Автор Тема: Как да инсталирам Windows 8,ако ползвам linux ubuntu  (Прочетена 9788 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Да бе колега. Всеки Windows, като другите операционни системи си има диск менажер. С него се изтриват, създават и форматират дисковите дялове. Действай бързо, докато темата ти не е махната от тоя раздел, в коша.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
MrTinder трябва много повече от творческо мислене, за да се сложи тая тема в „Настройка на хардуер“. Трябва нещо много повече от наглост, за да се помести темата във форум озаглавен „Linux за българи“.

Имам напълно сериозно предложение към Марчето и Нетер. В последно време се забелязва епидемия на теми тип „Как да махна ГНУ/Линукс“.  Всяка седмица има като минимум една, две.

Ако подобни теми се приемаха с непримиримост, едва ли щеше да е проблем. Въпросът е, че потребителите тук са с добро разположение на духа и с готовност помагат при подобен проблем.

Аз също съм го правил. Това не е обвинение. Приемам, че това е вид прагматизъм. Да ни се махне едно мрънкало, едно сукало от общественото пространство.

Предложението ми е такова. Да се сформира отделен раздел озаглавен по подходящ начин (напр. Проблеми при премахване на ГНУ/Линукс). И всички тези теми  да идат там. Така като се появи поредният неудачник да не ни губи времето и своето, а направо да види решенията.

И тъй като човешката глупост е безкрайна константа, то нови въпроси винаги могат да се родят. Да има къде да ги задават.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
И след няколко месеца да дойде пак, псувайки уиндоуса да пита как си бутне линукса обратно  ;D
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Предложението ми е такова. Да се сформира отделен раздел озаглавен по подходящ начин (напр. Проблеми при премахване на ГНУ/Линукс). И всички тези теми  да идат там. Така като се появи поредният неудачник да не ни губи времето и своето, а направо да види решенията.
Ами то си има раздел, озаглавен по подходящ начин за тези теми - Кошче :D Да си ровят тук. А дали ще ровят... и с отделен, и с не отделен раздел, наблюдението ми е, че все ще виждаме нови теми по въпроса :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Викам да ходим да питаме по виндовските форуми подобни неща, но за линукс и да почерпим опит от тях как се действа  [_]3
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Въпросът е, че потребителите тук са с добро разположение на духа и с готовност помагат при подобен проблем.
Е ние не можем да ограничаваме потребителите - като им се пише, да пишат. Иначе и аз споделям мнението, че по теми, които не са за този форум или са дъвкани и предъвквани (напр. за махане на Линукс, за кракване на мрежи, за домашни и курсови по програмиране и т.н.) най-възпитателният подход е просто да замълчим или да кажем „въпросът не е на място, оправяй се сам или другаде“.

Но, на който му се отговаря, да отговаря. На своя отговорност и съвест.
Активен

Mitaka

  • Гост
Виндовс 8 пари да ми дават не бих го ползвал.
Няма такъв интерфейс, честно.... не знам кой малоумник му е мислил дизайна, ама... тези разхвърляни по десктопа квадрати не би ги разхвърляло едно 3-годишно шимпанзе дори....
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
//офф
Викам да ходим да питаме по виндовските форуми подобни неща, но за линукс и да почерпим опит от тях как се действа  [_]3
crystalwater това става коментар на деня! [_]3 Почваме ги изтънко с въпроси от рода на: "Не ми работи уайърлеса във виндовс, и работи в линух, как да направя и в линух да спре?" "В линух инсталирам с два клика, как да даунлоадвам и търся кракове като във виндовс?" "Защо нямам вируси във линух, моля помогнете" "Смених си графичната среда така (клипче в ютуб с куб в компиз), как да го направя същото във виндовс?"  ;D ;D ;D
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Аз пък не виждам какъв ви е проблема да се помогне на някой който иска да премахне Linux ... Мисля, че въпроса си е точно за тук, по простата причина, че хората си мислят, че Линус прави някаква "свръх" инсталация, при която "обикновенните" disk manager-и на Windows не могат да затъркат диска.
По-скоро ще е добре да се забучи една заключена тема с инструкции и да си четат. Все пак всеки има право на избор, след като е тествал нещо, дали да го ползва или не.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
//офф
Викам да ходим да питаме по виндовските форуми подобни неща, но за линукс и да почерпим опит от тях как се действа  [_]3
crystalwater това става коментар на деня! [_]3 Почваме ги изтънко с въпроси от рода на: "Не ми работи уайърлеса във виндовс, и работи в линух, как да направя и в линух да спре?" "В линух инсталирам с два клика, как да даунлоадвам и търся кракове като във виндовс?" "Защо нямам вируси във линух, моля помогнете" "Смених си графичната среда така (клипче в ютуб с куб в компиз), как да го направя същото във виндовс?"  ;D ;D ;D
Аз мисля да им бодна един друг въпрос - Имам виндовс и линух, как да махна виндовса, без да се прецака линух  ;D  [_]3

Сори, за спама, ако е забранено спаменето в кръглата папка
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е то остава тук да го забранят ;)

А отговора на твоя въпрос е:

Код
GeSHi (Bash):
  1. #rm -rf /mnt/windows

Сега като се замисля по-добре да се ползва mkfs.reiserfs, защото ФС на тая ОС за чеп не стават. Естествено в то случай трябва да се оправи fstab-a (не съм сигурен дали тая простотия udev ще се оправи самичка). И в двата случая обаче трябва да се оправи grub (да се разкара редчето), което може да стане и с update-grub.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear