Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Надолу

Автор Тема: Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-  (Прочетена 60477 пъти)

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
...Е те това трябва да е такова (униполярна машина) - няма никакво превключване на намотки. четки може и да има, но не и превключване. Чисто dc.
https://m.youtube.com/watch?v=xSeXdBCLWnU
Аааа да. Това извращение с ефективност под 50% го бях забравил. Но тук си прав. Това всъшност е единствения двигател който може наистина да носи DC пред име тоси,
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ти си ненормален. Няма нищо общо между нас. Той е успешен инженер в Англия със завидна кариера, аз съм смотан икономист у нас, който по-често е безработен, отколкото трудоустроен. Той ползва Убунту, аз ползвам Девуан. Той е пазител на чистотата на езика, аз често ругая.

Това, че има места, където аватара ми е неанедерталска маймуна, не значи, че всеки с маймуна на аватара съм аз. Където става въпрос за ГНУ/Линукс (точно две места), там съм с войнишката снимка. Където е нещо друго, там съм с маймуна. Ама точно определена, не коя да е.

=*=

Язък, че се казваш Ясен. Така се казва и един от бившите ми кумири и едно от величията в нашите среди. Само му петниш името с идиотизма си.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
На четковите постояннотокови двигатели кое им е променливотоковото:

https://en.wikipedia.org/wiki/DC_motor#/media/File:Ejs_Open_Source_Direct_Current_Electrical_Motor_Model_Java_Applet_(_DC_Motor_)_80_degree_split_ring.gif
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
На четковите постояннотокови двигатели кое им е променливотоковото:

https://en.wikipedia.org/wiki/DC_motor#/media/File:Ejs_Open_Source_Direct_Current_Electrical_Motor_Model_Java_Applet_(_DC_Motor_)_80_degree_split_ring.gif
И аз това си мислих. Нищо. Чисто DC. Обаче на това двигателче ако му смениш магнита с намотка става това: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Universal_motor
Хем може да работи с АС хем с DC.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Посоката на тока във всяка намотка в ротора след всяко завъртане със 180 градуса на ротора.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Цитат
Аааа да. Това извращение с ефективност под 50% го бях забравил
Този пример на видеото беше специално избран за илюстрация на принципа а и за забавление. :D

Щото като я видях тази джаджа за първи път много се чудих как точно работи. И на видеото не е 50% ефективност ами сигурно е под 0.1%
Колкото за 'истинската' униполярна машина има такива големи машини, описани са в учебниците и се характерезират с много голям ток и много ниско напрежение. Не знам дали изобщо някъде в света се използват. Недей да търсиш в нета. Няма нищо. И википедията нищо не пише.
« Последна редакция: Oct 08, 2018, 21:14 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Посоката на тока във всяка намотка в ротора след всяко завъртане със 180 градуса на ротора.
По твойта логика тогава и всички камъни са двигатели - щото се въртят (нали се сещаш Земята се върти).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Това което ти възпримеаш като заяждане обикновенно е реакци на нечие друго зааяждане:
...За ужастъ на Ясен си говорм точно за e-коли  >:D

Беше си обикновенно заяждане и тролщина. За да те предизвикам и да стане по-интересно >:D
А ти що се ловиш?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Посоката на тока във всяка намотка в ротора след всяко завъртане със 180 градуса на ротора.
По твойта логика тогава и всички камъни са двигатели - щото се въртят (нали се сещаш Земята се върти).
Ясен е прав. От отправната система на проводника, тока се сменя. А от външна гледна точка и на статора тока върви само една посока. Обаче Ние го гледаме отвънка - значи е DC.

Ама кво се учудваме. Тя теорията на относителността е произлезла точно от електричеството.  ;D  ;D ;D
« Последна редакция: Oct 08, 2018, 21:44 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
като а АС според дървените философии - тогава го захрани с АС и чакай да се завърти.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bot

  • Гост
И википедията нищо не пише.

 Пише, пише, само че там го знаят като хомополярен мотор (да чукна на ясен...искам да кажа на дърво да не чете  оня обратен спамер наблизо, че само той липсва) https://en.wikipedia.org/wiki/Homopolar_motor

 
Що се отнася до твоето говорене за себе си в трето лице с два различни ника в два последователни поста, силно се надявам че ще потърсиш медицинска помощ. Не е хубаво тези неща да ги оставяш без наблюдение от специалист.

 Ясене, хвана ме, признавам, аз и go_fire сме едно и също 'аз' на двама отделни човека (което трябва да е обратното на две различни 'аз' на един и същи човек), сега ме извини, ще се обърна към другото 'аз' ама ти не ми обръщай внимание - прави там каквото правиш най-добре - мисли си че знаеш каквото си мислиш че знаеш.

... Няма нищо общо между нас. ..


 go_fire, няма значение кой какъв е, тука обменяме знания, както са казали древните гърци - в спора се ражда истината и престани да си слагаш определения, малко дразни. Освен Убунту ползвам и Джеси.

На четковите постояннотокови двигатели кое им е променливотоковото:

 За двигателите знаеш точно толкова, колкото и за матриците (FPGA).


« Последна редакция: Oct 08, 2018, 23:25 от bot »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
т.е. малко пвече от тебе, щото ти не знаеш нищо (поне толкова си написал). Иди на някоя конференция за четкови двигатели да ти ги обяснят (както и правописа).
« Последна редакция: Oct 08, 2018, 23:36 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bot

  • Гост
т.е. малко пвече от тебе, щото ти не знаеш нищо (поне толкова си написал). Иди на някоя конференция за четкови двигатели да ти ги обяснят (както и правописа).
ОК. Може да разглеждаш четките като преобразувател от DC на AC.
 пп Да те поправя - изречението започва с главна буква.
« Последна редакция: Oct 08, 2018, 23:58 от bot »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Можеш да разглеждаш каквото си искаш преобразуване, но това си е постояннотоков ел. мотор. Дори оборотите се променят, но това не е променливотоков мотор, дори да съдържа думата "промяна" в изречението.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
...
Беше си обикновенно заяждане и тролщина. За да те предизвикам и да стане по-интересно >:D
А ти що се ловиш?
Защото се заяждаш и тролиш.

Към джет имам чисто хипотетичната постановка.

Ако намотките на ротора, на така наречения DC мотор, вместо да контактуват директно с четките, минават през Грец схема, дали ще се завърти мотора?
като а АС според дървените философии - тогава го захрани с АС и чакай да се завърти.
Изненада. Почти всики "DC" мотори като им подадеш АС с подходящо напражение ще работят. Колко ефективно и колко дълго е друг въпрос, но ще работят.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Нагоре
« назад напред »