Автор Тема: Проблем при инсталация на Ати драйвър при Мобилен Радеон 4250 при Убунту 12.04  (Прочетена 1360 пъти)

quix

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте . Несъм сигурен , че това е правилното място за темата , простете ако съм объркал мястото . Та имам лаптоп Compaq CQ-56 и горепосочената видео карта с инсталиран Убунту 12.04 . Използвах тази тема https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/ATI от точка 3.1 до края и накрая след инсталацията и създаването на 3-те деб. пакети ги инсталирам и проверявам в конзолата драйвъра дали е на лице , забелязах само чипсета на видеото , но не и неговото име и/или информация за каталист драйвера . След рестарт на системата пробвах с fglrxinfo , но за съжаление след рестарта не ми даде информацията , която ми бе предоставена преди това (с чипсета по-горе) .

Код:
mtrx@Anaconda:~$ fglrxinfo
X Error of failed request:  BadRequest (invalid request code or no such operation)
  Major opcode of failed request:  153 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  19 (X_GLXQueryServerString)
  Serial number of failed request:  12
  Current serial number in output stream:  12

Това е моят проблем . Благодаря ви за информацията !
Активен

quix

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Минах на Кубунту 12.04 ЛТС и нямам сега проблеми . Инсталирах го от Additional Drivers без проблеми !

Код:
mtrx@Anaconda:~$ fglrxinfo 
display: :0  screen: 0
OpenGL vendor string: Advanced Micro Devices, Inc.
OpenGL renderer string: ATI Mobility Radeon HD 4200 Series
OpenGL version string: 3.3.11627 Compatibility Profile Context

Сега се мъча да разбера защо на VLC плеъра ми понасекват HD клипчетата ... появяват ми се някакви линии по екрана на плеъра когато пускам клип !
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
сложи отметка на use GPU ecceleration  в настройките на VLC ,поиграй си с OpenGL в kde среда от настройките и виж какъв ще е ефекта.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"