Автор Тема: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“  (Прочетена 15815 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #30 -: Oct 19, 2012, 13:34 »
Първо, това е амортизирана техника.
Мога ако искам да я поаря на който си искам :)
Решил съм да я продам - и дали ще ми платиш ДДС или не - не ми дреме, защото ако си регистриран по ДДС - ще си го вземеш, така или иначе. Ако аз платя ДДС ситуацията е същата - ще си го взема.
Ако си частно лице и трябва да платиш ДДС ще ти наглася така цената, че пак да ти излезе 1000 лева. И от това не губи никой - нито аз, нито ти, нито държавата.
Т.е. със или без фактура - 1000 лева. Дали ще трябва да платя нещо, което после ще си взема е все едно.

Ама изобщо не си прав! Тази техника е купена от фирмата с пари които после са приспаднати от облагането с данъци. Дори и твоя да е фирмата, техниката не е твоя, а на фирмата.
След като се продава има приход който трябва да влезе във фирмата. На този приход се плаща ДДС, а също така и увеличава общия приход на фирмата, от който като се извадят разходите, остатъка се облага с корпоративен данък печалба!
Всички тези данъци, барабар с акцизите които плащаме за горива, цигари и пиячка влизат в общия кюп бюджет, от който се финансират дейностите на държавата.

По закон, тази техника трябва да бъде бракувана и предадена на вторични суровини, но от там също се получава, дори и незначителен приход!

Върху всеки приход се дължи данък и няма как да нагласиш законно цената, без да се плати данък! Дори това облагане на доходите от лихви за което се вдига шум в момента, ако се спазваха законите, щеше всеки да си го плаща като си подаде декларация за доходите, защото този приход си вид допълнителен доход, а няма необлагаеми доходи!
« Последна редакция: Oct 19, 2012, 13:43 от backinblack »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #31 -: Oct 19, 2012, 14:03 »
Само малка забележка. Техника може да се бракува чрез натрошаване. Изготвя се протокол. При тоя вариант приход няма. Иначе останалото за ДП и т.н. е вярно.

И още едно уточнение. ДДС, акцизи, подоходни данъци и изобщо всякакви налози не отиват за социално осигуряване, а за издръжка на държавата. Който е срещу държавата като институция в този ѝ вид не трябва да укрива осигуровки, а данъци, мита, акцизи.

Вие двамата говорите от различни гледни точки. Смисълът на социалната система от гледна точка на пазарната икономика е друг. Да това дето казва bb за историята е почти точно така. Но днес е различно.

Днес осигуровките са за тези, които не са достатъчно предвидливи и рационални. Сиреч грижим се за тези, които нямат и не могат. И понеже повечето отговаряме именно на този критерии, за нас социалното (в това определение влиза пенсионно и здравно също така) осигуряване е едно несъмнено благо. Такъв е случая и на Митака.

Не това е случая на bb. Той е от третото съсловие, сиреч той е собственик. Собствениците се предполага, че са достатъчно рационални и планират всички рискове. Точно затова са собственици. И точно за това съществува горен осигурителен праг. Смята се, че при доход над него, лицето е доказало практичността на действията си и няма нужда от „държавна патерица“.

Поради тази причина двамата никога няма да се разберете. Просто сте представители на различни класи, живеещи различно и с различно мислене. Ние сме пролетариат сиреч множество слаби нуждаещи се от стадо за оцеляване. Те са силно изразени индивидуалисти и за тях обществените структури са една пречка на реализация, а не защита.
« Последна редакция: Oct 19, 2012, 14:04 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #32 -: Oct 19, 2012, 14:19 »
Го, ти верно, че май беше икономист!

Цитат
Само малка забележка. Техника може да се бракува чрез натрошаване. Изготвя се протокол. При тоя вариант приход няма

Абсолютно прав си, но пак не можеш да я изхвърлиш в кофата за смет, а се предава на отпадъци, а от там идва приход, който трябва да бъде осчетоводен, а и доказва това, че не е изхвърлена на неподходящо място ;)

Цитат
И още едно уточнение. ДДС, акцизи, подоходни данъци и изобщо всякакви налози не отиват за социално осигуряване, а за издръжка на държавата

Прав си, но НОИ е с доста голям дефицит, а нали се сещаш, че не можеш да похарчиш нещо което го нямаш ;) и този дефицит се покрива от другите приходи в бюджета.

Цитат
Днес осигуровките са за тези, които не са достатъчно предвидливи и рационални. Сиреч грижим се за тези, които нямат и не могат

Дай ми едно разумно обяснение, защо аз трябва да мисля, за тези, които НЕ ИСКАТ да мислят за бъдещето си и не искат да се натоварват, а да си гледат кефа!!!?

Цитат
И точно за това съществува горен осигурителен праг. Смята се, че при доход над него, лицето е доказало практичността на действията си и няма нужда от „държавна патерица“

Смисъла от горния осигурителен праг е по-друг! Осигуровка се дължи върху всеки доход до този праг, без значение от къде идва. И по този смисъл, ако имаш 200000 на лихва или в бизнес и ти носят приход освен заплатата, не е реално и върху него да плащаш осигуровка, а смисъла на осигурителния кодекс е "уж" да получаваш пенсия според внесеното.

Цитат
Поради тази причина двамата никога няма да се разберете

Мда, никога не съм се разбирал с хора които разсъждават и говорят от интереса си, а не от принципната гледна точка!
Интересите са винаги различни за различните хора и в повечето случаи, това което е изгодно за единия, не е изгодно за другия, но общата цел или принцип, прави нещата еднакво изгодни и за двамата!
« Последна редакция: Oct 19, 2012, 14:32 от backinblack »
Активен

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #33 -: Oct 19, 2012, 14:32 »
Тук НЯМА интереси.
Тук има ЗАКОН, разбери го най-накрая!
Ти си ДЛЪЖЕН да ме осигуряваш върху реалната ми заплата. А не да ме осигуряваш на минимална, и да буташ "под масата". Ако го правиш.... рискуваш да попаднеш на някой идиот като мен, който ще ти навлече неприятности, ако работи за теб и се опиташ да шикалкавиш. Това е най-просто казано.
Повярвай ми, познавам много хора, които ако се опиташ да не осигуряваш, или да ги караш сами да си плащат цялата сума по осигуровките - ще ти стъжнят живота и бизнеса.
И за радост - такива хора стават все повече.

Защо са ми осигуровки ли?
Ами например, ако използвам болнични: плащат се на 80% от брутната заплата. Но върху тази, на която ме осигуряваш. Т.е., ако взимам 1000, а ти ме осигуряваш на 300 - разболея ли се, съм прецакан. Ако стана безработен, и отида в бюрото по труда - пак съм прецакан. За ред други неща също съм прецакан.... та така.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #34 -: Oct 19, 2012, 14:35 »
Цитат
Тук НЯМА интереси.
Тук има ЗАКОН, разбери го най-накрая!

Закона важи и за теб и за мен и не само за осигуровките!

Цитат
Ами например, ако използвам болнични: плащат се на 80% от брутната заплата. Но върху тази, на която ме осигуряваш. Т.е., ако взимам 1000, а ти ме осигуряваш на 300 - разболея ли се, съм прецакан. Ако стана безработен, и отида в бюрото по труда - пак съм прецакан. За ред други неща също съм прецакан.... та така.

Ако ползваш доста болнични, за да си на кяр от това, никой няма да те държи на работа! Сам знаеш как се работи с колега който често отсъства и другите трябва да му вършат работата. Дори и шефа да няма нищо против болничните му, колегите ще протестират и ще се разбие микроклимата във фирмата!
« Последна редакция: Oct 19, 2012, 14:38 от backinblack »
Активен

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #35 -: Oct 19, 2012, 14:43 »
Цитат
Тук НЯМА интереси.
Тук има ЗАКОН, разбери го най-накрая!

Закона важи и за теб и за мен и не само за осигуровките!

Цитат
Ами например, ако използвам болнични: плащат се на 80% от брутната заплата. Но върху тази, на която ме осигуряваш. Т.е., ако взимам 1000, а ти ме осигуряваш на 300 - разболея ли се, съм прецакан. Ако стана безработен, и отида в бюрото по труда - пак съм прецакан. За ред други неща също съм прецакан.... та така.

Ако ползваш доста болнични, за да си на кяр от това, никой няма да те държи на работа! Сам знаеш как се работи с колега който често отсъства и другите трябва да му вършат работата. Дори и шефа да няма нищо против болничните му, колегите ще протестират и ще се разбие микроклимата във фирмата!

Абе, защо ВИНАГИ гледаш кяра?
Лично аз не бях ползвал болнични от 6 години!!!
И тази година ми се наложи да ползвам доста - цели 6 месеца.
И в интерес на истината - можех да ползвам още 6 месеца, но не отидох на ТЕЛК... можех и млад пенсионер да стана, но тогава щях да тежа на "бизнесмените"....
И добре, че шефовете и колегите не мислят като теб - просто наеха човек на временен договор, който да ме замести докато ме няма. Помогнаха ми и финансово, и то не с малка сума.... и то събрана от фирмата, и от колегите!!!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #36 -: Oct 19, 2012, 14:44 »
bb точно за това, което ме питаш, бяха посветени последните ми изречения. Поради това либералната икономика изисква все по-малко държава. Държавата е пречка за индивидуалиста.

Митак, това което каза по принцип е точно така, но примера е много грешен. Специално при здравните осигуровки, това не работи. Независимо дали плащаш на 300 или 3 000 лева, дай † Боже и на 20 000 осигурителен доход, то медицинското обслужване, което получаваш е едно и също. Би трябвало да е в следствие на другия принцип в осигуряването, а именно принципа на солидарността. Но тук специално и той не работи, защото ЗО плащат всички, независимо от дохода.

Но това, което каза в пълна степен се отнася за пенсионното осигуряване, на което така и не успяхме да изградим третият стълб, който пък е точно като за такива като bb.

А да и не може да обвиняваш bb затова, че си гледа собственият интерес. Ако не го правеше, щеше да изпадне от класата в която се намира, обратно в нашата. А не изглежда като да иска, да е пролетарии.


Ще е добре повечето мнения от последните две страници да се цепнат в нова тема, която да си остане в коша, но да не пречат на основната, че така заинтересованите ще се объркат от целия спам.
« Последна редакция: Oct 19, 2012, 14:49 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #37 -: Oct 19, 2012, 14:49 »
bb точно за това, което ме питаш, бяха посветени последните ми изречения. Поради това либералната икономика изисква все по-малко държава. Държавата е пречка за индивидуалиста.

Митак, това което каза по принцип е точно така, но примера е много грешен. Специално при здравните осигуровки, това не работи. Независимо дали плащаш на 300 или 3 000 лева, дай † Боже и на 20 000 осигурителен доход, то медицинското обслужване, което получаваш е едно и също. Би трябвало да е в следствие на другия принцип в осигуряването, а именно принципа на солидарността. Но тук специално и той не работи, защото ЗО плащат всички, независимо от дохода.

Но това, което каза в пълна степен се отнася за пенсионното осигуряване, на което така и не успяхме да изградим третият стълб, който пък е точно като за такива като bb.

А да и не може да обвиняваш bb затова, че си гледа собственият интерес. Ако не го правеше, щеше да изпадне от класата в която се намира, обратно в нашата. А не изглежда като да иска да е пролетарии.

За здравното съм съгласен, че е едно и също. Но е обвързано с другото :)
НО! Пак казвам - ако те осигуряват на 300 - ако се разболееш, ще получиш болничен върху 300.
Ако утре например решат да те съкратят без предисзвестие, до колкото помня ти дължат или 2 или 4 заплати обезщетение (не помня цифрата), та ако си на 300 лева - ще ти изплатят обезщетението върху тези 300 лева. Ако се регистрираш в бюро по труда и получаваш обезщетения за безработица - те пак ще са върху 300 лева...
Ако утре "бизнесмена" се изтарикати, и спре да плаща заплати - ще можеш да го съдиш за заплата от 300 лева! Дори да си взимал 3000.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #38 -: Oct 19, 2012, 14:52 »
Цитат
Тук НЯМА интереси.
Тук има ЗАКОН, разбери го най-накрая!

Закона важи и за теб и за мен и не само за осигуровките!

Цитат
Ами например, ако използвам болнични: плащат се на 80% от брутната заплата. Но върху тази, на която ме осигуряваш. Т.е., ако взимам 1000, а ти ме осигуряваш на 300 - разболея ли се, съм прецакан. Ако стана безработен, и отида в бюрото по труда - пак съм прецакан. За ред други неща също съм прецакан.... та така.

Ако ползваш доста болнични, за да си на кяр от това, никой няма да те държи на работа! Сам знаеш как се работи с колега който често отсъства и другите трябва да му вършат работата. Дори и шефа да няма нищо против болничните му, колегите ще протестират и ще се разбие микроклимата във фирмата!

Абе, защо ВИНАГИ гледаш кяра?
Лично аз не бях ползвал болнични от 6 години!!!
И тази година ми се наложи да ползвам доста - цели 6 месеца.
И в интерес на истината - можех да ползвам още 6 месеца, но не отидох на ТЕЛК... можех и млад пенсионер да стана, но тогава щях да тежа на "бизнесмените"....
И добре, че шефовете и колегите не мислят като теб - просто наеха човек на временен договор, който да ме замести докато ме няма. Помогнаха ми и финансово, и то не с малка сума.... и то събрана от фирмата, и от колегите!!!

Твоя случай сме го коментирали и не визирам такива като в твоя случай, и на най-здравия може да се случи и е нормално, като си бил добър работник да получиш и някакво съдействие, а и да ти се запази мястото, докато се възстановиш! Визирам тези които и без да са болни гледат да възползват от болничните.
Тези които са в твоя случай сте на загуба от където и да го погледнеш, без значение на колко ви осигуряват! Можеш и сам да си го провериш с калкулатора.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #39 -: Oct 19, 2012, 14:53 »
А-а-а имал си предвид обезщетенията. Напълно съм съгласен за тях. Изпитвал съм го на гърба си. За моя радост, винаги са ме осигурявали на пълната сума и видях какви са благинките от това. Чувстваш се като човек, а не роб.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #40 -: Oct 19, 2012, 14:59 »
Цитат
Ще е добре повечето мнения от последните две страници да се цепнат в нова тема, която да си остане в коша, но да не пречат на основната, че така заинтересованите ще се объркат от целия спам.

На всяка тема, същественото е на първите две страници, а останалото е само UP :D

Цитат
Но това, което каза в пълна степен се отнася за пенсионното осигуряване, на което така и не успяхме да изградим третият стълб, който пък е точно като за такива като bb.

Практиката е доказала не веднъж, че вкара ли се елемента "задължително", рано или късно, всичко се опорочава.
Как ти звучи: Задължително доброволно осигуряване :D ? То самия израз е противоречие!
Активен

lunarvalley

  • Гост
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #41 -: Oct 19, 2012, 15:00 »
Цитат
Ако не го правеше, щеше да изпадне от класата в която се намира, обратно в нашата.

сори за интимния въпрос, каква е толкова неговата класа и каква е нашата, че нещо не ми е ясно
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #42 -: Oct 19, 2012, 15:01 »
А-а-а имал си предвид обезщетенията. Напълно съм съгласен за тях. Изпитвал съм го на гърба си. За моя радост, винаги са ме осигурявали на пълната сума и видях какви са благинките от това. Чувстваш се като човек, а не роб.

А колко щяха да бъдат, ако тези пари работодателя ти ги плащаше на ръка, но ти не да ги похарчиш веднага, а да си ги внасяш в една сметка и да се олихвяват, па дори и без олихвяването!!!?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #43 -: Oct 19, 2012, 15:05 »
Цитат
Ако не го правеше, щеше да изпадне от класата в която се намира, обратно в нашата.

сори за интимния въпрос, каква е толкова неговата класа и каква е нашата, че нещо не ми е ясно

Има не малко свободни предприемачи които печелят по-малко от работници и основната разлика между тях и работника е, че вторите са свикнали винаги да разчитат на някой, в случая на държавата! Това е една много голяма разлика във вътрешната нагласа на човек. За друго не се сещам.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #44 -: Oct 19, 2012, 15:05 »
lunarvalley може би от многословността ни си пропуснал да забележиш или просто не си се интересувал от темите на bb. Той е от средната класа, сиреч собственик. Ние сме от пролетариата, сиреч единственото, което притежаваме е трудът ни, който отдаваме „под наем“ на заинтересованите от средната класа или държавата.

С последното излъгах донякъде. Всъщност аз не съм част от пролетариата, а от париите, но пък се надявам скоро да успея да изляза от утайката, че бая доста се задържах в нея.

А да bb, това е така наречената висока долна класа. Те се множат все повече и все повече в теорията ги приравняват на средната класа, което не е коректно. Те са наемници. Могат да са високоплатени наемници, но си остават такива. Не поддържат собствена инициатива, това което е характерната черта на средната класа.
« Последна редакция: Oct 19, 2012, 15:07 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear