Автор Тема: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“  (Прочетена 15836 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #105 -: Oct 21, 2012, 10:25 »
Тези компании имат огромни щатове в собствените си страни. Гейта казва, че да изнасят части от цикъла, но изнасят нископлатените, тези с малката добавена стойност. Мекото на хляба си остава в техните страни. Ти каква работа предпочиташ (ако би работил за някой друг) — такава на фрезовчик в мръсен завод или на високоплатен, облечен в скъп костюм и разхождащ се в луксозен, климатизиран кабинет чиновник?

---
Опа с Гейт сме писали заедно, едно и също.

Само една забележка. Следя с интерес темата Детройт. Да това, което става там не е красиво, но в никакъв случай не може да се сравни с ада, който изживяхме тук. Да това, което се случва е същото, но тяхното като мащаб е някаква лятна дрямка пред нашето.
« Последна редакция: Oct 21, 2012, 10:28 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #106 -: Oct 21, 2012, 19:10 »
Цитат
нямат работа тези, които сглобяват колите и произвеждат частите. R&D-то не се изнася, мениджмънта не се изнася, маркетинга не се изнася.

А това не ти ли навява някаква аналогия с подписа на Neter!? За приспособеноста към болното общество, че не знам кой е автора
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #107 -: Oct 21, 2012, 19:14 »
Цитат
Тези компании имат огромни щатове в собствените си страни. Гейта казва, че да изнасят части от цикъла, но изнасят нископлатените, тези с малката добавена стойност. Мекото на хляба си остава в техните страни. Ти каква работа предпочиташ (ако би работил за някой друг) — такава на фрезовчик в мръсен завод или на високоплатен, облечен в скъп костюм и разхождащ се в луксозен, климатизиран кабинет чиновник?

Го, мислиш ли, че тези които до сега са работили в производството ще могат да се преквалифицират на чиновници, инженери и офис сътрудници!?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #108 -: Oct 21, 2012, 20:39 »
Ти ще излезеш по-голям социалист, отколкото това, за което се представяш :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #109 -: Oct 21, 2012, 22:26 »
Ти ще излезеш по-голям социалист, отколкото това, за което се представяш :)

За специалист в никакъв случай не се имам, но винаги търся логичните обяснения във възможно най.простите неща!

В счетоводството има едни дебити и кредити, Го знае за тях и като влязат ревизорите и само от един бегъл поглед върху оборотната ведомост и знаят къде да търсят проблемите ;) .
Не съм и счетоводител, но няколко пъти са ми правили ревизия :D .

Едно време учехме в училище, че нищо в природата не се губи, а само променя агрегатното си състояние и в икономиката е по същия начин. Нищо не се губи, а сменя собственика си(като в казармата :D )
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #110 -: Oct 21, 2012, 22:32 »
Кой е казал че нещо се губи? Преди са го правили американските, сега го правят китайските blue collar-и.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата „Продавам CISCO 2801“
« Отговор #111 -: Oct 21, 2012, 23:53 »
Цитат
Само една забележка. Следя с интерес темата Детройт. Да това, което става там не е красиво, но в никакъв случай не може да се сравни с ада, който изживяхме тук. Да това, което се случва е същото, но тяхното като мащаб е някаква лятна дрямка пред нашето.

О, не може, това тук е нищо в сравнение с там. Аз лично такова нещо никога не съм виждал, картината е пост-апокалиптична и много нереална. И много потискаща и тъжна, защото си личи какво е било само допреди 30-40 години. Обаче проблемът не е единствено заради това че са разчитали само на тежка индустрия, а тежката индустрия са тръгнали да я изнасят, проблемът им е започнал още през 70-те с автоматизацията на производството.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon