Автор Тема: проблем със зависващ флаш при 2 прозореца, независимо от дистрибуцията  (Прочетена 1346 пъти)

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Здравейте,
От доста време ме тормози един проблем, когато има отворена страница с флаш на нея и отворя в друг таб или друг прозорец на браузера друга страница с фалш , флаша на  първата понякога блокира (сив екран или просто замръзва) в случаен порядък. Понякога веднъж на 4-5 пъти друг път веднъж на 2 зареждания ...
ползвам 64 битови ос ако това има значение. сусе 11.3 11.2 убунту 10.04, 10.10 , но и 9-та блокираше така
някой друг да се е сблъсквал с такива проблеми?
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Според мен от 64-битовият драйвер на флаша (бъгъв е на всички ОС). На 32 битова не съм имал много проблеми
 
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
ОС е 64 битов, флаша е 32 битов, ще го сменя с 64 битовия плъгин и да видим.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

CTEHATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
Здравейте,
ползвам 64 битови ос ако това има значение.

Има значение. Тъй като Адоби не са пуснали 64 битов флаш плъгин за Линукс, се използва nspluginwrapper. Има няколко неоправени с години проблема от тази комбинация, които засягат всички 64 битови браузери.
Единственото спасение е да ползваш 32 битов браузер.
Активен

CTEHATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
ще го сменя с 64 битовия плъгин

Къде го този 64 битов флаш?
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Няма да мога да помогна особено в тази тема, но да кажа, че допреди малко си играх с опити да възпроизведа проблема на 64 битова система, и не успях. По няколко пъти отварях по няколко таба с флаш клипчета и по няколко прозореца с флаш клипчета, но единствено се забелязва насичане на клипчетата при по-голяма бройка (в случая насичането започваше от 7-8 клипчета нагоре, и логично, поради недостиг на ресурси). Пробвах с две 32 битови версии на плеъра и 64 битовата версия. Така че, проблемът не е в плеъра. Или е дотолкова от него, колкото се свързва с недостиг на ресурси.

kennedy, ако ресурсите ти не свършват при пускането на две клипчета, то търси проблема в звука или във видео картата (и за двете проблемът може да е софтуерен, а може и да е хардуерен). Забелязал съм, че флашът е много чувствителен към лошо работещо смесване на аудио каналите в системата (в някои случаи може да доведе до забиване на флаша), така че ти препоръчвам да почнеш от там ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Aз мога само да потвърдя думите на neter, за съжаление  :(
Нямам никакви проблеми принципно с флаша, но аудиото е голяма "лотария" :-[
Дори бях пуснал тема за това, но явно е хроничен дефект, пак за съжаление.
Какви ли не проби си правих, с какви ли не браузъри - един път тръгва звука, после не тръгва... те така.
Дано някой намери решение все пак  [_]3
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Колеги аз съм с 32-битови машини,но оня ден открих в UbuntuUdates.org едно хранилище за което пише,че там са най-новия flashplugin64.Ето погледнете тук.Дано ви свърши работа.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Хмм... странно.
Прочетох предишния пост на radoshow , обаче вижте какво пише на блог-сайта на LinuxMint http://blog.linuxmint.com/?p=1559 :

Q:"- Which Flash package is the recommended one?

–> We recommend mint-flashplugin (32-bit) and mint-flashplugin-x64 (64-bit) which provide the latest version of Flash Square from Adobe. Upstream packages from Ubuntu are not recommended (they tend to be obsolete and run in 32-bit mode on 64-bit systems) and the same goes for nspluginwrapper. Do not install these packages in Linux Mint unless you’re experiencing issues with Flash or crashes in Firefox."

Mного интересно - не препоръчват пакета от Ubuntu !!!
Довечера ще поразровя и ще пробвам с техния вариант mint-flashplugin.
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
сложих го 64 битовия и на убунтуту и на сусето.
няма проблеми по принцип и работи, аудиото си върви, но там лотарията е от разните звукови шитни като пулсаудио и т.н.
всъщност на мен ми трябваше з аедна игра (дарк орбит) и там се виждат някои бъгчета но не пречи да се играе.

Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"