.org/afaq/encodings.html

Та... Ще му трябва ново GlibC на ПроДОС
А за тези които си мислят че с прекодиране ще стане (iconv etc.) Задачка закачка, а да ми прекодират който й да японски текст в Shift JIS  на кирилица...
Единственото спасение да се мине само на една единствена кодова таблица е уникод т.е. Утф- 8, 16, 32 и т.п.
« Последна редакция: Jan 17, 2020, 08:27 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #22 -: Jan 17, 2020, 09:12 »
Не знам защо реши, че нападам човека. Просто внесох разяснения. И при това си въобразявам, че са полезни.

А точно това се готвя да направя и сега. Ще внеса две разяснения към втория текст, тук първи, който си дал.

Преди това поздравления за теб (и Иван Бакалов) за винаги чудесните неща, които изравяте. Първия текст (от другата тема) няма да коментирам, за да не стане много политически.

Тук обаче ще внеса две уточнения, за да не стане четенето на този текст, както Спароток, Христо Буковски, Александър Стойчев и др. наши съвременни патриоти четат историята. Вярно е, че и академичните историци я четат като вражески агенти, но не ги оневинява.

Винаги съм казвал, че е било хубаво в училище да сме попрочели нашите си класици или да наваксаме, когато имаме време.

С две думи, държа да подчертая, че тази статия трябва да се чете буквално. Това, което разказват вътре е част от кухнята на третото, българско царство на Дунава. И го пише в прав текст. Не трябва да се приема като изконна кухня, защото не е. Преди Освобождението нашата кухня е много бедна. Под бедна се разбира не толкова разнообразие, защото такова е имало под формата на плодове, зеленчуци и известно количество подправки и много билки. Говорим за храна в приготвен от човека вид. Това се разбира под кухня.

Една бърза историческа препратка. Кухнята претърпява своето развитие във Франция през средновековието. Навсякъде другаде е оскъдна. По време на Просвещението успява да се разпростре из цяла Европа, но само в благородническото съсловие. Това не включва Османска Турция, където сме ние.

А от последвалата глобализация на 18 и 19 векове, се разпростира по целия свят. Сиреч всяка известна днес кухня (без молекулярната) води своя произход от френската кухня. Това важи както за ужасяващата англо-американска кухня на печения Маршмелоу, така и за китайската, чак до силно екзотичната японска. Разбира се има особености. Например в индийската кухня има богатство от подправки. Но то първо попада във Франция през пътя на коприната (и търговските републики като Венеция и Генуа), а чак след това в следствие на великите географски открития и съвременните империи се връща в Индия като готова кухня.

Сиреч за 1 300 години ние не можем изобщо да говорим за кухня у нас, по-различна от (никаквата) навсякъде другаде. У нас кухнята започва да се развива едва след освобождението.

В статията дори се казва за едно от сирената, че го има в италиански рецептурник. Ако това го четеше Александър Стойчев, щеше да казва, че те са преписали от нас. И на патриотично настроените ни съграждани сигурно би звучало логично, докато не добавим името на въпросното сирене, което са изпуснали в статията. По описанието сетихте ли се, кое е? Много ясно, че говорят за Маскарпоне. Нищо българско няма в него.

Нашата кухня е неоригинална, както всяка друга в света без френската и молекулярната.

Всичко сме взели от някъде. Май само бобената чорба без запръжка не сме. Но точно нея едва ли, кой да е народ може да си я препише. Всички съвременни техники на готвене са изготвени във Франция, като не броим молекулярните. Цялата теоретична основа (включително на молекулярните) е от там.

И второ уточнение. Ленин може да е злодей от галактически мащаб, но в случая е бил прав. Друг е въпроса за мотивацията му да го направи. Той не е искал да остави време на жените, за да се развиват като човешки същества с техните таланти. Той не е един Тесла, който е искал да отърве човечеството от робския труд. Обратното. Искал е да закачи хомота и на жените. Да ги направи „резервни мъже“. Днес между другото виждаме последствията от действията му. Мъжете станахме излишни. Навсякъде, където стъпи жена, ние моментално ставаме смешни и жалки. Днешните жени са толкова амбицирани, че ако не им трябваше две капки сперма за продължаване на рода, то отдавна щяха да са ни избили.

И понеже днешната жена де факто е основния мъж в обществото по повелята на ленинизма, то столовата храна в никакъв случай не е нещо отмряло. Напротив жените масово не готвят. Не знаят как се държи нож. Не пържат. Нямат фурна в кухнята си, ако не е микровълнова. Същото е и за мъжете. В 99% от случаите на хранене се използва готово приготвена храна или  в краен случай полуфабрикат, който да сложиш на вентилатор за 20 мин.

Не знам, как е по другите страни, но у нас 90% от продаваната готова храна е столова храна. Другите 10 са елитни ресторанти предлагащи европейска и азиатска кухня. В тях естествено могат да ходят не повече от пак десет процента от хората.

Понеже има много българи в Англия, знам, че там положението е точно същото. Само дето храната е по-гадна и основно е картофи. За САЩ всички сме гледали Food Network и знаем, че там друго освен скара и хамбургери (пак основно на скара, рядко пържени) не ядат.

И понеже тенденцията жените да са новите роби никак не е отминала, а е в разцвета си, то и тенденцията на столовата храна влезе в кухнята. Вече няма кухня без тостери (вкл. за сандвичи и подразделението гофретници), фритюрници, микровълнови печки, хлебопекарни, мулти-кукъри, куненски роботи, блендери, сокоизтисквачки и всякакви ненужни уреди за истинско готвене. А вече се правят и опити с печатъщи устройства за храна. Целта е да не се готви. И всичко да си стане столова храна. Така и малкото творчество в кухнята, изчезва.
 


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #23 -: Jan 17, 2020, 12:54 »
Добре де! Сp1251 е направено за Windows. Обаче първият Windows - не точно първия, но да вземем версия 3.11 - e на практика DOS и цялата система върви върху това. Не може ли да се инсталира ( доколкото помня, инсталацията заемаше някъде към 14МВ пространство от диска ) и да се ползва така. За да се стартира Windows се пише команда win, което е чудесно, защото в случая може и да не се стартира. Но всичко, дето идва с него би трябвало да може да се използва и така.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

agogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #24 -: Jan 17, 2020, 16:53 »
Привет, колеги!

Хвала на тия руснаци(не съм русофил, не съм и русофоб), че писали програми, кирилизатори за ДОС.
Ето линк: https://koi8.pp.ru/dos.html

В TinyCore не успях да достигна задоволителен резултат, но в Ubuntu е доста приличен ...
Кодировката за четене е KOI8-R, за писане още не съм пробвал...
В понеделник ще напиша всичко, но сега ще тръгвам от работа, а събота и неделя съм на  [_]3

Поздрави!
 
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #25 -: Jan 17, 2020, 17:18 »
Гога (@go_fire, че и другият е Гого) - пак си се вкарал в некакви филми... може би донякъде си прав, една малка част..

- първто пропуснал си основната готова храна на децата - тук като излязът във ваканция и ...рекламите за пица удрят тавана
- второ пицата е почти единствената такава (суха храна, полуфабрикат), останалото почти всички поръчват готова готвена храна от най-близкия ресторант (локален) или си купуват от супермаркета(вкл. и в победната почивка) и да ти кажа от супера излиза в пъти по евтино (и не трябва да оставяш бакшиш) а асортимента е нейде около 100 тина артикула, кеф ти прясна, свежа зелена слата, кеф ти супичка, яхнийка, пържолки
- не знам по българско как е, ама ...или ти си се вкарал в некъв (нов) филм или ако наистина е така както разправяш явно е много зле положението

П.П. По въпроса за сиренето (сирената) - сега за по изчанчените (там сини сирена и пр.) очевидна са си френски, ама за свежото сирене не мога се съглася (ся дали ще ми викат маскарпоне или нещо друго се тая) - открито е от теьи които първи са открили сиренето, а сиренето е открито от тези котио първи са опитомили животните - я да видим сега някой знае ли тоз древен символ какво символизира и на чий народ принадлежи "IYI" - HINT (Spoiler alert etc.) Символът "господарят на животните" т.е. тоя който първи ги е опитомявал - символът е на поне 7000 г.

http://sparotok.blog.bg/politika/2010/02/19/proizhod-i-znachenie-na-starobylgarskiia-simvol-iyi.496571
и втората част
http://sparotok.blog.bg/politika/2010/02/19/proizhod-i-znachenie-na-starobylgarskiia-simvol-iyi-ii.496673

а може да се окаже и на 30 000 г.  8)
https://ydara.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2090:-xxi-&catid=143:2013-08-13-07-12-24&Itemid=228

толкоз по въпроса за свежото сиренье

П.П. Наскоро гледах нов индийски филм War(2019) - не че е нещо кой знае какво, не са дръпнали много напред от 'Слонът мой приятел' и действието се развива в последните 5 мин. от филма, но там.. да става екшън, но се изненадах колко много думички ми бяха ясни без превод (щото нема ингилизко озвучаване и требеше да се чете и някой хора не го гледаха само заради това) особено ми се наби 'душман', та там индийското ФБР или ЦРУ гонеше тез душмани до дупка, но приказката ми беше, че не само сиренето... и кашкалавала  :P ами и езика и азбуката ..и ний сме дали нещо на света - признавам оная статия звучеше малко поръчкова, все гледаха да изкарат сирената чужди ама то по цял свят е така - българското кис. мляко е гръцки йогурт, кравето сирене е гръцка фета (къде то по ония саклисти острови крави - само кози, ама гърците не щът като франсетата Шампанското да е само от областта Шампан и фетата да е само от кози) и т.п. (и тъдява всички си мислят че баницата, мусаката и пр. са си гръцки, че и от турчолята крадът - гръцка баклава - бахти)

и преди някой да се опита да ме оборва, че душманин е турцизъм изпреварващо да уточним, че у турския идва от персийския, който е част от т.нар. индо-европейски език(езици) тръгнали от балканите (и ..по пътя на сиренето, кашкавала и киселото млеко и цивилизацията) и стигнало докъдето стигнало и се върнало обратно

етимология :
Borrowed from Ottoman Turkish دشمان‎ (düşman), from Persian دشمن‎ (došman).
« Последна редакция: Jan 17, 2020, 17:48 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #26 -: Jan 18, 2020, 06:37 »
ДА СЕ ИЗВИНЯ НА АДАША, ЧЕ МУ ЦАПАМ ТЕМАТА

Душманин може да е турцизъм, а може и да не е. Работата е там, че турския се е обогатява от иранския, както сам си написал. Но същото важи и за нашия език. В средновековния български (сиреч преди робството) е пълно с иранизми. Та това дава изява на Спаротоковци да питат българин ли е Зороастър.

Тук и на теб да се извиня. Знам, че харесваш Спароток. Аз също го харесвам. Той е искрен и честен. Просто понякога патриотите (не онези от парламента) прекаляват. Не може да питат Зороастър дали е българин и Исус като е роден в Галилея, дали пак не е българин (трак) от жречески род.

Специално тези двете твърдения не помня дали съм ги виждал при Спароток, но при много други ги има.

Въпросите на кухнята (готвената храна) са точно, както съм ги описал. Нито един готвач на света няма да ги оспори. Това са изследвани и богато документирани въпроси. За аристокрацията храната е била въпрос на престиж и е заемала централна част от живота им.

А, че у нас (в РБългария) масово се яде столова храна, може да попиташ тъща си или кой да е българин в България. Да, купува се основно от супермаркети и нещо, което се нарича „кулинарни магазини“, но точно по нищо не се отличава от това, което се продаваше в социалистическите столове, които така добре помним. Сиреч столовете са живи. В допълнение същата храна се предлага в така наречените битови ресторанти, закусвални (които кой знае защо не се наричат обедвални) и механи.

Разбира се има лека вариация. У нас все по-често може да видиш някоя мадама, която обядва салата с киноа. Това е нищо повече от маруля поръсена с храна за канарчета за 4-5-6 лв. порцията. Но това е по-скоро изключение.

Прав си, че не споменах за пиците. Но те са станали такова световно изделие, масово, навсякъде, че трудно вече могат да бъдат наречени италианска кухня. Същото и с дюнерите.

За мой срам да кажа, че пиците полуфабрикат, които купувам, са далеч по-добри от тези, които приготвям. Да се направи пица е едно от най-сложните изделия на кулинарията. Сосовете, успявам да ги докарвам, но истинското предизвикателство е тестото. И за капак, трябва да намериш как да го опечеш в домашна фурна, която позволява максимум 280-300 градуса и по никакъв начин не имитира каменна пещ.

Последния въпрос някак си (не знам как) са го решили с полуфабрикатите.

По въпроса за филмирането. Не съм убеден в точно кой аспект го споменаваш. По начало всички сме филмари. Сиреч начина да приемем реалността е строго индивидуален.  Всеки живее в неговия „филм“. Там където филмите ни се срещнат, имаме общество.

Предполагам е по повод, това, което избълвах за жените. Разбирам, че погледнато от твоя гледна точка, хич големи глупости наговорих. Но ей сега ще се опитам да те накарам да ми повярваш, че е точно така.

Няма да се обиждаш на това, което ще напиша за професията ти. То не е с цел да я принизя по някакъв начин. Искам просто да я поставя на правилната плоскост. Разбира се, че за всеки един човек, това, което върши е най-важното. И пак е ясно, че не може без никоя професия, а точно твоята всяка милисекунда качва значението си за обществото. Забележи „за обществото“, не „в обществото“. Качва се ползата, а не „кастата“.

Като отидеш на работа, какво виждаш? Мъже, мъже, мъже. Гора от мъже. И някъде там в ъгяля евентуално се е свила една мома. От пръв поглед се разбира, че е била зубрачка в училище и не е можела да си хване гадже в гимназията. Затова от нямане, какво да прави, е залягала над книгите. Последното е явно от чорлавата ѝ глава и липса на маникюр. А е напълно възможно да няма такава представителка на не точно нежния пол, а да е мираж, който тестостерона наоколо си мечтае.

Тук е момента да кажа това, което силно се надявам да не те обиди. Ти си обикновен бачкатор.

Професията ти е високо-интелектуална. Искат се много специфични и трудни за придобиване знания и умения. Учиш цял живот и технологиите непрестанно се променят. Съвсем, съвсем, съвсем не е за всеки и в действителност доста малко хора могат да я вършат.

Но въпреки всичко това, ти си един бачкатор. Плащат ти заслужено по-добре, отколкото на строителен работник, но от гледна точка на обществения ред, сте на едно равнище. Шефа ти е на почитта на един архитект. А собственика, той винаги си е собственик, независимо дали има небостъргачи като Тръмп или книжарница като Безос. Но, каква книжарница, а?

Нормално е да не виждаш жени около себе си. Макар, че дори в твоя бранш, те стават повече. Но я познай! Дори твоя бранш е превзет. Искаш ли заедно да направим една виртуална разходка из сградата, в която работиш? Аз никога не съм стъпвал в нея. Но дали няма да позная, какво ще видя?

Да се разходим ОТК-то (както му викате кю ей а). Дали няма да започна да виждам повечко физиономии на женшини? Да се отбием при дизайнерите. Дали и там няма да има нещо женоподобно? Чакай да се качим на горния етаж, където започва административната структура. Да отскочим до ТРЗ-то (по модерно му ейч ара). Дали там няма да видя само нежни физиономии. Педали също приемаме.

Като прескочим през различните маркетингови и мениджърски позиции, дали все по-често няма да видим поли или апетитно изглеждащи дънки? И признай си честно с ръка на сърцето. Не мислиш ли всеки един мениджър с панталон и вратовръзка за педеруго? Какво излиза? Цялото управление е съставено от жени и долни педерасти, сиреч мъже, които не са успели да се вредят да се родят като жени. Защото в путкенското им поведение, няма нищо мъжко.

Ей такива работи.

п.п. Със съжаление отбелязвам, че най-вероятно модератора ще има много работа по горното мнение, ако направо не го изтрие. Затова Вуте чети бързо, колкото и бавно аз, Нане да ти пиша :P

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #27 -: Jan 18, 2020, 07:03 »
Ха-ха-ха
 (Ако бях като Ачката бих спрял дотук)

...но бързо да изправим грешките, преди да го е изтрил некой (казал модератора)

HR не е ТРЗ, ами е отдел Кадри, а ОТК отдела ни отдавна се изнесе в Индия и там вече никой не знае... Честно да си кажа и аз не мога да ги познавам по имената кое е мъжко и кое женско..
А единствения индиец който не е в Индия и имаше виза, не без помощта на Дръмпф... Сега е в Лондон, оттам не им отказват все пак, като бивши колонизатори, за тях още индийците са си поданици и на британската империя.

П.П. и да се извиня и аз на адаша ти, за лирическите отклонения, и спирам дотук
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #28 -: Jan 18, 2020, 08:18 »
Продължавам с цапането, ама забравих за фетата. Тя не е саламурено сирене. По-скоро е близка по вид и вкус на „Дунавия“ (т.нар. маслено сирене).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Кирилица в TinyCore ???
« Отговор #29 -: Jan 18, 2020, 10:43 »

...
 Какво излиза? Цялото управление е съставено от жени и долни педерасти, сиреч мъже, които не са успели да се вредят да се родят като жени. Защото в путкенското им поведение, няма нищо мъжко.

 ;D
Това ме кефи.
   Ми те меринджеите винаги са си били такива.Излъскани,с добре
оформени вежди,виждал съм един да си слага някакъв мехлем
(имал проблеми с кожата на лицето  ;D ).
« Последна редакция: Jan 18, 2020, 10:46 от spec1a »
Активен