Автор Тема: Как да върна интернетът от Линукс на Windows ?  (Прочетена 2597 пъти)

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Добър ден на всички .

Извинете ме , ако темата не е в точният раздел. Значи има ли начин да си върна интернетът от Линукс на Линдолс ? Не искам да премахвам Линукса от компа си. Преди повече от година минах на Линукс ,  Линдолса си го оставих , не го премахнах. Има ли начин да мога да си прекарам интернета на Линдолса ? Всичко на Линдолса си е добре , но само няма интернет. Варианти има ли , без да трия Линукс или да записвам нещо на дискове ? Ще съм ви много благодарен . ако ми помогнете.

Поздрави
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Обясни отново, но по- смислено, какво искаш да направиш. Какво общо има едната операционна система с другата ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Еми преди да мина на Линукс реших да не махам Windows-а . Имам си Windows , но нямам интернет и искам да энам има ли начин да прехвърля интернетът от Linux на Windows-а или някакъв друг начин , на Windows-a нямам ип-и-то си (87.120. ....) , а е някакво 169.254 и тн искам да си върна ипа на Windowsa + интернета . Какви са начините ?

При едната операционна система - Линукс - всичко си е точно , IP + Интернет , но на другата нямам нито интернет , нито ип-а эащото те са  на линукс-а . Искам ИП-а и Интернетът да си ги върна на Windows-a
« Последна редакция: Dec 16, 2012, 14:39 от extremerrrr »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А какво е това ЛИНДОЛС ? За толкова много години работа с компютри, не съм го срещал никъде в литературата.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Стартираш Windows-a и се обаждаш на доставчика да ти каже, как да си конфигурираш мрежата под тази ОС.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Както и да е...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
А какво е това ЛИНДОЛС ? За толкова много години работа с компютри, не съм го срещал никъде в литературата.

Значи нищо не си чел.

http://en.wikipedia.org/wiki/Linspire

"Linspire, previously known as LindowsOS, was a commercial operating system based on Debian GNU/Linux and later Ubuntu."
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Мястото на темата е в раздел "Кошче" и в т.1 на правилата на форума пише защо:
Цитат
Имам проблем с моя Windows. Някой ще ми помогне ли?
Да. Хвърли този Windows на боклука и си сложи някаква свободна операционна система като Linux или *BSD.

Проблемът ти не се дължи на Linux-а, а на това, че Windows-ът ти не е настроен да ползва Интернет. А как да го настроиш, питай доставчика си или в някой Windows форум ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ама там пише за Lindows, не за ЛИНДОЛС. Разликата е от земята до небето мойто дете.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Щом не мога сам да се оправя сам върна интернета на Windowsa + IP ,  поне при Линукс успях да се оправя , при Windows щом трябва да викам доставчици тогава няма какво да си пишем. Може да трийте темата.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Ама там пише за Lindows, не за ЛИНДОЛС. Разликата е от земята до небето мойто дете.

Благодаря на бога, че не съм твое дете. Ду ю ъндерстенд ми?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше