Автор Тема: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“  (Прочетена 15781 пъти)

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #15 -: Oct 18, 2012, 21:21 »
Проблема на повечето "бизнесмени" е, че искат само да взимат, без да влагат.
И като види, че трябва да плати 1000 лева, за да направи нещо качествено и бързо, той избира варианта да плати 100 лева, и да го направи бавно и скапано. Да имаш бизнес, и 15KW да са ти проблем.... ами по-добре си закрий бизнеса, щом не можеш да си избиеш тези 15KW, които са около 3 лева на час. Т.е. 24 лева на смяна. Ако за 8 работни часа не можеш да си избиеш 24 лева - пускай кепенците, и не се занимавай - тая работа явно не е рентабилна.

За това нямаме прозводство. За това и повечето такива "бизнемсени" фалират - обикновено продукцията им (независимо каква е) се изнася. Да, ама там хората не търпят некачествени ефтинджоси. Та, след треития-четвъртия износ "бизнесмена" започва да се чуди защо си е изгубил пазарите, после се стига до "ся не мога да си плащам кредита" и така...

Бил съм свидетел как фирма със 400.000 лева оборот на месец фалира заради сметкаджийство в ръководството, а именно - ползваха компютърна техника трета употреба, пестиха пари за елементарни неща като оптични трасета, тъй като "500 лева на месец за тва нещо са много!".
Та, от 400.000 на месец сега оборота им е точно 0 лева. От сметкаджийство.

Аз поне съм попаднал на място, където когато трябва - се дава каквото трябва.
Не, не се харчи безразборно, напротив - преди да се вложи каквато и да е сума, дори да става въпрос за 200 лева - се разглеждат най-добрите варианти откъм качество. Та дори крайната сума да излезе повече от първоначално предвидените....
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #16 -: Oct 18, 2012, 21:43 »
Цитат
Проблема на повечето "бизнесмени" е, че искат само да взимат, без да влагат.
И като види, че трябва да плати 1000 лева, за да направи нещо качествено и бързо, той избира варианта да плати 100 лева, и да го направи бавно и скапано. Да имаш бизнес, и 15KW да са ти проблем.... ами по-добре си закрий бизнеса, щом не можеш да си избиеш тези 15KW, които са около 3 лева на час. Т.е. 24 лева на смяна. Ако за 8 работни часа не можеш да си избиеш 24 лева - пускай кепенците, и не се занимавай - тая работа явно не е рентабилна.

Пич, бъркаш стискането, цинцията с прагматика и прагматичното харчене на средства! Няма бизнес който може да устои с разсъждения като твоите и явно и за това го нямаш бизнеса!
Във всяко едно производство или услуги има ниво на качество което ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Това ниво се постига с повече труд и по-малко техника или обратно, но винаги тещата се претеглят от към цена на труда и консумативите за единица изделие!
Както и в предната тема казах, парите не са му хвърлени на вятъра, щото заради това, че го има, взема по-скъпи поръчки, които ги изпълнява съвсем качествено без него!
Естествено, че, ако тази техника е по-ефективна от "ръчния" труд, ще ползва нея!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #17 -: Oct 18, 2012, 21:52 »
Бе вярно така държим темата горе, ама все пак да не прекаляваме. Винаги ще има всякакви гледни точки, всякакви детайли, всякакви други условия. Кефиш ме много, както казах и на инж. Тони. Не искам сега да си издействаш нов банан. Ще е много кофти. А имаш какво да дадеш на форума и ние да вземем от теб.

Не влизай в спорове с Димитър. Ясно е, че всеки от Вас (нас) си живее на отделна планета и виждаме нещата според нашето „минаре“. Няма смисъл да го правим. Отдавна сме се изяснили кой, за какво се бори.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #18 -: Oct 18, 2012, 22:00 »
Цитат
Проблема на повечето "бизнесмени" е, че искат само да взимат, без да влагат.
И като види, че трябва да плати 1000 лева, за да направи нещо качествено и бързо, той избира варианта да плати 100 лева, и да го направи бавно и скапано. Да имаш бизнес, и 15KW да са ти проблем.... ами по-добре си закрий бизнеса, щом не можеш да си избиеш тези 15KW, които са около 3 лева на час. Т.е. 24 лева на смяна. Ако за 8 работни часа не можеш да си избиеш 24 лева - пускай кепенците, и не се занимавай - тая работа явно не е рентабилна.

Пич, бъркаш стискането, цинцията с прагматика и прагматичното харчене на средства! Няма бизнес който може да устои с разсъждения като твоите и явно и за това го нямаш бизнеса!
Във всяко едно производство или услуги има ниво на качество което ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Това ниво се постига с повече труд и по-малко техника или обратно, но винаги тещата се претеглят от към цена на труда и консумативите за единица изделие!
Както и в предната тема казах, парите не са му хвърлени на вятъра, щото заради това, че го има, взема по-скъпи поръчки, които ги изпълнява съвсем качествено без него!
Естествено, че, ако тази техника е по-ефективна от "ръчния" труд, ще ползва нея!

Нищо не бъркам :)
Факт е, че повечето "бизнесмени" са циции, както ти казваш.
Защо тогава искат невъзможното, а дават... 300 лева, и си мислят, че трябва да им робуваш за тях?
Факт е, и че в БГ средната печалба, която се гони от какво да е производство е около и дори над 50%. В нормалните държави този процент е 15-18, и хората просто влагат повече пари в самото производство. Не парадират със скъпи коли, и с това къде и с коя курва са ходили на почивка.
Бизнес нямам, защото съм преценил, че няма да имам и точка. Няма какво да спорим по тая тема.
Една от причните да нямам бизнес е, че трянва да се занимавам с "бизнесмени".... а не искам, защото ще застрелям някой, и ще трябва да лежа все едно човек съм застрелял...
Бизнес имаха майка ми и баща ми преди години, и се изкарваха добри пари... после започнаха да се случват разните промени, преходи и т.н.... в същия период, когато бях на около 16 дори гърмях със ситни сачми по група цигани, влязли да крадат. После заобикаляха обекта от километри :)
Като сме имали работници - им е плащано на времето на надник, колкото си поискат. Един иска 10, друг 15, трети 20. На обяд си знаеха, че сядат на една маса с нас... и ядат каквото и ние. Така, че не ми говори за бизнес.
Бяха и времената на милионите, между другото... но 1 милион определено не беше като днешни 1000 лева...

В България понятията бизнес и бизнесмен са доста изкривени.
И ето въпрос: с какво един шивач в Англия например е по-продуктивен от един шивач в България, който работи във фирма, която изнася крайния продукт за Англия, та заплатите са с около 10-20 пъти разлика?
Познавах аз и такъв, той още се занимава с някакви далавери, ама поне си плаща на хората - преди години, като бяха вървежни дънките "Мадок", взимаше плат от Турция, крояха и шиеха Мадок. Казваше, че себестойността на един чифт е 5 лева. А в магазина в Пловдив най-евтините бяха 50 лева :)
Куриоза е, че емблемата и копчетата с щампи "Мадок" излизаха по-скъпо от всичко останало.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #19 -: Oct 18, 2012, 23:26 »
Цитат
Факт е, и че в БГ средната печалба, която се гони от какво да е производство е около и дори над 50%.

И как ги изчисли тези проценти печалба!? Щото аз мога да те уверя, че в България, такива проценти хващат само големите монополни компании!
Има закон за счетоводството, който хич не ти е ясен!
Когато се прави някакъв бизнес, било производство или търговия се влагат първо едни кинти. Тези кинти се теглят като кредит и всеки месец се плаща главница и лихва, които са разход на фирмата, след като всички тези разходи, плюс другите се припаднат, остатъка е печалба!
Дори и да не ги теглиш парите за бизнеса от банка, тъпо е да ги вложиш в бизнес от който ще спечелиш по-малко от колкото, ако стоят на влог и ти плащат лихви.
То от тука и на другия ти въпрос за това как си харчели парите за коли и курви, ти като имаш 100000 лефа, направи си сметка колко печалба ще имаш от тях от лихви или бизнес, но това е, ако не работиш в него, щото ако работиш требе и заплата да вземаш, освен печалбата от дивидент!
Та като си толкоз вещ по печалбите, я ни светни нам простите, има ли бизнес у БГ-то, който може да си изплаща лихвите по вложените средства в него + заплатата, съпоставима с времето и заплатата на работниците ти!? Моите клиенти, дето се скрънзят да плащат големи заплати според теб и да влагат за търи технологии, работят само щото са вложили преди много време куп пари, които няма как да си ги вземат от производството по друг начин!
За Н-ти път ти казвам, че тези приказки за многото печалба дето не я искам ми е омръзнало да ги слушам! Като не ти се занимава със собствен бизнес, колкото ти дададт ще биеш гъзъ в тавана, ама и не ти стига акъла, да се сетиш, че като ги има такива дето се мъчат да правят бизнес, ще търсят и работници и в един момент ще ти се вдигне заплатата, щото ще има търсене, а така като ги плюеш и един по един затварят и отиват да си харчат кинтите по курви, започва да става излишък на работници и работа има само за тези които приемат по-ниската цена!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #20 -: Oct 18, 2012, 23:30 »
Отговори си сам на въпроса, работодателите ли са виновни, че тези пари които всеки месец ти смъкват за осигуровка, ако ги събираш на спестовен влог ще ти дадат много по-висока пенсия!
И работодателите и работниците плащат данъци които се прахосват от онези от горе!
Активен

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #21 -: Oct 18, 2012, 23:37 »
Отговори си сам на въпроса, работодателите ли са виновни, че тези пари които всеки месец ти смъкват за осигуровка, ако ги събираш на спестовен влог ще ти дадат много по-висока пенсия!
И работодателите и работниците плащат данъци които се прахосват от онези от горе!

ДА! Рабира се, че са виновни.
Защото ако 99% от тях не криеха данъци и осигуровки - щеше да е друго...
Аз съм ЗА бизнеса на тези хора да бъде затрит, а те - да бъдат пратени за много дълго време в затвора.
Както и цялото им имущество да бъде конфискувано.
А за по-високата пенсия - едва ли.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #22 -: Oct 18, 2012, 23:48 »
Отговори си сам на въпроса, работодателите ли са виновни, че тези пари които всеки месец ти смъкват за осигуровка, ако ги събираш на спестовен влог ще ти дадат много по-висока пенсия!
И работодателите и работниците плащат данъци които се прахосват от онези от горе!

ДА! Рабира се, че са виновни.
Защото ако 99% от тях не криеха данъци и осигуровки - щеше да е друго...
Аз съм ЗА бизнеса на тези хора да бъде затрит, а те - да бъдат пратени за много дълго време в затвора.
Както и цялото им имущество да бъде конфискувано.
А за по-високата пенсия - едва ли.

Това е типичната българска завист! Всички се чудят как да скрият и да се измъкнат, но когато някой го може повече от тях, от завист ще му издерат очите!

Нима, ако твоя работодател ти предложи да ти плати парите които трябва да ти внесе като осиуровка, ПКБ, ЗО и не знам си кво на ръка, сигурно няма да се съгласиш!
Активен

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #23 -: Oct 19, 2012, 08:17 »
Не, не е завист. Казва му се закон, за нарушението на който има последствия.
И не само няма да се съглася ако еаботодател ми предложи такова нещо, ами и ще подам сигнал където трябва.
Не бъркай коректността към държавата и хората, и спазването на закона със завист! Защото именно от такъв тип тарикати на дребно всичко е кенеф.

В случая ти се хвалиш, че можеш по-добре от мен /и много други/ да нарушаваш закона. Ами след такова самопризнание си за проверка на доходите и данъчна ревизия... Че и си достатъчно нагъл да се хвалиш публично...
« Последна редакция: Oct 19, 2012, 08:20 от Mitaka »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #24 -: Oct 19, 2012, 08:50 »
Постъпвам глупаво, като се опитвам да Ви вляза в хубавия флейм, най-много да изям някой ритник. Само искам да кажа, че напълно разбирам позицията на bb, макар да не я подкрепям.

Той и преди е казвал така: на мен държавата нищо не ми е дала, защо аз трябва да ѝ дам? И преди да се дават цитати от един пропаднал наркоман, е добре да се даде сметка за нещо. Защо държавите съществуват и каква е тяхната роля?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #25 -: Oct 19, 2012, 09:47 »
Цитат
И не само няма да се съглася ако еаботодател ми предложи такова нещо, ами и ще подам сигнал където трябва.
Приказваш глупости! Хайде не ми се рови в темите и споровете ни, че и ти не си съгласен, но нямаш избор!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #26 -: Oct 19, 2012, 10:05 »
Както и да е: хубав, лош, има ли нужда от него, няма ли, струва ли си или не, все локуми. Cisco-то се продава. Който е сериозен и има интерес да го купува, да пише на Митака. Поздрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #27 -: Oct 19, 2012, 12:38 »
Аз пък бих помолил някой да изчисти темата от глупостите.

п.с.
Цитат
Приказваш глупости! Хайде не ми се рови в темите и споровете ни, че и ти не си съгласен, но нямаш избор!

Не БЯХ съгласен, докато не се наложи да ме поразрежат малко.... операцията, която струва около 50.000 EUR ми я плати здравната каса... а со този момент съм им дал в пъти по-малко.
Вярно, че и на мен ми струваше около 10.000 лева за разните консумативи... но ако не бях осигурен си бях пътник.

Да не ти се налага да се убеждаваш в думите ми....
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #28 -: Oct 19, 2012, 13:11 »
Цитат
Не БЯХ съгласен, докато не се наложи да ме поразрежат малко.... операцията, която струва около 50.000 EUR ми я плати здравната каса... а со този момент съм им дал в пъти по-малко.
Вярно, че и на мен ми струваше около 10.000 лева за разните консумативи... но ако не бях осигурен си бях пътник.

И кво? Да не искаш да кажеш, че ти е станало съвестно и си решил да си възстановиш парите които е платила касата за теб!?

Укриване на осигуровки няма там където осигуряването е лично, а не като при нас и в европата, можещите да хранят неможещите!
Осигуряването е възникнало в историята си като бизнес модел! Всеки работещ, да заделя част от доходите си, а докато се събират за черни дни, други работят с тях и изплащат дивидент и така да се множат допълнително, до като дойде момента в който човека е в нетрудоспособна възраст и започне да се издържа от тях!
Какъв е резултата на практика в европата и в частност у нас, всеки може да си направи една елементарна сметка. Не се иска висша математика за това.

Задай си въпроса, защо в америка осигуряването не е задължително, но всеки си го плаща?

И като говорим за укриване на доходи, това какво е:
Цитат
Както за рутера, така и за сървърите може да бъде издадена фактура, но тогава ще има ДДС въху цените. Все пак, има вариант да се коригират така, че да са ви изгодни

Къде ще отидат този приход, който не може да бъде осчетоводен и обложен с данък, а също и този който ще го плати от къде ще му дойдат парите които не може да обяви като разход на фирмата!?
Или това не е като онова със здравното и пенсионното! Ей за тази завист и лицемерие говоря!
« Последна редакция: Oct 19, 2012, 13:15 от backinblack »
Активен

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #29 -: Oct 19, 2012, 13:21 »
Първо, това е амортизирана техника.
Мога ако искам да я поаря на който си искам :)
Решил съм да я продам - и дали ще ми платиш ДДС или не - не ми дреме, защото ако си регистриран по ДДС - ще си го вземеш, така или иначе. Ако аз платя ДДС ситуацията е същата - ще си го взема.
Ако си частно лице и трябва да платиш ДДС ще ти наглася така цената, че пак да ти излезе 1000 лева. И от това не губи никой - нито аз, нито ти, нито държавата.
Т.е. със или без фактура - 1000 лева. Дали ще трябва да платя нещо, което после ще си взема е все едно.

А ти си крий осигуровки... твоите си лично ако искаш ги плащай - това си е твой проблем.
Но веднъж ще попаднеш на някой "неможещ", който си знае правата и ще ги потърси, и ще плачеш. Гарантирам ти. Тарикатлъка рано или късно излиза през носа - къде с фалит, къде с разследване, ревизии и т.н., абе намира му се лесното.
Активен