Автор Тема: Бойко подаде оставка  (Прочетена 13322 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #45 -: Feb 20, 2013, 23:28 »
Не, gat3way, за тебе само една канцеларийка и програмиране на Бейсик на Правец 8 до откат.  :D  ;)  ;D

Шегата на страна, но идеята на Митака за ежемесечния парламент не е никак лоша.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #46 -: Feb 20, 2013, 23:36 »
Митак, демокрация не се прави с налагане на избор, а с предоставяне на избор на хората!
Това което става в Европа е все по-голямо ограничаване на свободите и налагане на избор, демек тоталитаризъм. Както и да го наречеш си е все едно и също.
Хората трябва да имат избор да пушат или да не пушат, заведенията да имат избор да бъдат за пушачи или непушачи или с отделни зали, осигуряването да не е задължително, а всеки сам да си преценя дали да се осигурява и още куп други неща.
Тогава и ще се създадат модели, че аз, ти и другия да си плащаме осигуровките, защото ще виждаме ползата от тях, а не както е сега. Прочети малко история, че осигурителната система е възникнала като бизнес модел и в САЩ, до скоро не беше задължителна, но някъде май мярнах, че и там вече е станала задължителна, но не съм сигурен. За това имат и по-добро здравеопазване и куп други придобивки.
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #47 -: Feb 20, 2013, 23:38 »
Виж сега, по принцип и аз нямам нищо против комунизма. Само да съм държавен секретар, пожизнен директор на всички месокомбинати, винпроми, кокаинпром, балкантурист и БГА Балкан. С голям кеф ще се разхождам с бентлито сред балъците които ме боготворят и ми носят торби коняк слънчев бряг и сланина само и само да ги уредя на някой синекурен пост.
Нямаш данни. Мисълта за бентли и разходки сред балъците те издаде. За теб ще е
Цитат
"One particular country" commonly employs to two methods of execution. Since 1949, the most common method has been execution by firing squad, which has been largely superseded by lethal injection. Lethal injection is more commonly used for "economic crimes", such as corruption, while firing squads are used for more common crimes like murder.
« Последна редакция: Feb 20, 2013, 23:47 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #48 -: Feb 21, 2013, 00:16 »
Каква корупция, какви пет лева. Мисля да си отживея и да умра от старост, като Тодор Живков. Обвиненията в корупция са за мидъл мениджмънта, като почне много да знае. При комунизма трябва да стане някакъв general protection fault, за да се случи нещо такова, примерно перестройката и революцията на Луканов и Младенов. Аз разбира се това няма да го допускам докато имам възможност и мога да те уверя че в Белене празно няма да има.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #49 -: Feb 21, 2013, 00:24 »
Това с народните представители много лесно се прецаква, веднага ще почнат само "наши" хора да се падат на случаен принцип.
А това ме подсети за изборните листи и отвращението ми от ГЕРБ. Гледам аз на изборите листата на ГЕРБ за нашия район и там едни усмихнати хора Уручев и тн. и си викам, чакай аз да ги видя всичките, кой какъв е и от къде. Чета и стигам до.... Митко Стоянов, собственик на ТВ Европа, брат на Петьо Стоянов- президентчето от СДС, спуснали си Митко в листата, и от тогава по ТВ Европа лоша дума за Бойко е рядкост. Викам си ми те тези са същите като онези... от тогава са ми ясни.:))))
Докато има листи ще патим!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #50 -: Feb 21, 2013, 00:32 »
Цитат
За това имат и по-добро здравеопазване и куп други придобивки.

Няма две мнения че е по-добро, аз лично съм виждал град колкото горе-долу Бургас, където болницата е втория най-голям работодател и представлява комплекс от сгради може би колкото този около Александровска/Майчин дом/медицинска академия/Пирогов, съответно на светлинни години от последните. Проблемът доколкото съм чувал е че са малко като застрахователите на автомобили тук, в смисъл голям зор да ти признаят щетите и примерно ако ти сменят нещо, ще го направят с възможно най-евтината част. Което не е особено приятно когато си потърпевш в крайна сметка. Това не е особено забавно. Все си мисля, че трябва да съществува все пак държавно здравеопазване, където да можеш да получиш дори мизерна услуга, пред това примерно да пукнеш на улицата от някаква тривиална глупост. Та това е което прецаква статистиките със здравеопазването в САЩ и в момента са зад Куба в това отношение да речем.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #51 -: Feb 21, 2013, 02:58 »
Да оставим шегите настрана, но в момента само една ГОЛЯМА сопа нас ни оправя .
Лошото е , че нямаме читав пъдар :(

*Aналогията не е случайна
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #52 -: Feb 21, 2013, 03:41 »
Каква корупция, какви пет лева.

Каква? Такава:

.. ми носят торби коняк слънчев бряг и сланина само и само да ги уредя...
« Последна редакция: Feb 21, 2013, 03:43 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #53 -: Feb 21, 2013, 08:47 »
Е че това лошо ли е? Ти как иначе можеш да вкараш здравословна доза инициатива в едно общество, където всички са равни? Ми то иначе е обречено на пълен застой!

Между другото някой да пробва да ме обвини, дори в Белене да е пълно, ще се строи втори лагер там.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #54 -: Feb 21, 2013, 10:19 »
Е че това лошо ли е? Ти как иначе можеш да вкараш здравословна доза инициатива в едно общество, където всички са равни? Ми то иначе е обречено на пълен застой!
Да напомним...
« Последна редакция: Feb 21, 2013, 10:22 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Mitaka

  • Гост
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #55 -: Feb 21, 2013, 10:20 »
Между другото някой да пробва да ме обвини, дори в Белене да е пълно, ще се строи втори лагер там.

Не можеш да го построиш без референдум!
И без тема тук във форума!

Иначе, проблема на българина е, че винаги чака някой да дойде да го оправи. И вече 23 годин анално....
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #56 -: Feb 21, 2013, 10:25 »
Няма референдум! Аз мисля да ъпгрейдна член 1 на конституцията и да забраня всякакви партии освен моята, дори такива солташаци като ОФ няма да оставям, защото само харчат държавна пара и нищо не правят. Плюс това няма да има форуми, няма да има и интернет - много време се губи там. Хората треба да работят и да си почиват ползотворно и в угода на партията. Но най-вече да работят. За къв чеп им е примерно фейсбук - важен е личния контакт. Да си поркат ракия с комшиите след работа и няма да им липсват такива глупости.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #57 -: Feb 21, 2013, 10:29 »
Протестите се роят

Мда, интересно става. Инстинктът са самосъхранение на най-бързо загиващата нация в Европа, а може би и света, се задейства.  8)
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #58 -: Feb 21, 2013, 10:35 »
Мажоритарният вот не е спасение. Нали пак партиите ще слагат хората. А може да стане по-зле. Ще гласуваш за един. Сега в избирателните райони има по около средно десетина човека (различно е за различните райони). Можеш да се надяваш, че поне един от тях става за някакъв чеп. Като гласуваш за един няма шанс да пропуснат някои по-читав.

Естествено има и независими кандидати, за тях тази промяна, като че ли е добра. Но тези независими трябва да се борят срещу твърдите електорати.

Има и още нещо, което забравяме. У нас този модел вече беше изпробван. И резултата е плачевен. Партията с най-голяма подкрепа обра всичко. Така партия с 20% подкрепа, получи 40% от депутатските места.

Сиреч с един мажоритарен избор апаратчиците се окопават още повече. Пример е и Франция. Там партия с 14% подкрепа, няма нито един депутат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Бойко подаде оставка
« Отговор #59 -: Feb 21, 2013, 13:43 »
go_fire, гледаш ли какво става и как се запича работата с някои малцинства?  :( За тях е добре дошло.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5546651
« Последна редакция: Feb 21, 2013, 13:44 от Златко »
Активен

Без правила няма игра