Автор Тема: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“  (Прочетена 15875 пъти)

Drago_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Mitak извинявам се за офтопика, но не се сдържах да попитам. Защо при наличието на quagga да ползвам циско ? Аз примерно с quagga си търкалям 8 сесии 4 със пълни таблици и 4 с по 92 000 префикса и върви та пушек се вдига.
Активен

koue

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: FreeBSD
  • Window Manager: fluxbox
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #1 -: Oct 18, 2012, 08:43 »
Drago_, защото примерно (личен опит), шефа ти се чувства с по-големи топки като е платил $X за нещо, което е брандирано "Cisco".
Активен

Спрете да им прощавате, че не знаят какво правят!

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #2 -: Oct 18, 2012, 11:23 »
Това за големите топки какво общо има с това какво ползваш? :)
Тук в офиса им сложих един wireless който е dlink и кръстих SSID-то - CISCO.
Сега всички му викат - сискуто и си мислят че е cisco, не само гостите на фирмата ами и колегите :):)
Активен

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #3 -: Oct 18, 2012, 11:31 »
Mitak извинявам се за офтопика, но не се сдържах да попитам. Защо при наличието на quagga да ползвам циско ? Аз примерно с quagga си търкалям 8 сесии 4 със пълни таблици и 4 с по 92 000 префикса и върви та пушек се вдига.

Защото, за да получиш разните сертификации на фирмата по ISO и незнам си какво не трябва да ползваш 3rd party софтуер и хардуер.
А въпросното CISCO в интерес на истината не съм го пробвал с повече от 2 сесии...
Не спирам никой да ползва ниско бюджетни решения.
Просто фирмата, в която работя може да си позволи да купи качествена техника, и я купува.
Отделно - като ми дойде клиент преди да възложи даден проект - с цяла делегация на инспекция, и ме попитат "какво е това, и защо ползвате никому неизвестно оборудване", аз какво да им отговоря?

Същото е като уеб хостинг доставчиците, които гърчат клиентите си да им доплащат, защото "използват много процесорно време"... купуват калпав и евтин хардуер, oversale-ват ресурса поне 10 пъти, и после се започва "ми тука вашия сайт нещо прави много трафик, и ползва незнам си колко минути процесорно време"....на такива им казвам - ми сменете си хардуера, разпределете клиентите както трябва, прочетете що е то resource pool, и тогава говорете :) Не като един БГ провайдър, който беше казал "ми ти за 2 лева на месец кво искаш, вие сте 2000 сайта на тоя сървър." Ама било възможно да си платя, и да ме преместят на друг сървър, където имало по-малко хора...
« Последна редакция: Oct 18, 2012, 11:35 от Mitaka »
Активен

Drago_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #4 -: Oct 18, 2012, 16:14 »
Цитат
Защото, за да получиш разните сертификации на фирмата по ISO и незнам си какво не трябва да ползваш 3rd party софтуер и хардуер.

За това питах :)

Относно хостинг доставчиците, аз съм точно представител на такава компания, но ползвам quagga, не защото не мога да сложа cisco, а защото се представя в пъти по-добре от него. В същото време не е проблем да се вземе и 2-а машина пак с quagga ей така за redundancy, а трафика да си минава през cisco или както е в нашия случай extreme.
Активен

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #5 -: Oct 18, 2012, 16:43 »
Това за ISO сертифицирането и 3rd party софтуера не е вярно.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #6 -: Oct 18, 2012, 16:48 »
Ем Митака казва, че така питали възложителите. Че и не били доволни, когато е никому неизвестно оборудването.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #7 -: Oct 18, 2012, 17:00 »
Ами ние имаме ISO от доста време, няма никакъв проблем с линуксите на които са качене повечето мрежови услуги.. предполагам че не можеш да вземеш сертификат от cisco ако не си със cisco :)

От друга страна това за фукането с каква техника имаш за пред разни фирми които ги къпеш да им вземеш някой проект - да така си е но е достатъчно да имаш опитна постановка с техниката която ще продаваш.  Това какво казва че ползва фирмата и това което реално ползва са 2 съвсем отделни неща.
Активен

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #8 -: Oct 18, 2012, 19:15 »
Ами ние имаме ISO от доста време, няма никакъв проблем с линуксите на които са качене повечето мрежови услуги.. предполагам че не можеш да вземеш сертификат от cisco ако не си със cisco :)

От друга страна това за фукането с каква техника имаш за пред разни фирми които ги къпеш да им вземеш някой проект - да така си е но е достатъчно да имаш опитна постановка с техниката която ще продаваш.  Това какво казва че ползва фирмата и това което реално ползва са 2 съвсем отделни неща.

Е, то и при мен всичко е на Линукси.
Но на сертифициран хардуер, и линуксите са RHEL и DEBIAN, с тенденция - Debian-ите да се мигрират към RHEL. Пак изисквания - сертифициран хардуер, със сертифициран за него софтуер.
За рутерите е същото, за суичовете същото...
Относно cisco-то - ако сложа няква машина тип "направи си сам", където всичко е нагласено и работи - ти ще работи. НО... ще е проблем, ако някой пак дойде и каже "я да ви видим как работите и какво ползвате". Няма опция да кажеш "не може" :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #9 -: Oct 18, 2012, 19:55 »
Тези постановки са същите като в една друга стара тема, дето разправях за шивашкия бизнес, как един пич се оръси сума си кинти за CNC кътер и крои с банцинзите щото му е по-изгодно, а кътера е само за пред 'ора :D .
Във всеки бизнес ги има такива простотии, че това което е сертифицирано не е най-доброто, а не би трябвало да е така!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #10 -: Oct 18, 2012, 20:09 »
В интерес на истината не е простотия и си има резон в тия неща. Но това си се отнася само и единствено до хората на предприемачеството. Какво ни пука на нас обикновените потребители, що е туй Куага и как се яде. Ние точно никога няма да си го инсталираме. Няма да ни е полезно точно за нищо.

Все тая дали съществува. Това го интересува само някой дето вади пари от тая работа, на нас ни е все тая и да го има, и да го няма. Тъй че нас потребителите хич не ни интересува за някакви си там стандарти, дипломи и не знам си какво. Ние искаме да си вършим работата и да си доставяме удоволствие от това. Останалото е суета и хич не ни е еня.

Поради това обсъждането Дебиан по европейски стандарт ли е, издават ли се дипломи за цъкане в конзола и така нататък, са напълно безпредметни и нямат нищо общо с нас. Това си ги интересува само разни профита дето с това се хранят. А знаем при професия няма идеи, няма субективни фактори, няма настроение. Има само бачкане и използване каквото падне, каквото се изисква.

Куха работа.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #11 -: Oct 18, 2012, 20:12 »
Тези постановки са същите като в една друга стара тема, дето разправях за шивашкия бизнес, как един пич се оръси сума си кинти за CNC кътер и крои с банцинзите щото му е по-изгодно, а кътера е само за пред 'ора :D .
Във всеки бизнес ги има такива простотии, че това което е сертифицирано не е най-доброто, а не би трябвало да е така!

Точно в този случай - определено HP/IBM са по-добре от Supermicro :)
Както и RHEL лично на мен по-ми допада... същото се отнася и за cisco - предпочитам го пред разните home made решения.
А не на последно място - изисквания.
Отделно - изпращат ми image и - "импортни го в ESXi-a". И какво има на image-a - RHEL... пак изисквания... който плаща - той поръчва музиката.

Но... се отклонихме от темата.
На сървърите има вариант да им заминат дисковете скоро (18x500GB), та... все още сървърите са цели. Може и да останат без дискове, естествено - тогава цената ще бъде друга :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #12 -: Oct 18, 2012, 20:26 »
Цитат
предпочитам го пред разните home made решения

По важното е в чии ръчички са тези решения! Не ми се рови из форума да цитирам питания от уж професионалисти, дето ми става страшно, ако данните ми са в техните ръце! Добре, че тези които могат да го осъзнаят това не четат тука :D .

П.С. Верно, че се поотклонихме от темата, ама я държим UP :D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #13 -: Oct 18, 2012, 20:53 »
В случая на bb също „айбиема“ е по-доброто нещо. Просто не помниш описанието от старата тема. Оказало се, че робота бил харчил три пъти повече ток или нещо такова. Да де, ама на един работник заплатата му е 240 лв. Бая по-евтино е да реже на ръка платовете. А онова е автоматизирано и всичко самичко се прави.

Та да. У бугарско е неизгодно да се ползва робота, ама туй е защото наемният труд е евтин. Не му пука, че може да не е толкова качествено. Ако работната ръка беше скъпа, неговия колега нямаше да спира робота денонощно и всеки ден да виси пред агенцията за чуждестранни инвестиции и да проси за още роботи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #14 -: Oct 18, 2012, 21:03 »
В случая на bb също „айбиема“ е по-доброто нещо. Просто не помниш описанието от старата тема. Оказало се, че робота бил харчил три пъти повече ток или нещо такова. Да де, ама на един работник заплатата му е 240 лв. Бая по-евтино е да реже на ръка платовете. А онова е автоматизирано и всичко самичко се прави.

Та да. У бугарско е неизгодно да се ползва робота, ама туй е защото наемният труд е евтин. Не му пука, че може да не е толкова качествено. Ако работната ръка беше скъпа, неговия колега нямаше да спира робота денонощно и всеки ден да виси пред агенцията за чуждестранни инвестиции и да проси за още роботи.

Мда Френд! Добре си спомняш. У булгарско, това производство е изнесено в районите от които квалитетната работна ръка бяга, па и да не бяга, на един такъв работник, заплатата ще му е 3-4 пъти по-висока от тази на банцикарката, а плюс това, кътера дърпа 15КВт ток, по време на работата си, а банцинга и гатерите по-малко от 2КВт.
Нямам нищо против високите технологии, но производителността им и разходите, трябва да са съпоставими, за да има смисъл от тях.
Активен