Автор Тема: Дистрибуция за пускане само на виртуална машина.  (Прочетена 1595 пъти)

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Здравейте,
интересува ме дали има някакво дисто, което да служи за пущане само на виртуална машина (виртуал бокс или нещо такова) с оглед тя да върви максимално бързо.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

Arvigeus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Whatever
    • Профил
Специализирана за това няма. Но можеш да вземеш нещо съвсем орязано с оглед на по-малко използвани ресурси, да речем Puppy Linux или CruchBang Linux (базирано на Debian).

И все пак, защо не си инсталираш като реална машина? Ако ти трябва просто ядрена машина за тестване на дистрибуции и те е страх да не си осереш харда, тогава по-може. Но няма нужда от максимална произвводителност, ако ще е само за едната инсталация, пък и ползите ще са минимални....
Активен

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
« Последна редакция: Sep 26, 2011, 16:47 от sstefanov »
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
искам да инсталирам един уиндоус за да поиграе щерката на разни дивотии.
а не искам да инсталирам уин на харда директно.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

kip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 162
  • Distribution: Debian, FreeBSD, Arch Linux
  • Window Manager: Gnome,LXDE,XFCE
    • Профил
Още един глас за proxmox.Има готови модели на виртуални машини дори, които можеш да ползваш.Сега се сещам, че можеш да ползваш и Zentyal, там също има модул за виртуализация.Ако ти се занимава бих ти предложил и следното решение : минимална инсталация на любимото дистро+VirtualBox+phpVirtualBox.
« Последна редакция: Sep 27, 2011, 07:29 от kip »
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
аз имам инсталиран виртуалбокс на сусето, но бавно ми се струва, ще ми се да изцедя повече от машината и затова искам да прескоча разните графични среди.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

kip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 162
  • Distribution: Debian, FreeBSD, Arch Linux
  • Window Manager: Gnome,LXDE,XFCE
    • Профил
Доколкото имам спомен в SuSe имаш възможност да инсталираш пакет за виртуализация(kvm) от менажера за инсталиране на софтуер. Ако това не те устройва винаги можеш да използваш XEN. A колкото до VirtualBox можеш да го пуснеш и без графична средa. Пускаш едно апаче и добавяш, както казах phpVirtualBox. Аз ползвам E6550 + 8G RAM + минимална инсталация на Debian 6 amd64 (без графична среда) + apache 2.2 + virtualbox 4.x.x + phpVirtualBox.На тази машинка в момента работят 4 виртуални машини (server2008r2+win7+ubuntu+freeBSD) за лабораторни опити и представянето на системата е смея да кажа доста над приличното.
Активен