Автор Тема: Нужда от помощ за интернет  (Прочетена 1297 пъти)

marine

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Здравейте всички,
имам проблем, който не мога и незнам дали по принцип може да се разреши.
На работа , на работното ми място има ПЦ което е вързано в мрежа с другите компютри.Обаче само някои от тях имат интернет.
Моя няма и с тия нощни смени направо полудявам от скуката.
Дали по някакъв начин с промяна на настройки или друго, мога да си разреша достъпа на интернет?
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Нужда от помощ за интернет
« Отговор #1 -: Nov 29, 2009, 21:01 »
Не.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

marine

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Нужда от помощ за интернет
« Отговор #2 -: Nov 29, 2009, 21:03 »
A как може?  ::)
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Нужда от помощ за интернет
« Отговор #3 -: Nov 29, 2009, 21:17 »
Свържи се с администратора във вашата фирма и го помоли да ти пусне интернет и на твоя компютър. Сам няма как да си пуснеш. Първо, трябва ти администраторската парола, за да можеш да променяш каквито и да било системни настройки (сред които попадат мрежовите настройки), второ трябва да знаеш какви са самите настройки и трето може да има най - различни непредвидими причини да нямаш интернет (като например чисто физически да не си част от фирмената мрежа - с други думи виж дали имаш мрежов кабел включен в компютъра :D). От това, което прочетох оставам с впечатлението, че не си наясно с нито едно от тези неща, така че се откажи сам да си пускаш интернет - свържи с администратора и го помоли за това. Ако ти пуснат добре, ако не, не виждам какво можеш да направиш по - въпроса.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Нужда от помощ за интернет
« Отговор #4 -: Nov 29, 2009, 21:28 »
Уважаеми marine!
Така и не можах да разбера какво общо има проблемът ти с операционната система Линукс,а още по-малко и защо е в този раздел на форума?!

Моля,тези,имащи права за това,да поставят темата в коша.

Мисля,че тук не е раздел "разни" на интернет.
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

marine

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Нужда от помощ за интернет
« Отговор #5 -: Nov 29, 2009, 21:33 »
Значи подред ще обясня нещата...Понеже може да не съм наясно с някой от нещата (дано не е от възрастта), ще го обясня на прост език.
1.Компа определено е част от мрежата...има си мрежов кабел в буксата на мрежовата карта.Имам връзка с другите компове.
2.Преди този комп си имаше интернет.
3.Админа няма да ми пусне нет (вече е пробвано) и то не заради мен, а заради колеги от другите смени.
4.Паролата на админа не е проблем(имам я).
И така пак питам дали е възможно да си пусна нет от мойто ПЦ ?

И на последно място ако това може да стане под линукс просто кажете(това е общото с линукса), а и пиша в раздела начинаещи.
Но...може да се изтрие темата .Само мир да има и колегата да може да спи спокойно.
« Последна редакция: Nov 29, 2009, 21:42 от marine »
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Нужда от помощ за интернет
« Отговор #6 -: Nov 29, 2009, 22:54 »
Цитат
3.Админа няма да ми пусне нет (вече е пробвано) и то не заради мен, а заради колеги от другите смени.
4.Паролата на админа не е проблем(имам я).
И така пак питам дали е възможно да си пусна нет от мойто ПЦ ?
Пак остава проблемът с това, че не знаеш как да си зададеш правилните мрежови настройки. Отделно щом системният администратор изрично ти е казал, че не можеш да имаш интернет просто няма да имаш и това е. Нали не си мислиш, че даже и да успееш да си пуснеш интернет на компютъра това, ще остане незабелязано за системния ти администратор? Въобще отакжи се от идеята. Най - много да си развалиш отношенията с колегите.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Нужда от помощ за интернет
« Отговор #7 -: Nov 29, 2009, 23:04 »
Е може  ,  иди на някой комп където има нет   :) : start ; run : cmd  . После  ipconfig  , вземаш му ип-то мак адреса заменяш ги ,  слагаш ги на твоя комп и тн. И спираш другия :Д Ако не ти стана ясно кажи да ти обясним подробно :).

Ама просто съвет напий го  този админ един път  ще е  по добре :)

Предполагам , че  вземаш от дхцп сърврър ип :) Ако сте на бтк   може да ги набиеш ръчно ,  ако сте в домейн контролер не вилизам през него :)  , ако се ползва прокси  , мини през друго работщето :) ръчно от браусера аве много вариянти .
« Последна редакция: Nov 29, 2009, 23:09 от ntrance »
Активен

marine

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: Нужда от помощ за интернет
« Отговор #8 -: Nov 30, 2009, 08:39 »
Ok. Мерси за отговорите на отзовалите се.Тва със спирането на другия комп няма да стане, но измислих начин.
Айде лека и доходна на всички.
Активен