Автор Тема: Може някой да иска да коментира.  (Прочетена 3866 пъти)

v13

  • Гост
Тема е относно това, дали Убунту шпионират. Може да се коментира и анонимно. :)
http://edinni.com/p/forum/forum_viewtopic.php?14641.0
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #1 -: Jan 09, 2013, 17:05 »
За мен този въпрос вече е, че един психясал нещо е набрал на бунтовци и се опитва да използва параноята на малоумниците срещу Убунту!
Говори за някакво шпиониране, а не виждам някъде да се обсъжда аджеба, какво информация се предава и на кого, при положение, че има куп снифери!
Шпионирането било, че зареждал някакви реклами от сайта на Амазон. Глупости на търкалета!
Шпиониране е както се мъчи да ми прави една кад система която ползвам, естествено не лицензирана, при всяко стартиране да праща на една група от ирв4 адрези инфо за име на компютър, име на юзер, мак и ип адрез на лан картата и разни такива работи и затваря връзката когато се затвори програмата, демек, да ме следят и колко време я ползвам и всичко това, без никакво предупреждение. При първо стартиране си създава през стената порт, без изобщо да ме е питала!
И аз естествено съм блокирал връзката към тези ип-та, но и спрях да ползвам вградения в Уиндоус фаеруол :D .
Така правят 99% от пратените софтуери за Уиндоус.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #2 -: Jan 09, 2013, 17:18 »
Правят така, ако са пиратски.
Имаш късмет, че на това програмче не съм му писал аз защитата, защото ги правя много зли - привидно виждаш, че уж си я кракнал, но.... след наколко дни целият ти харддиск някак си е форматиран :)
Преди време се опариха около 20 компютъра в колежа - нещо не ми харесаха програмата, и решиха, че ще ми пишат 3, но въпреки това - я инсталираха навсякъде и си я ползваха... гратисния период им беше 2 седмици :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #3 -: Jan 09, 2013, 17:27 »
Цитат
Правят така, ако са пиратски.

Ъ-ъ! В една фирма имат лицензирани и също обаждат по същия начин в къщи, ама там от рутера съм блокирал достъпа, щото компютрите са на обслужване и поддръжка от дистрибуторите им за бг :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #4 -: Jan 09, 2013, 17:44 »
Трябва да почнат да го правят по-интелигентно, примерно вместо да държи отворена връзка, просто да чака да се логнеш в paypal, да ти вземе паролата и само да си плати лиценза.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6192
    • Профил
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #5 -: Jan 09, 2013, 18:42 »
Трябва да почнат да го правят по-интелигентно, примерно вместо да държи отворена връзка, просто да чака да се логнеш в paypal, да ти вземе паролата и само да си плати лиценза.
Перфектно решение.  ::)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

bot

  • Гост
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #6 -: Jan 09, 2013, 19:09 »
За мен този въпрос вече е, че един психясал нещо е набрал на бунтовци и се опитва да използва параноята на малоумниците срещу Убунту!

 Не е баш така. Не говорим просто за шпиониране, а за това че се използва доброволният труд на сума ти ентусиасти за да се обслужват интересите на няколко фирми. 
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #7 -: Jan 09, 2013, 21:48 »
Цитат
Правят така, ако са пиратски.

Ъ-ъ! В една фирма имат лицензирани и също обаждат по същия начин в къщи, ама там от рутера съм блокирал достъпа, щото компютрите са на обслужване и поддръжка от дистрибуторите им за бг :D

Е, това вече е грубо.
Виждал съм такива неща от trial/demo или кракнати бози, ама след като си го лицензираш - спира...
Явно тия са доста по-груби :)
И честно казано, не мисли, че като си филтрирал нещо си го спрял това нещо... все ще намери начин да изпрати един mail до който трябва.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #8 -: Jan 09, 2013, 22:59 »
Това сигурно ли е?

Иначе 99% от кракнатия софтуер крие разни изненади от хората, които са го кракнали, редистрибутирали n  на брой пъти и така нататък...на този свят нищо не е безплатно в крайна сметка. И така трябва да бъде, трябва един път да го отнесеш като хората, за да ти дойде акъла в главата повече да не се правиш на много умен.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #9 -: Jan 10, 2013, 00:13 »
Всичко зависи от това кои кракери ползваш :D
Понеже и там си има фалшиви/истински. На всичкото отгоре има и безскрупулни и сърдечни :D
Който се е навъртал повече време около сцената знае много добре за какво говоря.

Едно е CORE/SnD/EMBRACE/ZWT/CRD/Razor и т.н. от private irc/usenet/distro.
Съвсем друго си е всякакви пакетирани глупости по торенти и free file sharing линкове.

Но както gw каза - всичко си зависи от потребителя. Тези които не знаят нищо за сцената - теглят си къде ли не и после си плащат за това. Тези които знаят за какво става дума пък си траят :D
« Последна редакция: Jan 10, 2013, 04:43 от !ntel »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #10 -: Jan 10, 2013, 01:27 »
Цитат
И честно казано, не мисли, че като си филтрирал нещо си го спрял това нещо... все ще намери начин да изпрати един mail до който трябва.

Няма друго! От 6 години се занимавам с тази система и емулатора ми не е от торентите с неизвестен кракер ;)
В последно време я има и по торентите, но куп важни функционалности не работят, а пачовете ги засичат антивирусните и нямам време да гадая какво може да се случи, ако укажа на антивирусната, че това не е вирус.

Цитат
Е, това вече е грубо.
Виждал съм такива неща от trial/demo или кракнати бози, ама след като си го лицензираш - спира...

Има и по-груби работи и то от БГ софтуер! Ето ти една тема в която се коментира един БГ продукт
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #11 -: Jan 10, 2013, 02:34 »
Цитат
а за това че се използва доброволният труд на сума ти ентусиасти за да се обслужват интересите на няколко фирми.

Като гледам нашите ентусиасти, единственото с което помагат е безплатни тестери и реклама.
При този недостиг на софтуерни инженери и куп други ит специалисти, някой ще седне просто ей така за кеф да бичи код, без да очаква осребряване под някаква форма :D
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #12 -: Jan 10, 2013, 09:11 »
//Извън темата
Като гледам нашите ентусиасти, единственото с което помагат е безплатни тестери и реклама.
При този недостиг на софтуерни инженери и куп други ит специалисти, някой ще седне просто ей така за кеф да бичи код, без да очаква осребряване под някаква форма :D
LibreOffice се нуждаят от помагач: "...some volunteers that join the admin team for the Plone sites"
Хайде!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #13 -: Jan 10, 2013, 10:54 »
//Извън темата
Като гледам нашите ентусиасти, единственото с което помагат е безплатни тестери и реклама.
При този недостиг на софтуерни инженери и куп други ит специалисти, някой ще седне просто ей така за кеф да бичи код, без да очаква осребряване под някаква форма :D
LibreOffice се нуждаят от помагач: "...some volunteers that join the admin team for the Plone sites"
Хайде!

Ласков, по-горе имах в предвид, че в разработката се ангажират само хора които имат личен интерес покрай работата си.
Моя интерес примерно е към складовосчетоводния софтуер и ако имам свободно време, бих започнал локализация на WebERP.
Активен

bot

  • Гост
Re: Може някой да иска да коментира.
« Отговор #14 -: Jan 10, 2013, 11:30 »
Цитат
а за това че се използва доброволният труд на сума ти ентусиасти за да се обслужват интересите на няколко фирми.

Като гледам нашите ентусиасти, единственото с което помагат е безплатни тестери и реклама.
При този недостиг на софтуерни инженери и куп други ит специалисти, някой ще седне просто ей така за кеф да бичи код, без да очаква осребряване под някаква форма :D

 Линукс общността не се състои само от разработчици, всеки подръжник принадлежи към тази общност и когато има посегателство над идеята наречена Линукс и отворен код, тази общност трябва да реагира задружно за да я защити. В случая моят принос към общността е да последвам призива на Р.Столман. Не знам дали ще го разбереш това, нарича се идеализъм, обратното е на егоизъм, мисля... Иначе няма лошо да обръщаш труда си в пари, стига да не е на гърба на някой друг.
Активен