Автор Тема: има ли библиотеки под линук с статични адреси  (Прочетена 11264 пъти)

jonythewalker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
    • Профил
не на този тестовия линукс, на реални хостове ... нищо не намира хайвана ...
ако nmap-на ще имам повече инфо сигурно
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не знам, едно от правилата в този подфорум беше да не се помага на хора дето искат да чупят машините на други хора :) Малко е тъпо да го цитирам след като аз съм го писал, ама все пак. Дори някой да реши да ти помогне, ще се наложи да модерирам темата. Това ще бъде прецедент. Предпочитам все пак такива неща да не се обсъждат тука. Има други места, където хората са по-отзивчиви към такива проблеми, но не тук.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jonythewalker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
    • Профил
спокойно ... ако не забеляза аз не разбирам нищо ...
и да тръгна да се занимавам нищо няма да мога да направя
опасен съм като безопасна игла :)
Активен

jonythewalker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
    • Профил
айде лека от мен ... 
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Лека и умната :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jonythewalker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
    • Профил
споко. не нарушаваш никакви правила  :)
като завърша ще гледам да не се занимавам с компс щото нищо не отбирам :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
споко. не нарушаваш никакви правила  :)
като завърша ще гледам да не се занимавам с компс щото нищо не отбирам :)

Ми тогава защо ще го завършваш? Ей, това не мога да разбера - и моите колежки (че и 50% от колегите) нищо не отбират и все пак се борят за диплома. После ще идат на едно интервю за работа и като видят колко са боси и ще станат пак сервитьорки и сервитьори.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

jonythewalker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
    • Профил
че да си програмист или сис админ да не е много по-престижно ...
просто си един високо-квалифициаран и не много добре платен роб :) 
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
не много добре платен роб :)

Да бее, вярно - виж как не се сетих. Последно в jobs.bg имаше една програма за Java програмисти...нещо от рода на 4K стартово...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

jonythewalker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
    • Профил
да ама за тия 4к ще ти вземат здравето и нервите ...
за мен по-престижните, елтарни професии са лекар, архитект, адвокат, съдия, прокурор, икономист или финансист
добре ?дори и да зима някой сега 4к какво бъдеще има той след 10 години? Ще излязат по-млади и по свежи, дето имат мерак да стоят до сред нищите да четат документации и да разучават нови технологии ... Професорите по унитата едно време са правили супер компютри, електрони устройства в ЦИТ, не знам кви системи за военните ама сега студентите им се смеят че са дъртаци и не знаят технологиите ...
никой не сваля шапка пред белите коси на програмист или ком. инженер, докато един хирург с бели коси и 30 години стаж е почти безценен ...
уви когато бях на 18 години и дойде време за висшето, не бях в час с тези работи ...
иначе влязох с 5.50, излязох бакалавър с 5.70, но откровенно съжалявам че си загубих вече 5 години с тия тъпотии ... според мен това е задънена улица ...
« Последна редакция: Sep 27, 2010, 21:39 от jonythewalker »
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Интересен разговор се получи. А и попрочетох във Википедия малко за нещата, за които говорехте, за което благодаря!
Иначе животът не е чак толкова дълъг, че да има голямо значение в какво точно ще ставаш много добър. Да не говорим, че никак не е ясно още утре какво те очаква.
Активен

фонокартен телефонен апарат

jonythewalker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
    • Профил
както казва един приятел:
живота е прекалено кратък за да се прави дори и една грешка ...
сега осъзнавам е вярна тази фраза ...
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Професорите по унитата едно време са правили супер компютри, електрони устройства в ЦИТ, не знам кви системи за военните ама сега студентите им се смеят че са дъртаци и не знаят технологиите ...

Професорите в унитата нямат стимул да учат новите технологии. Нито ще им плащат повече, нито им е нужно за да ти преподадат материала. Метод на мехурчето си един и същ, независимо от езика.


никой не сваля шапка пред белите коси на програмист или ком. инженер

Предложение: Взимаш си дипломата от унито ( като по-млад явно знаеш някакви нови технологии ) и отиваме на интервю. Аз със стажа, ти с дипломата, пък да видим кой ще предпочетат.

Във всяка професия опитът си е голямо предимство. И както каза "един хирург с бели коси и 30 години стаж е почти безценен", същото важи и за програмистите. Имам колеги с такъв стаж и те решават за секунди проблеми, които на мен ще ми отнемат дни, защото никога не съм се сблъсквал преди с тях.
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Предложение: Взимаш си дипломата от унито ( като по-млад явно знаеш някакви нови технологии ) и отиваме на интервю. Аз със стажа, ти с дипломата, пък да видим кой ще предпочетат.

Дано скоро да не побелеят и твоите коси :P :P :P :P
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Ооо мойте отдавна са бели. Още от както видях за първи път джава приложение  ;D  :P
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg